• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Який РРО вибрати? Нові функції для бізнесу у Viber

18.12.2021
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

В Україні заборонили безплатний продаж пакетів: як реагує ритейл

З 10 грудня в Україні офіційно заборонено безплатний продаж надтонких, тонких (менш як 15 мкм) та оксорозкладних пакетів (від 15 до 50 мкм). У Сільпо майже всі надтонкі пластикові пакети продаються за ціною 10 коп. незалежно від розміру. Безплатний пакет надається для пакування продукції рибного відділу (крім замороженої риби) та відділу свіжого м'яса. Надалі Сільпо планує поступово відмовитись від поліетиленових пакетів. Компанія вже впровадила екоініціативи, розширює асортимент сумок, мішечків та коробок. У магазинах мережі Varus плата за маленькі надтонкі пакети складає 1 коп. Надалі ритейлер планує продавати великі екосумки за ціною 12 грн.

Рекламу електронних цигарок заборонено

16 грудня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт № 4358, яким забороняється реклама електронних цигарок та систем для нагрівання тютюну, а також продаж ароматизованих цигарок. Закон забороняє куріння з використанням пристроїв для нагріву в усіх громадських місцях та приміщеннях за аналогією з курінням звичайних цигарок. Їх також не можна буде рекламувати, як і електронні цигарки. На пакуванні пристроїв для куріння з’явиться медичне попередження, а на цигарках воно збільшиться до 65% від площі пакування. Забороняється продаж цигарок зі смаками та ароматом, а тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕНи) заборонять продавати неповнолітнім.

Коли впровадять непрямий контроль за доходами?

Мінфін разом з депутатами готують законопроєкт, який запроваджує непрямий контроль за доходами громадян — розповів Данило Гетманцев. Непрямі методи обговорюються та дискутуються. Голова профільного фінансового та податкового комітету повідомив, що документ буде готовий вже у січні.

Падіння трафіку ТЦ під час осіннього локдауну

За даними Colliers Ukraine, у період відсутності жорстких карантинних обмежень трафік у ТЦ стабілізувався у порівнянні з докарантинним періодом. Покупці не перейшли повністю в онлайн і не стали менше відвідувати ТРЦ, як передбачалося. Наприклад, внаслідок осіннього локдауну різке падіння трафіку у ТЦ припало на перший тиждень дії посиленого карантину. У деяких об'єктах, зокрема й у регіонах, показник становив 70%. Але вже протягом другого тижня падіння трафіку здебільшого скоротилося — становило від 20 до 30%.

Viber запускає нові функції для бізнесу

Viber запускає нові функції для бізнесу. Вони передбачають можливість надсилати бізнес-повідомлення з відео, а користувачі месенджера зможуть копіювати коди, посилання та контактну інформацію. Про це повідомляють у пресслужбі компанії. Використовуючи відео, бренди зможуть показати нові продукти, розповісти про їхні особливості, надіслати інструкції з використання. Опція стане доступною до Нового року.

Скільки коштує відсвяткувати Новий рік?

Вартість новорічного столу у 2022-му для української сім’ї з чотирьох осіб підвищиться у порівнянні з минулим роком на 8,1% і складе 1844,74 грн. Про це заявив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко. Салат Олів’є (3 кг продуктів традиційної рецептури) обійдеться у 198,54 грн. Оселедець під шубою (1,5 кг продуктів) – 121,57 грн. Загалом вартість 2,5 кг м’ясних продуктів на новорічному столі складе 443,50 грн, витрати на них зросли на 10-26%. Пляшка шампанського «Артемівське» (0,75 л) обійдеться у 109 грн. У півтора раза більше – 180 грн – доведеться заплатити за пляшку (0,5 л) коньяку Шабо 5-річної витримки.

Молодь у світі масово звільняється

Bloomberg Businessweek у статті «Від Великих звільнень до байдикування» пише: молодь у всьому світі змінює підхід до роботи. З квітня до вересня у США з роботи звільнились рекордні 24 млн працівників. Більшість досі не повернулися на ринок праці. Ця тенденція спостерігається й у Німеччині, Японії та інших країнах. Рушійна сила звільнень — люди до 40 років. Згідно з опитуванням Microsoft, майже половина працівників у світі розглядає можливість звільнитися. Водночас 4 з 10 міленіалів (народжені між 1980-м і 1990-ми) та покоління Z (народжені після 1990-х) заявили, що підуть з роботи, якщо їх змушуватимуть повернутися в офіс на повний робочий день. Торгсофт допомагає мотивувати співробітників та розповідає, як не втратити продавців.

Форма обліку товарних запасів в Торгсофт

26 листопада набув чинності порядок ведення обліку товарних запасів. Вести цей облік та продавати лише враховані товари повинні: ФОП на загальній системі оподаткування, підприємці 3 групи на єдиному податку з ПДВ та на єдиному податку, які продають складні побутові прилади — техніку, ліки, ювелірні вироби. Під час перевірки підприємець чи адміністратор повинен надати первинні документи на товар чи їх копії (оригінали необхідно надати до закінчення перевірки). Якщо ФОП веде облік в електронному вигляді, він повинен надати доступ до форми у такому вигляді, щоб можна було переглянути та скопіювати. Для зручного користування форма обліку товарних запасів є в програмі Торгсофт.

Як вибрати РРО: програмний чи класичний?

Застосування касового апарату для ФОПів 2, 3 та 4 груп є обов’язковим з 1 січня 2022 року. Законним є вибір будь-якого із двох видів фіскальних реєстраторів: класичного та програмного. Серед представників малого бізнесу більш популярними є пРРО: вони дешевші, компактніші та простіші у підключенні та використанні. Як вибрати РРО: програмний чи класичний? Торгсофт розповідає у статті.  

Торгсофт розповів про зв'язок пРРО з підприємством та роботу з касирами

Як зв'язати програмний РРО з підприємством? Як вибрати пРРО при продажі товару? Робота пРРО з декількома касирами. Приклад роботи касира з пРРО — у новому відео від Торгсофт.

Google News Google Podcast Apple Podcast Twitter YouTube Facebook Instagram SounCloud

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором