• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Кабмін посилив обмеження, Торгсофт допомагає впровадити пРРО

28.11.2021
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Кабмін посилив обмеження в «жовтій зоні»

Кабмін посилив обмеження в «жовтій зоні» карантину: COVID-сертифікати про вакцинацію, одужання або негативний тест на коронавірус тепер потрібні усім працівникам бізнесу та клієнтам. Також змінено термін дії жовтого COVID-сертифіката вакцинації однією дозою. Він діятиме 30 днів, а не 120, як раніше. Крім того, Ляшко наголосив, що працівники закладів мають не просто запитувати COVID-сертифікат у клієнтів, а зчитувати QR-код смартфоном через програму «Дія», щоб перевірити їхню справжність. В разі порушення власнику бізнесу під час перевірки загрожуватиме штраф від 34 000 до 170 000 грн.  

У 2021 році податківці проведуть 4382 перевірки 

Податкова служба оновила план-графік перевірок на 2021 рік. Зміни торкнулися двох розділів: розділу І «Документальні планові перевірки платників податків — юридичних осіб»; розділу ІІ «Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів». Згідно з оновленими у листопаді даними, у 2021-му податківці планують провести 4382 податкові перевірки юросіб. 

Штрафи за неподання податкової звітності зростуть

Штрафи за неподання податкової звітності зростуть у 15-20 разів — відповідне рішення схвалив Кабмін минулого тижня. Замість штрафу у розмірі від 85-255 грн порушники платитимуть 1700-2550 грн за перше порушення та 2550-4250 грн за повторне протягом року. Штрафи будуть застосовувати як до підприємств, установ, організацій, так і щодо ФОПів. Також до переліку потраплять і самозайняті особи.

Пластикові пакети можуть стати платними

Кабмін України має намір встановити мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети. Пропонується наступна мінімальна ціна (без ПДВ) за один пакет: без ручок і без бокових складок — 2 грн; без ручок з боковими складками — 2,5 грн; з ручками без бокових складок — 2,5 грн; з ручками та боковими складками — 3 грн. В проєкті Кабміну зазначається, що мінімальні роздрібні ціни застосовуватимуться в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг, в яких може здійснюватись розповсюдження пластикових пакетів. У 2022 році продавці прощаються із пластиком. Це та багато інших актуальних тем спеціалісти Торгсофт обговорювали в останньому подкасті «Звітний період»

Бюро економічної безпеки готово до роботи, але не має приміщення 

Бюро економічної безпеки у встановлений термін до 25 листопада 2021-го встигло укомплектуватися на 30% (214 працівників), що дозволяє органу розпочати роботу. Проте Кабмін досі не виділив органу будівлю, повідомляє пресслужба БЕБ. Там пояснюють, що затягування процесу може перешкоджати передачі кримінальних проваджень та роботі органу загалом. 

Дефіцит електроніки та іграшок 

Через глобальну нестачу чипів та логістичні складнощі на роздрібному ринку утворився дефіцит деяких товарів електроніки. Ритейлерам довелося замовляти їх заздалегідь і тримати до «чорної п'ятниці», розповідають в «Алло». На затримки скаржаться навіть виробники компаній популярних брендів іграшок. Вони попереджають про потенційний дефіцит продукції та можливе підвищення цін. Подібна ситуація очікується й у сегменті святкових прикрас, — розповідає Сергій Бондар, директор Watcom Україна.

Продаж смартфонів знизився на 6,8%

Згідно зі звітом Gartner, у третьому кварталі 2021 року продаж смартфонів знизився на 6,8% у порівнянні з тим самим періодом 2020-го. Зазначається, що складнощі з постачаннями вплинули на продаж звичайних смартфонів більше, ніж на смартфони преміум-класу. Samsung посідає 1 місце з продажу, хоча її частка на ринку знизилася на 1,9% (у порівнянні з 2020). Apple посіла 2 місце, а її частка зросла з 11,1% до 14,2%. Компанія Xiaomi опинилася на 3 місці з часткою ринку 13% (рік тому її частка становила 12,1%). На 4 та 5 місцях – Vivo (10,5%) та OPPO (9,8%). 

На Rozetka з'явилася реклама у пошуку 

У пошуку на Rozetka почали підтягуватись товари з плашкою «Реклама». Інформація про нову функцію також з’явилась у розділі «допомога» на маркетплейсі. У розділі «Просування товарів» описано місця, де може з’явитися реклама товару: головна сторінка, пошук та суміжні товари. Продавець може поповнити рекламний рахунок, вибрати товари, які він хоче рекламувати, а алгоритми самі вирішать, де краще це робити. Наприклад, на головній сторінці Rozetka або в пошуку. Кошти списуються за переходи на товари, коли відвідувач клацає на рекламне оголошення. Вартість визначається за принципом аукціону. Якщо замовлення відбулося після переходу по рекламному оголошенню, то це видно в аналітиці у кабінеті продавця. 

Новий вид доставки 

У Києві запустили новий вид доставки. SpellDelivery — це перший у світі сервіс маршрутної доставки. У рюкзаку кур'єра знаходяться всі товари сайту (він як ходячий магазин). Кур'єр рухається чітко за закріпленим маршрутом, а клієнт перехоплює кур'єра на маршруті або на зупинці. Кожен маршрут має розклад роботи, список і місце зупинок, а також місце розташування кур'єра на маршруті в режимі реального часу, що дозволяє клієнту розрахувати зручний для нього час перехоплення кур'єра. Маршрутна доставка коштує в 3-4 рази менше від стандартної адресної доставки. 

Торгсофт допомагає бізнесу впровадити програмний РРО 

З нового року за законом ФОПи мають обов’язково фіксувати усі розрахунки — тобто переходити на повну фіскалізацію. Зважаючи на це, з початку 2021 року кількість пРРО зросла удвічі — повідомляє Opendatabot. Відповідно до кількості «кас у смартфонах» збільшився й відсоток електронних чеків у загальній кількості транзакцій. Ще у січні таких чеків було 5%, а вже за 3 квартали доля зросла до 10%. У відділі продажів Торгсофт, відповідно, дуже «спекотно». Ми постійно розповідаємо про те, як працює програмний РРО, відповідаємо на популярні питання та пояснюємо, як перейти з РРО на пРРО.  

Google News Google Podcast Apple Podcast Twitter YouTube Facebook Instagram SounCloud

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором