• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Найкращий спосіб захистити дані, зміна шаблону чека пРРО

04.08.2022
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Відповідальність за нехтування повітряною тривогою

Президент України підписав документи, які передбачають відповідальність власників ТЦ та інших об'єктів з великим скупченням людей про відповідальність за нехтування повітряною тривогою. Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

В Україні до 39% побільшало людей, які втратили роботу

Згідно з опитуванням, проведеним 23−24 липня соціологічною групою «Рейтинг», в Україні до 39% побільшало людей, які втратили роботу. Найбільше тих, хто втратив роботу, серед жителів сходу, жінок, які працюють у приватному секторі або мають власну справу, а також внутрішньо переміщених осіб. Серед тих, хто працював до війни, зараз працюють 59%: повноцінно — 34%, віддалено чи частково — 19%, знайшли нову роботу — 6%. Половина працюючих повідомила про зниження зарплати на 10% і більше. У 43% респондентів зарплата не змінилася, у 9% — зросла. Найбільше тих, хто відчув зниження доходів — серед працюючих віддалено чи частково зайнятих та серед підприємців. Відносна більшість (57%) готова продовжувати працювати навіть у разі зменшення заробітної плати, 40% шукатимуть нової роботи. Останніх більше серед молоді, яка працює у приватному секторі чи на себе.

Домінуючий критерій при виборі роботи — зарплата

Серед тих, хто втратив роботу на час війни, лише третина активно її зараз шукає. Ще 23% думають над цим, і 41% — займають вичікувальну позицію. Менш мотивовані ніж інші на пошук нової роботи старші опитані, держслужбовці та ті, хто має заощадження. Серед тих, хто шукає зараз роботу, більшість готова змінювати й місце роботи, й сферу діяльності. Натомість переїжджати в інший регіон чи країну для роботи вони швидше не готові. Загалом більше відкриті до переселення ВПО, працівники приватного сектору й ті, у кого впала зарплата. Домінуючим критерієм у виборі бажаної роботи сьогодні є зарплата (70%). Також відносно важливим для респондентів є графік та безпека місця роботи (23−24%). Соціальні гарантії є важливими для 17%, відносини в колективі — 16%, можливість працювати дистанційно — для 10%. Кар'єра, престижність та соціальний статус під час війни важливі лише для 3−7% українців.

Електронні рецепти на антибіотики

З 1 серпня в Україні діятимуть електронні рецепти на антибіотики. Перехід відбуватиметься поступово, спершу рецепти видаватимуть як в електронній формі, так і дублюватимуть на паперовому бланку. Про це йдеться у повідомленні МОЗу. Протягом перехідного періоду медичні та аптечні установи повинні підготуватися до повноцінного переходу на видачу рецептурних лікарських засобів винятково за електронним рецептом. Щоб отримати рецепт на ліки, необхідно звернутись до свого сімейного лікаря або до будь-якого іншого в медичному закладі.

Більшість українських підприємців продовжують працювати

Більшість українських підприємців (61%) попри війну, вимушену релокацію, складнощі з логістикою та зменшення обсягів продажів продовжують працювати, а 91% з тих, хто призупинив діяльність — готові відновитись у майбутньому. Про це йдеться у дослідженні Mastercard SME Index. 79% опитаних констатують зменшення обсягів бізнесу, причому для половини підприємців таке скорочення сягає від 50% до 99%. Водночас кожному п’ятому підприємцю вдалося зберегти (19%) або навіть збільшити (2%) обсяги бізнесу у порівнянні з довоєнним періодом. Адаптуючись до нової реальності, кожен другий підприємець (50%) був змушений трансформувати свою бізнес-діяльність. Найчастіше ці зміни стосувалися переорієнтації бізнесу на оборонні потреби країни (17%), переходу до іншої сфери бізнесу (16%) чи перенесення виробничих потужностей в інші регіони України або за кордон (13%).

Підприємства торгівлі адаптуються до нових умов

У липні в підприємств, залучених до щомісячного опитування, залишилися песимістичні оцінки економічних результатів у найближчій перспективі за всіма секторами економіки. Натомість підприємства торгівлі, попри складнощі, адаптуються до нових умов та поліпшують очікування щодо своєї економічної діяльності: секторальний індекс наблизився до нейтрального рівня і становить 48,7 у порівнянні з 43,4 у червні. Підприємства сфери послуг дещо поліпшили, проте залишили песимістичними, оцінки своїх економічних результатів: секторальний індекс становить 41,9 (у червні — 37.7). Негативним очікуванням сприяли продовження інтенсивних бойових дій, пошкодження транспортної інфраструктури, скорочення попиту та втрата замовлень. Оцінки щодо зайнятості залишаються песимістичними. Респонденти підприємств усіх видів діяльності продовжують очікувати зменшення кількості працівників, найбільше — в секторі будівництва.

Зарплати українців у 2022 році скоротяться на 27%

НБУ: номінальні зарплати українців у 2022 році скоротяться на 12%, а у реальному вимірі — на 27%. За даними регулятора, надалі з відновленням економіки, пожвавленням попиту на робочу силу, номінальні зарплати швидко зростатимуть і перевищать довоєнний рівень уже 2023 року. Але з урахуванням інфляційних процесів реальні зарплати наприкінці 2024 року будуть все ще нижчими за довоєнний рівень.

Monobank анонсував купівлю валюти у додатку

Один зі співзасновників Monobank Олег Гороховський анонсував купівлю валюти із розміщенням на тримісячний терміновий депозит у додатку банку найближчим часом. «Це те, що дозволив НБУ. Жодних додаткових комісій. За курсами у додатку.», — зазначив Гороховський.

Обсяг готівки в обігу з квітня зменшився на 11 мільярдів

НБУ: обсяг готівки в обігу з квітня зменшився на 11 мільярдів. Найбільше у готівковому обігу наразі банкнот номіналом 500 гривень (24,9% від загальної кількості банкнот в обігу). Як працювати із банківським POS терміналом, Торгсофт розповідав у статті.

Найкращий спосіб захистити дані

1 серпня від vpsnow надійшов лист про надмірну активність хакерів. Найкращий спосіб захистити дані — зробити архів бази даних та зберегти його у хмарі.
Зробіть архіви!

Торгсофт розповів, як змінити шаблон чека пРРО

Законом встановлені обов'язкові реквізити фіскального чека. У програмі Торгсофт є усі необхідні реквізити фіскального чека. Але часто підприємці питають: «Чи можна змінити шаблон чека ПРРО в Торгсофт?» Так, це можливо. Розповідаємо, як.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором