• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Торгсофт допомагає підготуватися до перевірок

02.05.2023
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Деяких ФОПів переведуть з 2% на загальну систему

Деякі ФОПи третьої групи можуть зіткнутися з ситуацією, коли їх буде переведено на загальну систему оподаткування після скасування особливого 2% режиму, запровадженого на початку воєнного стану. Про це розповів податковий консультант Олександр Зарайський.
Проблема стосується ФОП 3 групи, які стали платником податку у 2% з першого дня своєї державної реєстрації. Тобто, людей, що зареєструвались як ФОП 3 групи зі ставкою 5% у 2022 році та одразу перейшли на ставку 2%.
Багато з таких ФОПів можуть навіть не знати, що вони є платниками податку у 2% з першого дня. Адже при подачі заявки на реєстрацію ФОП, наприклад, через «Дію», вони спочатку обирали 5%, а вже потім подавали заяву в електронному кабінеті платника податків на перехід на 2%. Тож складається враження, що після скасування спецрежиму їх мають перевести на 5%.
Але це може бути не так. Річ у тім, що у багатьох випадках податкова зареєструвала таких ФОПів платниками податку 2% не з дня подачі відповідної заявки, а з першого дня їх державної реєстрації.
Це стосується ФОПів, які подали заяву на перехід на 2% до спливу 10 днів з моменту державної реєстрації. Тож після скасування спецрежиму, таких підприємців переведуть не на ставку 5%, а на загальну систему оподаткування. Щоб перевірити ФОП, потрібно замовити витяг по єдиному податку в електронному кабінеті платника на сайті ДПС. Всі останні важливі для підприємців новини в законодавстві Торгсофт розміщує в блозі у розділі: «Законодавство».

Експорт України впав більш ніж на 40%

Військовий конфлікт дуже відчутно знизив експортний потенціал України — зазначає аналітик RoboForex Андрій Гойлов. З початку 2023 року експорт України знизився щодо аналогічного періоду 2022 року на 42,83% — до 6,46 млрд доларів США. За лютий наша країна експортувала продукції на суму 3,33 млрд доларів — зростання до січня становило 6,39%. Причинами цього стали як саме зменшення обсягів експорту, так і зниження світових цін на продовольчі товари та промислові товари.

Жіночі та сімейні підприємства можуть отримати до $35 тисяч на розвиток бізнесу

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» оголосила грантову програму з обсягом підтримки у $1,5 млн для малих та середніх сімейних і жіночих підприємств. В межах ініціативи планується надання грантів розміром від $10 000 до $35 000. Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.
Малі, середні сімейні та жіночі підприємства, що виготовляють товари або надають послуги, зможуть отримати фінансову допомогу, яку можна витратити на:

Приймання заявок триватиме до 24 липня 2023 року. Заявки на отримання грантової підтримки приймаються в електронній формі шляхом заповнення аплікації на платформі Submittable за посиланням.

CBRE: орендні ставки в ТРЦ Києва зменшилися на 30-55% в порівнянні з довоєнним рівнем

У 2022 році середня вакантність в торгових центрах столиці збільшилася на 10%, а орендні ставки зменшилися на 30-50%. Про це свідчать дані дослідження CBRE. У 2022 ринок торгової нерухомості Києва не поповнився новими брендами, оскільки більшість ритейлерів зосередилися на наявних магазинах, закрили неприбуткові локації або переоцінили свої потреби в площах. Турецький ритейлер одягу Fiba Retail закрив свої франчайзингові магазини Marks&Spencer і GAP.

«Епіцентр» запустив мережу з надання побутових послуг

«Епіцентр» запустив спеціалізовану мережу з надання послуг населенню — хімчистки, ремонту одягу та взуття, відновлення кросівок. Про це повідомляє прес-служба компанії. Перші об'єкти запрацювали в оновлених торгових центрах «Епіцентр» в Івано-Франківську та в найбільшому ТЦ мережі на Полярній у Києві. Було виявлено велику зацікавленість відвідувачів в послугах професійної хімчистки одягу, взуття, подушок та текстилю.
Крім екочистки кожна точка «Мультисервісу» включає такі послуги як прання та прасування, ремонт одягу та взуття, відновлення кросівок, відновлення шкіряних сумок, а також вже відома відвідувачам «Епіцентру» послуга виготовлення ключів в пункті «КлючМайстер». У планах компанії — запуск точок чистки та ремонту одягу і взуття через всю мережу «Епіцентр», а згодом вихід на зовнішні локації. Найближчим часом буде відкрито ще 4 точки.

Нова пошта відкрила модульне мобільне відділення

Нова пошта запустила новий формат відділення для роботи на деокупованих територіях – модульне мобільне відділення. Перше розпочало роботу у місті Великий Бурлук на деокупованій Харківщині. У планах Нової пошти на цей рік — виготовити та встановити 20 мобільних відділень.
Воно має площу 68 кв.метрів та складається із 4 модулів: клієнтська зона із примірочною, складське приміщення для зберігання посилок, тераса із поштоматом та крита зона для завантаження/розвантаження машин.
Таке мобільне відділення дозволяє швидко відновлювати мережу Нової пошти та надавати усі послуги на деокупованих територіях або там, де стаціонарні будівлі зазнали сильних руйнувань. На встановлення та запуск модульного мобільного відділення потрібно 1-2 дні. Клієнти у ньому можуть відправляти посилки до 10 кг. Щодня через нього видають та приймають близько 500 посилок.

За переказ з картки на картку фізособи — штраф

В інтернеті з’явилася інформація про те, що банки можуть надавати податковим інспекціям інформацію про підозрілі рахунки підприємців та фізичних осіб. При цьому, інформація про рух коштів на них надається лише за рішенням суду, ініційованим податковою. У разі підозри з боку банківських співробітників про те, що на фізичний рахунок підприємця регулярно надходять кошти, підприємця можуть оштрафувати, а його основний банківський рахунок заблокувати.

Що продавати на Пром: 10 товарів, які шукають покупці

Розуміння найбільш популярних категорій товарів дозволяє підприємцю підібрати асортимент свого інтернет-магазину правильно та не прогоріти, бо закупив не той товар. Торгсофт підготував рейтинг найперспективніших для бізнесу і найпоширеніших товарів, які покупці шукають на маркетплейсі Prom.ua.

Уряд повертає перевірки. Як підготуватися?

З 1 липня 2023 року уряд повертає перевірки бізнесу на тих територіях, де не йдуть бойові дії. У статті наведений перелік того, що має бути у підприємців, та чим Торгсофт може допомогти.

15% на пРРО, підключення банківського термінала та облік товарних запасів від Торгсофт

Для того, щоб підприємці встигли підготуватись до повернення перевірок, з 26 квітня по 1 липня Торгсофт дарує знижки.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором