• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Оновлені правила для РРО, інтернет-магазинів та маркетплейсів

25.09.2021
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Оновлені правила застосування РРО та пРРО

В Україні 17 вересня 2021 року набули чинності зміни в порядку застосування РРО та програмного РРО, що передбачені наказом Мінфіну №427 від 26 липня 2021-го. Вони стосуються реєстрації, програмування та оренди РРО. Підприємцям потрібно попередньо програмувати РРО, однак така норма стосуватиметься лише підакцизних товарів. Водночас до цих товарів скасовується вимога програмування ставки податків та зборів. Під час перевірок підприємці повинні будуть надавати акти про видавання коштів та акти скасування помилково проведеної операції через РРО. Докладно про зміни Торгсофт розповів у статті

Нові правила для інтернет-магазинів та маркетплейсів 

Кабмін підтримав оновлену редакцію проєкту закону «Про захист прав споживачів», в якому прописана відповідальність для інтернет-магазинів. Згідно з пояснювальною запискою, люди масово скаржаться, що в онлайн-магазинах їм часто дають неправдиву інформацію про товар, а також на проблеми з його поверненням. Крім інтернет-магазинів, відповідальність також прописали й для маркетплейсів. Якщо виявиться, що продавці надають неправдиву інформацію, Держспоживслужба через провайдера може блокувати їхні майданчики та відновлювати доступ до них тільки після того, як будуть виправлені недоліки. Крім того, в документі прописали додаткові права громадських споживчих об'єднань. Вони зможуть перевіряти якість товарів та сервісу, ініціювати судові розгляди. При цьому їх хочуть звільнити від сплати судового збору. Для інтернет-бізнесу готуються і «бонуси». Так, з чинного законодавства планують прибрати норму про формування обмінного фонду товарів (для надання товару на заміну на випадок гарантійного ремонту). У пояснювальній записці зазначено, що це вимагає від бізнесу великих витрат.

Закон, що змінить сферу виробництва і використання будівельних матеріалів

1 січня 2023 року набуде чинності Закон України «Про надання будівельної продукції на ринку», що змінить всю сферу виробництва і використання будівельних матеріалів. Одним з ключових критеріїв допуску будівельної продукції на ринок, разом з міцністю та стійкістю, буде її відповідність екологічним нормам. 

Нова Пошта почала готуватися до святкового сезону

Нова Пошта у рамках підготовки до високого сезону додатково набирає 2500 працівників на посади операторів відділень, кур'єрів та вантажників на сортувальні термінали. Як повідомили в компанії, новим працівникам запропонують довгострокове працевлаштування. У компанії підкреслили, що високий сезон для Нової Пошти починається вже у жовтні та триває до Нового року. У цей період обсяги поставок ростуть на 30−50% у порівнянні з літніми місяцями, в основному внаслідок покупок з українських інтернет-магазинів та з-за кордону. Також Нова Пошта планує відкрити 10 тис. поштоматів, збільшивши кількість до 17 тис. 

Середні зарплати зросли на 9%

Опендатабот повідомляє, що за рік кількість вакансій в Україні зросла на 104% й більш ніж вдвічі перевищила докарантинні показники. У вересні 2020-го середній роботодавець пропонував 12 420 грн, наразі зарплати зросли на 9% до 13 667 грн. Медіана ж зарплатних очікувань здобувачів перевищує пропозицію: 13 783 грн торік, 15 083 грн зараз.

У 2021 році зафіксовано максимальний за 10 років рівень торгівлі нелегальною тютюновою продукцією

За даними Kantar, в Україні зафіксовано максимальний за останні 10 років рівень торгівлі нелегальною тютюновою продукцією. Середньорічний загальний рівень у 2021-му становить 14,4%. Зростає рівень як підробленої продукції до 5%, так і продукції маркованої для Duty Free або для експорту, яка нелегально продається в Україні  до 7,6%. Водночас рівень контрабанди в цілому знизився до 1,7%. Понад 7 млрд одиниць сигарет розповсюджується саме на чорному ринку, зазначають в Kantar.

Тенденції в розвитку електронної комерції у 2021 році

Міжнародне агентство Wunderman Thompson Commerce вивчило поведінку 28 000 споживачів з 17 країн і виявило основні тенденції в розвитку електронної комерції у 2021 році: 72% споживачів відзначили, що онлайн-покупки допомогли їм у 2020-му, а 73%  що у 2021-му інтернет-замовлення стануть для них важливішими. При цьому у 3/4 опитаних не виправдовуються очікування від продуктів або купівельного досвіду. 64% споживачів частіше купують онлайн у брендів, які також працюють офлайн. Найімовірніше, користувачі будуть купувати у компаній, які використовують цифрові інновації для поліпшення користувацького досвіду  так відповіло 60% респондентів. 59% споживачів хочуть доступної комунікації з брендами по всіх каналах  як цифрових, так і фізичних. За даними звіту, після закінчення пандемії на онлайн-покупки буде припадати більша частина роздрібних продажів у всьому світі. 

Попит на сервіси доставки у 2020 році зріс на 119%

За різними оцінками, до карантину частка онлайн-продажів харчових продуктів в Україні становила від 0,5% до 1% від загального товарообігу організованого ритейл-ринку. У 2020-му через карантин попит різко зріс у кілька разів. Наприклад, у Zakaz під час локдауну кількість унікальних користувачів миттєво збільшилася на 78%, а сумарний брендовий попит на сервіси доставки від лютого до березня 2020-го зріс на 119%. У березні сервіси доставки шукали в Google майже 700 тисяч людей, тоді як у лютому — трохи більше ніж 300 тисяч.

На що українці витрачали гроші у другому кварталі 2021 року?

Держстат опублікував дані про витрати українців за ІІ квартал 2021 року: витрати становлять 873,5 млрд грн. Це на 17,4% більше, ніж у 2020-му. Найбільшою статтею витрат були «Харчові продукти та безалкогольні напої» — 41,4%. На алкоголь, тютюнові вироби та наркотики українці витрачають 7,8% коштів. Крім цього, 9,3% бюджету займає транспорт, 6,1% — охорона здоров’я, а одяг та взуття — 4,2%. 

Торгсофт розповів про автоматизацію інтернет-магазину

Для тих, в кого вже є інтернет-магазин або тих, хто тільки планує його створити в новій статті редактор інформаційного ресурсу Торгсофт допомагає розібратися, як правильно налаштувати програму обліку для синхронізації з інтернет-магазином. 

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором