• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Продавці переходять з офлайн в онлайн

24.01.2023
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Рівень безробіття в Україні становить 30%

В Україні рівень безробіття становить близько 30%. Наразі в пошуках роботи знаходяться 2 млн осіб всередині країни та 2,7 млн українців, які виїхали через війну, але готові повернутися та працювати. Про це заявила міністр економіки Юлія Свириденко. Вона повідомила, що влада намагається стимулювати громадян до роботи та брати участь у початковому етапі відновлення країни, зокрема, на це спрямована запущена урядом програма «Армія відновлення».

Monobank виходить на ринок Польщі під назвою Stereo

Monobank збирається до кінця першого кварталу 2023 року почати працювати в Польщі. Співзасновник Monobank Олег Гороховський розповів, що в Польщі банк називатиметься Stereo і буде спрямований як на українських біженців у Польщі, так і на поляків.

Українці відкрили 45% від всіх нових іноземних підприємств у Польщі торік

Згідно зі звітом Польського економічного інституту, українці становили 45% усіх нових іноземних компаній, які торік відкрилися в Польщі, про це повідомляє Bloomberg. Українські громадяни зареєстрували 10 200 індивідуальних підприємств і 3 600 компаній з українським капіталом із січня по вересень. Їхня частка в кількості нових підприємств у Польщі зросла до 8,5% у вересні з рівня нижче 1% до початку війни. При цьому, 41% нових одноосібних підприємств створили українські жінки. Понад 50% компаній зареєструвалися в Польщі, щоб продовжити бізнес, який вони вели в Україні. Близько двох третин сказали, що мають намір залишитися на польському ринку незалежно від результатів війни.

114 тисяч нових ФОПів у «Дія» за 2022 рік

За опитуванням, під час війни кожен другий український підприємець повністю або частково втратив свою справу через окупацію, ракетні удари чи перебої зі світлом. Хтось усе-таки зміг відновити роботу, комусь довелось пережити релокацію бізнесу. Та попри все, по статистиці від глави Мінцифри Михайла Федорова, за 2022 рік маємо плюс 114 тисяч нових ФОПів, зареєстрованих у «Дія».

У грудні 2022 українці на 15% більше, ніж у листопаді, сплачували покупки картками у мережі торгових терміналів ПриватБанку

Попри тривоги та аварійні відключення світла, у грудні 2022 українці на 15% більше, ніж у листопаді, сплачували покупки картками у мережі торгових терміналів ПриватБанку, повідомляє прес-служба. Зростання обсягів безготівкових оплат у грудні до 58,8 млрд грн зумовлено традиційними приготуваннями до Новорічних та Різдвяних свят.

Перед Новорічними святами українці купували більше харчових продуктів 一 на 22% порівняно з листопадом 2022 року. Витрати на їжу склали майже 46% від загальних карткових витрат (27 млрд грн). Найбільш популярними товарами місяця стали гаджети та косметика 一 витрати на купівлю електроніки та побутової техніки зросли у грудні на 21% до 4,6 млрд грн, а витрати в мережах магазинів косметики та побутової хімії зросли на 18% до 5,5 млрд.

Також у грудні українці більше купували ліків 一 на 14%, та пального 一 витрати на АЗС зросли протягом останнього місяця року на 10%. Цікаво, що витрати на кафе й ресторани у грудні 2022 року майже не збільшилися у порівнянні з попереднім місяцем 一 лише на 6%, а покупки одягу та взуття залишилися незмінними.

Кількість замовлень на маркетплейсі Prom у грудні 2022 залишилися на рівні минулого року, а товарообіг зріс на 55%

Попри війну, маркетплейс Prom повернувся на довоєнний рівень продажів. Про це повідомив СЕО групи компаній EVO Микола Палієнко. Маркетплейс втратив багато продавців на окупованих територіях, тих, хто припинив діяльність. Відтік більший, ніж зазвичай. Але досить багато нових реєстрацій – у воєнний час в інтернеті починають продавати компанії, які раніше цим ніколи не займалися. Вони бачать можливість знайти нову нішу.

Кожного місяця на маркетплейсі реєструється близько 1500 нових продавців. Зазвичай це або ті, хто втратив роботу і пробує себе як інтернет-підприємець, або продавці, що переходять з офлайну в онлайн. Наразі на Prom працює близько 40 000 підприємців.

Навіть в перші два-три дні війни Prom отримував по 3000–4000 замовлень, але з умовних 3000 замовлень виконаних було лише тисяча. Не всі продавці могли обробити їх вчасно, потім почалися проблеми із наявністю товару. Замовлення на маркетплейсі у грудні залишилися на рівні минулого року, а товарообіг зріс на 55%. Виторг випереджає кількість замовлень через інфляцію. Наприкінці року покупці купували дорогі сезонні товари, зокрема це обігрівачі та все для облаштування пунктів незламності у себе вдома. Тому товарообіг зріс більше, ніж кількість замовлень. Наприклад, за жовтень попит на генератори зріс на 3000%.

Нафтогаз запустив інтернет-магазин техніки

Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» запустила власний онлайн-магазин із продажу техніки та приладів. Про це йдеться у повідомленні пресслужби. Магазин вже називають конкурентом Rozetka.

В компанії кажуть, що на платформі можна знайти все: від газового балона до розумних систем. На сайті є декілька розділів із технікою, зокрема кліматичною, вбудованою та великою побутовою. Також можна придбати туристичне спорядження, аксесуари, інвертори, батареї для системи автономного живлення й генератори.

Авіакомпанія Нової пошти 一 Supernova Airlines 一 планує здійснити перші рейси навесні 2023

Авіакомпанія Supernova Airlines, яка входить до групи компаній Нова пошта, отримала Сертифікат Експлуатанта за номером UA 062, який дозволяє розпочати власні вантажні авіарейси. Перший рейс з вантажами клієнтів Нова пошта Глобал планує здійснити навесні 2023 року, повідомляє прес-служба. Наразі авіакомпанія активно займається розбудовою власного флоту повітряних суден. Компанія вже має два АН-26, які взяла на правах лізингу.

Supernova Airlines буде здійснювати рейси з українських міжнародних аеропортів «Бориспіль» та «Львів» після закінчення війни, а поки українське небо закрите для польотів 一 з найближчих до України європейських аеропортів.

Податкова оновила державний реєстр фіскальних реєстраторів

Податкова оновила державний реєстр фіскальних реєстраторів, які можна використовувати у 2023 році. Торгсофт все ж радить працювати з програмним РРО 一 його легше використовувати, особливо без світла, та оновлювати, коли у ДПС виникають нові вимоги.

Планові перевірки бізнесу у 2023 році

Державна податкова служба України розмістила на своєму офіційному порталі план-графік проведення податкових перевірок платників податків у 2023 році. У намірах податкової здійснити понад 4 000 планових перевірок суб’єктів господарської діяльності. Зокрема, роз’яснення щодо застосування перевірок на практиці надав аналітичний сервіс YouControl. Кого стосуватимуться перевірки, як часто податківці їх будуть проводити впродовж року, та як підприємцям до них підготуватися, Торгсофт розповів у новій статті.


Програма обліку товару | ТоргсофтFacebook Instagram YouTube Twitter Google News Google Podcast Apple Podcast SounCloud

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором