• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Військовий облік для жінок, святкові графіки роботи

25.12.2021
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Військовий облік для жінок в Україні

Жінкам сотень професій доведеться стати на обов'язковий облік військовозобов'язаних. Відповідний наказ міноборони від 11 жовтня набув чинності. У міноборони пообіцяли найближчим часом оприлюднити додаткові деталі того, як ставитимуть на військовий облік жінок. У переліку безліч популярних професій, як програмісти, лікарі, юристи, журналісти, музиканти, соціальні працівники, працівники ресторанів та готелів, бухгалтери, діловоди, рекламники тощо. На облік братимуть жінок, що «придатні для проходження військової служби за станом здоров'я та віком — до 60 років». Тепер роботодавець має проконтролювати, щоб жінки відповідних спеціальностей, які вже працюють на підприємстві за переліком, стали на військовий облік. Також перш ніж брати жінку на роботу, роботодавець має перевіряти в неї документи про взяття на військовий облік. Порушення норм каратиметься штрафами від Держпраці та територіального центру комплектування та соціальної підтримки: жінка-працівниця сплачуватиме 850-1700 грн, а її керівник на роботі — 5100-8500 грн, зазначає колишній міністр оборони Анатолій Гриценко.

Працевлаштування іноземних громадян

Роботодавцям, які отримали дозвіл на застосування праці іноземців та людей без громадянства, слід готуватись до перевірок Державної служби України з питань праці та Державної податкової служби. У Кабміні відзначають, що особлива увага приділятиметься відповідності оплати праці до встановленого законодавством рівня та відрахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Іноземці, які знаходяться в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами та свободами, і несуть такі самі обов’язки, як і громадяни України. Винятки встановлюються Конституцією, законами, міжнародними договорами.

В Україні зареєстровано рекордну кількість ФОПів

Оpendatabot повідомляє, що в Україні зареєстровано 84 804 нових ФОПів у 2021 році, що є найвищим показником реєстрацій із 2017-го. У першому півріччі 2021-го кількість зареєстрованих ФОПів збільшилася на 44 000. Припинили діяльність 12 000 ФОПів. 29 вересня ЄБА підрахувала, що карантинні обмеження не вплинули на рівень доходів лише 17% ФОП, а 7% навіть вдалося збільшити дохід. З чого новоспеченому ФОПу почати вести облік у магазині та роботу у програмі Торгсофт розповідав у статті.

Кабмін встановив мінімальні ціни на пластикові пакети

Кабмін встановив мінімальні ціни на пакети — йдеться у повідомленні уряду. Постанова набуде чинності з 1 лютого 2022 року. Мінімальна ціна на пакети зі стінками товщиною понад 50 мкм, призначені для пакування товарів та продуктів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг: 2,00 грн — пакет без ручок та бічних складок; 2,50 грн — пакет без ручок, але з бічними складками або з ручками без бокових складок; 3,00 грн — пакет з ручками та бічними складками.

Приват Банк запустить безконтактну оплату смартфонами

Приват Банк оголосив про початок робіт із запуску в Україні нової технології безконтактної оплати смартфонами за NFC-мітками — повідомляється у пресрелізі банку. Технологія розроблена для підприємців та невеликих торгових точок, підприємств громадського харчування. Вона дозволяє оплачувати покупки та послуги в один клік за допомогою смартфона. Для підключення сервісу підприємцям та торговим точкам потрібно оформити онлайн заявку в банку та отримати комплект спеціальних NFC-міток, які можна наклеїти у зручному для оплати місці.

Як бізнесу взяти участь у програмі «єПідтримка»?

Найчастіше українці витрачають 1000 грн, яку отримують у рамках програми «єПідтримка», на придбання книжок, квитки в кінотеатри та театри — заявила міністерка економіки Юлія Свириденко. Гроші, які люди отримують на свою картку, можна буде використати протягом 4-х місяців з дати отримання коштів.
Як бізнес може взяти участь у програмі «єПідтримка»? Читайте у статті від Торгсофт.

Обсяг обороту роздрібної торгівлі росте

Дані Держстату: в Україні в листопаді 2021 року проти листопада 2020 року (у річному вимірі) обсяг обороту роздрібної торгівлі зріс на 5,8%, прискорившись проти показника 5,7% місяцем раніше. За 11 місяців 2021-го проти січня-листопада 2020-го оборот роздрібної торгівлі загалом зріс на 11,2%. Найбільшими темпами у січні-листопаді роздрібна торгівля зростала у Чернівецькій (+27,6%), Тернопільській (+24,4%), Закарпатській (+20,3%), Вінницькій (19%), Львівській (+18,1%) обл.

Лідери серед фахівців на ринку праці

Другий рік фахівці сфери «Продажі» тримають першість у рейтингу попиту, потіснивши IT-фахівців, зазначають аналітики кадрового порталу grc. За 2021 рік кількість опублікованих вакансій у сфері «Продажі» на порталі склала 57 406 та збільшилася на 137% у порівнянні з 2020-м. Середній рівень зарплат, які пропонуються роботодавцями у вакансіях або розмір компенсації коливався від найнижчого показника 15 164 грн на початку року до найвищого 17 800 грн у вересні. За даними, у сфері «Продажі» найвищий показник зарплати у грудні був у фахівців «Франчайзингу» (33 100 грн) та «Гуртової торгівлі» (32 400 грн). Оплату 10 800 грн та 10 700 грн пропонують роботодавці галузей «Роздрібна торгівля та торгові мережі».

Як працюватимуть на свята Нова Пошта, Укрпошта та Торгсофт?

У січні 2022 року в Україні буде 12 вихідних днів. Нова Пошта оприлюднила свої графіки роботи у новорічні свята: 25 та 27 грудня — за звичайним розкладом;31 грудня — по графіку, за яким працюють у суботу (в залежності від відділення); 1 та 7 січня відділення та кур’єри не працюватимуть.
Завантаження посилок у поштомати також не відбуватиметься в ці дні, проте заздалегідь завантажені посилки можна буде отримати. 3 січня — по графіку, за яким працюють у неділю (в залежності від відділення). Укрпошта не буде працювати 1 та 7 січня, проте будуть відкриті окремі чергові відділення. 2 січня пошта відкриє всі відділення в Україні. 8-24 січня «Укрпошта» працюватиме теж у звичайному режимі. Торгсофт на Різдвяні та Новорічні свята працює щодня, окрім 1 та 7 січня, 31 грудня — короткий день, працюємо до 15:00.

До обов'язкового впровадження РРО залишилось менше ніж тиждень

З 1 січня 2022 року суттєво розширюється коло підприємців, яким необхідно використовувати касовий апарат. Щоб уникнути штрафів до 150% вартості товару, варто вже зараз розпочати процес фіскалізації та працювати з РРО. Як встигнути впровадити РРО до 1 січня? Як активувати пРРО? Як почати з ним працювати? Торгсофт відповідає на поширені питання.

Google News Google Podcast Apple Podcast Twitter YouTube Facebook Instagram SounCloud

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором