• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Українці відкривають бізнес у Польщі, Торгсофт випустив оновлення

08.02.2023
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

МВФ уперше за рік підвищив прогноз світової економіки

За прогнозами експертів, світовий ВВП збільшиться на 2,9% у 2023 році. Все завдяки стійким споживчим витратам у США та політиці відновлення Китаю, що підкріпило попит на тлі цілого ряду економічних ризиків. І хоча очікувані 2,9% — це уповільнення порівняно зі зростанням світової економіки на 3,4% у 2022 році, у МВФ розраховують, що це показник досягне дна та вже у 2024-му прискориться до 3,1%.

Економіка Єврозони неочікувано зросла в четвертому кварталі

Економіка Єврозони досягла зростання в останньому кварталі 2022 року, зумівши уникнути рецесії попри зростання цін на енергоносії, 一 повідомляє Reuters. Євростат на основі попередньої оцінки додав, що Німеччина та Італія зафіксували негативні темпи зростання економіки за квартал, а Франція та Іспанія 一 навпаки. Війна Росії проти України вдарила по Єврозоні, враховуючи сильну залежність деяких членів від дешевих енергоносіїв. Водночас агентство зазначає, що економіка продемонструвала певну несподівану стійкість — подібно до пандемії COVID-19, коли зростання перевершило очікування, оскільки підприємства швидше пристосувалися до змінених обставин, ніж передбачали політики.

У січні бізнес сплатив майже на 25% менше податків, ніж рік тому — Гетманцев

За січень 2023 року платники податків сплатили 31,1 млрд грн ПДВ. Це на 24,6% менше, ніж в січні попереднього року. Водночас за січень цього року бізнесу було відшкодовано 19,3 млрд грн, що є найбільшим показником за останні три роки. Про це повідомив голова податкового комітету Данило Гетманцев. При цьому, без врахування податків на додану вартість, перевиконання розпису становить +7,4%, або +1,7 млрд грн. Приріст до січня 2022 року складає 17,1%, або 3,5 млрд грн.

Скасування 2% податкової пільги для ФОП та повернення перевірок

До 1 липня 2023 року усі підприємці, які користувались податковими пільгами, перейдуть на звичайну систему оподаткування не залежно від ситуації з війною в Україні. Таке рішення прийняв Кабінет міністрів 27 січня, схваливши законопроєкт, в якому скасовуються пільгові податки для фізосіб-підприємців. Докладніше про скасування податкової пільги та повернення перевірок можна почитати в статті.

Попит на золото зріс до максимуму за 11 років

Попит на золото у 2022 році збільшився на 18% до 4741 тонни, що стало максимальним значенням з 2011 року 一 дані Всесвітньої ради по золоту (WGC). Центробанки купували золото «колосальними» обсягами, прискоривши скуповування до «максимуму за кілька десятиліть», зазначив старший аналітик WGC Кришан Гопол. Причина такого сплеску в тому, що дорогоцінний метал не перебуває під контролем іноземних урядів, на відміну від резервних валют, 一 зазначив експерт.

ЄБА: 83% українських компаній зафіксували падіння доходів у 2022 році

Воєнний рік суттєво позначився на роботі бізнесу 一 свідчать результати опитування топ-менеджерів компаній Європейської Бізнес Асоціації. За підсумками року, більшість компаній повідомляють про падіння їхніх доходів у доларах США:

  • у 29% відбулось падіння до 20%,
  • у 54% – падіння на 21% і більше,
  • 6% опитаних повідомили про відсутність змін,
  • 11% говорять про зростання доходів.

Наразі у 88% компаній є мобілізовані працівники, серед яких у 73% вони складають до 10% штату, у 15% 一 10 – 20%. У 39% компаній мобілізовані критичні спеціалісти, здебільшого це ІТ фахівці, інженери та інші представники технічних спеціальностей. Попри труднощі усі опитувані компанії Асоціації наразі працюють: 54% у повному обсязі, 46% з деякими обмеженнями. Внаслідок бойових дій 40% компаній зазнали збитків, активи 25% компаній опинились на окупованих територіях. Серед опитуваних 27% компаній мають фінансові резерви на пів року, 23% – на рік, 36% – на більше року.

Glovo звільняє 250 людей по всьому світу через неефективність та падіння попиту

Іспанська Glovo заявила в понеділок, що планує звільнити 250 працівників по всьому світу через падіння кількості замовлень після сплеску найму під час пандемії COVID-19. Про це повідомляє Reuters. Скорочення робочої сили компанії становитиме 6,5%.
Виконавчий директор Оскар П’єр повідомив, що з моменту запуску у 2015 Glovo швидко зростало та наразі стало операційно неефективним. Падіння попиту в четвертому кварталі показало, що зовнішні фактори впливають на ефективність галузі доставки.

Українці суттєво скоротили споживання пластикових пакетів

Рішення Уряду про встановлення мінімальних роздрібних цін на пластикові пакети за рік дало суттєвий результат — українці купують таких пакетів менше на 40% – 90% залежно від виду пакетів та все частіше використовують біорозкладні, які не забруднюють навколишнє середовище. Зокрема, в деяких мережах супермаркетів продажі біорозкладних пакетів у 2022 році зросли в 13 – 15 разів, — розповів перший заступник міністра економіки України Денис Кудін.

Понад 50% нових компаній у Польщі — українські

Понад 50% з усіх зареєстрованих минулого року компаній в Польщі — українські компанії, що перенесли свій бізнес до Польщі після початку війни. Близько 2/3 із них бажають продовжувати свою справу незалежно від результатів війни. Відкрити бізнес у Польщі для українців не складає труднощів. Як українцям правильно відкрити бізнес у Польщі Торгсофт розповів у статті.

В Торгсофт вийшло оновлення 2022.0.19

Про 11 бізнес-процесів, з якими працювати тепер буде зручніше, програмний РРО, друк фіскального чека з інформацією про банківський термінал, інтернет-торгівлю, про роботу з клієнтською базою та інші корисні новини читайте у докладній статті.


Програма обліку товару | ТоргсофтFacebook Instagram YouTube Twitter Google News Google Podcast Apple Podcast SounCloud

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором