• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Нова пошта відкриється в Німеччині, Торгсофт-подкаст про РРО у 2023 році

28.02.2023
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Українці оцінили свій фінансовий стан під час війни

Оцінюючи фінансову ситуацію за підсумками 2022 року 63% українців заявили про погіршення свого матеріального становища, у 32% — змін не відбулось. Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи «Рейтинг». Лише 4% респондентів повідомили про покращення становища. У майже 40% (проти 14% наприкінці 2021 року) зросло відчуття впевненості у майбутньому.

Як змінились споживчі настрої українців у січні?

У січні 2023 року індекс споживчих настроїв склав 83,8 п. (за шкалою від нуля до 200), що на 0,1 п. нижче за показник грудня 2022 року. Також зменшилися індекси очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року й п’яти років. Про це свідчать дані дослідження агентства Info Sapiens «Споживчі настрої в Україні». Індекс поточного становища (ІПС) зріс і складає 46,4 п., що на 5,4 п. вище за рівень цього показника у грудні. Складові цього індексу зазнали таких змін:

  • індекс поточного особистого матеріального становища (х1) склав 41,5, що на 6,1 п. вище за показник у грудні,
  • індекс доцільності великих покупок (х5) зріс на 4,8 п. та встановився на позначці 51,3 п.

Найменша кількість реєстрацій бізнесу у воєнному році була у березні 2022-го, а після цього почалось стрімке відновлення

За підсумками календарного 2022 року кількість нововідкритих компаній у порівнянні з 2021 роком скоротилася на понад 50% — з 42,1 тис. до 20,8 тис. Такий показник є антирекордом за кількістю реєстрацій за принаймні останні 13 років. Про це свідчать дані дослідження YouControl Market. Водночас фізосіб-підприємців у 2022 році було зареєстровано на 32,1% менше, ніж роком раніше — 201,3 тис. І хоч це найбільший спад кількості реєстрацій ФОП у відносному вимірі, в абсолютних показниках річних реєстрацій виявилось все одно більше ніж у період 2011−2016 років.

Загалом впродовж воєнного часу (24 лютого 2022 — 12 лютого 2023) в Україні було зареєстровано 17,1 тис нових компаній та 178,5 тис ФОПів. «Позитив полягає у тому, що найменша кількість реєстрацій бізнесу у воєнному році була у березні 2022-го — всього 14 нових компаній і 2 050 нових ФОПів. А після цього почалось стрімке відновлення темпів відкриття нового бізнесу чи переоформлення старого на нові юридичні особи», — йдеться в повідомленні. В результаті пришвидшення темпів відкриття бізнесу пікових значень було досягнуто у вересні — 2 082 компаній і 20 298 нових ФОПів.

Як отримати гроші на відкриття бізнесу?

Мінсоцполітики перезапускає програму «Рука допомоги», спрямовану на сприяння у відкритті власної справи працездатним українцям з-поміж членів малозабезпечених сімей. Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики. Програма пропонує безвідсотковий кредит від держави на три роки до 100,5 тисяч грн. Кредит видається на придбання обладнання та матеріалів, необхідних для відкриття чи розвитку власної справи.

Після закінчення терміну кредиту необхідно буде повернути всю суму одним платежем або достроково, частинами відповідно до графіка, узгодженого з центром зайнятості. Гроші можна не повертати, якщо підприємцем сплачені податки, збори та ЄСВ у сумі, що перевищує суму наданої допомоги. Для отримання такої допомоги на відкриття бізнесу необхідно звернутись до найближчого центру зайнятості.

У Франції магазини прийматимуть біткоїн-платежі

Одна з найбільших криптовалютних бірж Binance почала співпрацювати з міжнародною компанією Ingenico, яка виробляє та обслуговує платіжні термінали. Завдяки цьому у Франції магазини почнуть приймати біткоїн-платежі через Binance Pay. Про це повідомляє Forklog. На першому етапі опція пройде тестування у платіжних терміналах Ingenico Axium у Франції в барі Le Carlie та магазині жіночого одягу Miss Opéra. Надалі програму планують розширити й на інші європейські країни, в яких Binance отримала ліцензію на діяльність, включаючи Італію, Литву, Іспанію, Кіпр, Польщу та Швецію.

Україна торік найбільше експортувала агропродукції до Польщі, Румунії та Туреччини

У 2022 році українську аграрну продукцію найбільше експортували Польща, Румунія та Туреччина. Про це розповів заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» академік НААН Микола Пугачов. У 2022 році Польща витіснила з лідерської позиції Китай, який займав її з 2019-го і стала найбільшим імпортером української аграрної продукції. При цьому, у 2021 році Польща посідала 7 місце, імпортувавши вітчизняних сільськогосподарських товарів на $1073 млн. Торік, Україна експортувала до Польщі продовольства на $2710 млн, що у понад 2,5 раза більше, ніж за 2021 рік. Частка Польщі у вітчизняному експорті агропродовольства у 2022 році становила 11,5%.

Основними споживачами вітчизняної агропродукції у 2022 році також стали: Китай ($1888 млн), Іспанія ($1307 млн), Нідерланди ($1196 млн), Італія ($923 млн), Угорщина ($884 млн), Болгарія ($811 млн) та Індія ($794 млн).

Роботу у Польщі знайшли 84% працездатних українців

Більшість працездатних українців, які виїхали через війну до Польщі, — 84% — знайшли роботу в цій країні. Про це пише видання Rzeczpospolitа. Згідно з опитуванням, частина українців знайшли роботу дуже швидко, протягом місяця після прибуття. 56% знайшли роботу у перші три місяці перебування. Водночас лише 8% українців відвідували Польщу до війни у робочих справах чи з діловою метою. Відкрити бізнес у Польщі для українців також не складає труднощів. У окремій статті Торгсофт розбирався, як це зробити правильно.

В Британії завершився експеримент чотириденного робочого тижня

У Британії добіг кінця найбільший у світі експеримент, в рамках якого роботодавці випробували чотириденний робочий тиждень 一 повідомляє Reuters. Співробітники 61 компанії по всій Британії працювали в середньому 34 години протягом чотирьох днів з червня по грудень 2022 року, заробляючи при цьому свою поточну зарплату. З них 56 компаній, або 92%, вирішили продовжувати таку діяльність, 18 з них — на постійній основі.

Більшість погодилася, що попри чотириденний робочий тиждень продуктивність була збережена. Співробітники сказали, що їхнє самопочуття та баланс між роботою та особистим життям покращилися. Дані експерименту показали, що співробітники, які працювали чотири дні на тиждень, мали набагато меншу ймовірність звільнитися з роботи. Для деяких працівників додатковий вихідний був важливішим за зарплату: 15% сказали, що жодні гроші не змусять їх повернутися до п’ятиденного тижня.

Нова пошта планує у квітні відкритися в Німеччині

Нова пошта планує у квітні відкрити перше відділення в Німеччині, а до липня — в Румунії. Про це написав співвласник компанії Володимир Поперешнюк у відповідях на коментарі у фейсбуці. «У нас немає обмежень щодо країн. Якщо буде виходити, відкриємося скрізь», — додав він.

Подкаст від Торгсофт про РРО у 2023 році

У деяких підприємців виникає думка, що РРО наразі використовувати не обов'язково, бо в країні діє воєнний стан та начебто нема перевірок. Але насправді жодних скасувань чи відстрочень РРО на час воєнного стану запроваджено не було та й не буде. Якщо ви продовжуєте торгівлю, але ще не встановили РРО або припинили його використовувати — новий подкаст від Торгсофт для вас.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором