• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Україна переходить до «червоної зони». Ціни зростають

24.10.2021
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Україна поступово переходить до «червоної зони»

Від 18 жовтня «червону» карантинну зону, окрім Херсонщини, ввели ще в чотирьох областях України — Запорізькій, Одеській, Донецькій та Дніпропетровській. Рівненська та Миколаївська області переходять до «червоної» зони карантину з 26 жовтня. На підході - Київська та Харківська. Робота банків, АЗС, зоомагазинів, аптек та продовольчих магазинів не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил.

З 21 жовтня почалися перевірки вакцинованих відвідувачів

В Україні розробили програму на планшети поліції для перевірки цифрових СOVID-сертифікатів в «Дії» та паперових варіантів. Документ скануватимуть за QR-кодом — заявив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький. Перевіряти почали з 21 жовтня. Відповідні повноваження мають: працівники Держпродспоживслужби, Центру контролю та профілактики хвороб на місцях, а також патрульна поліція. Перевірку проводять у місцях великого скупчення людей — у громадському транспорті, закладах харчування, ринках, торговельних майданчиках.

Нові правила грошових переказів у ПриватБанку

ПриватБанк встановив нові правила грошових переказів з картки на картку — повідомили в пресслужбі банку. Обмеження на операції торкнуться як міжнародних переказів, так і в межах України. Новий ліміт для відправника: не більше 25 переказів на місяць на міжнародні перекази й не більше 100 операцій в межах України. З'явилися обмеження і для одержувачів коштів: отримати можна в місяць не більше 30 міжнародних переказів і не більше 100 — в межах України.

Розширені умови програм для бізнесу

Кабмін розширив умови програм для бізнесу «кредити 5-7-9%» і «Доступна іпотека 7%», йдеться в повідомленні Мінфіну. Постановою також введена державна програма фінансового лізингу для суб'єктів мікро-, малого та середнього підприємництва. Тепер до програми Доступні кредити 5-7-9% додані фізичні особи — підприємці з річним доходом до 50 млн грн, які зможуть отримати пільгові кредити за ставкою 12% річних до 1 млн грн без застави (кредит може бути забезпечено поручительством).Також вдосконалено процедуру поєднання програми Доступні кредити 5-7-9% з регіональними програмами підтримки й розвитку малого бізнесу через співпрацю Фонду розвитку підприємництва з місцевими держадміністраціями та органами місцевого самоврядування.

Ціни на агропродукцію зростуть на 25−30%

Законодавці пішли деяким галузям на поступки й відмовилися від введення низки нових податків. Та це не торкнулося птахівників, яким на аграрному ринку заборонять працювати на єдиному податку. Результат не змусить себе чекати — ціни на їхню продукцію зростуть на 25−30%, що болісно вдарить по покупцях. Яйця зростуть в ціні на 25%, а м’ясо птиці — на третину. Ціни й так зростають через здорожчання кормів, які займають десь 70% у собівартості виробництва м’яса птиці. Крім того, в Україні дорожчають газ, електроенергія та транспортні послуги. Виробники просто не можуть стримувати ціни. На цьому тлі скорочується виробництво. За даними Держcтату, на 1 січня 2021 року виробництво курятини за рік скоротилося на більш ніж 10%, індиків — на 8,4%, гусей — на 16,8%, качок — на 4,1%.

Виробники попереджають

Ціни на продукти у світі будуть рости ще принаймні 12 місяців, попереджають виробники. Unilever, виробник мила Dove, був змушений підняти ціни на свої продукти на 4% за минулий квартал. Це найбільший стрибок цін на продукцію компанії з 2012 року. Компанія допустила, що ціни продовжать підійматися. Схожі сигнали подають компанії Nestle SA, Procter & Gamble Co. та Danone SA, чиї продукти можна знайти на полицях усіх супермаркетів та кухонь. Ціни на споживчому ринку в вересні у порівнянні з серпнем зросли на 1,2%, а з початку року — на 7,5%.

Доставлення у поштомат Нової Пошти на період свят — 35 гривень

Нова Пошта встановила єдиний тариф на доставку у поштомат — 35 гривень. Спеціальний акційний тариф на цю послугу діятиме у період з 19 жовтня по 31 грудня 2021 року — повідомляє пресслужба компанії. Тариф діятиме незалежно від географічного напрямку та ваги самого відправлення на території всієї України. Крім того, протягом дії акційного тарифу, комісія за додаткові послуги Грошовий переказ та Контроль оплати стягуватися не буде.

Прогнози бізнесу на 2022 рік

Нещодавно в ЄБА провели дослідження, де визначили прогнози бізнесу на 2022 рік: 83% респондентів прогнозують зростання свого бізнесу. 67% — зростання доходу на рівні 10−20% у гривні. 85% керівників планують підвищувати розмір зарплати співробітникам. 58% топ-менеджерів планують розширювати штат. Тільки 6% бізнесів будуть вимушені вдатися до скорочення персоналу. 32% планують впровадження нових інвестиційних проєктів наступного року, а майже половина СЕО планує інвестиції в соціальні ініціативи, що підтримують українське суспільство.

Кількість РРО в Україні стрімко зростає. Чому програмний РРО краще?

Кількість РРО в Україні, включаючи програмні РРО, за 10 місяців 2021 року зросла на 29% у порівнянні з відповідним періодом 2020-го, повідомив голова комітету Ради з питань фінансів та податкової політики Данило Гетманцев. Всього в Україні зареєстровано 426 319 РРО, включаючи програмні. З 1 січня 2022 року — всім, крім списку виключення (ФОП 1 групи; підприємці, які надають тільки послуги та їхній дохід не перевищує 220 мінімальних зарплат та ті, хто приймає оплату виключно на розрахунковий рахунок) потрібно застосовувати РРО. Отже, лишилося не так багато часу. Торгсофт розповів, який РРО обрати, скільки це коштує та чому програмний РРО вигідніший, а також записав подкаст про РРО у 2022 році.

Помилки обліку та від чого залежить успіх магазину?

Помилки облікової політики, непродумані бізнес-процеси, невірний розподіл обов'язків та посадових інструкцій, які вводяться в систему обліку призводять до серйозних фінансових втрат для магазину. За роки роботи Торгсофт зібрав перелік помилок, які роблять підприємці, встановлюючи систему обліку. Водночас у новій статті ми розповіли, від чого залежить успіх магазину.

Google News Google Podcast Apple Podcast Twitter YouTube Facebook Instagram SounCloud

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором