• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Роздрібна торгівля зростає, Торгсофт роз'яснює деякі питання щодо РРО

31.10.2021
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Все зачинено — для невакцинованих осіб

Станом на 29 жовтня «жовтих» областей в Україні лишилося тільки дві, решта — «червоні» й «помаранчеві». Київ повернуся в «червону» зону 1 листопада. В «червоній зоні» забороняється: робота закладів громадського харчування; ТЦ; непродовольчих ринків та магазинів; проведення масових заходів тощо. Обмеження не діятимуть, якщо 100% працівників та відвідувачів закладів (заходів) вакциновані.

Заклади харчування у «червоній» зоні скоротили виторг на 34%

Заклади громадського харчування, які з 18 жовтня працюють у «червоній» зоні, скоротили виторг у середньому на 34% за тиждень посилення обмежень — пише Мінфін. Скорочення виторгу на понад третину доходу відбулося в закладах Дніпропетровської, Запорізької, Донецької та Одеської областей. Виторг закладів в інших зонах у цей період просів на 22%. Гості стали рідше відвідувати заклади у «червоній» зоні: кількість трансакцій на тижні 18 — 24 жовтня впала на 30% у порівнянні з попереднім тижнем. У закладах інших областей скорочення становило 17%. Середній чек також показує негативну динаміку: у закладах у «червоній» зоні спад на 28%, в решті областей — на 16%.

Чи можна вплинути на співробітників, які відмовляються від вакцинації?

В Україні затвердили список професій, для яких вакцинація є обов'язковою й роботодавців хвилює питання: чи можна вплинути на співробітників, які відмовляються від вакцинації? Докладно про це Торгсофт розповідає у новій статті.

Роздрібна торгівля в Україні зростає

Держстат повідомив, що за січень-вересень 2021-го роздрібна торгівля в Україні зросла на 12,3%, у порівнянні з аналогічним періодом 2020-го, до 746,87 млрд грн. Лідером за обсягами роздрібного товарообігу роздрібних підприємств є місто Київ. Серед регіонів країни перше місце посіла Дніпропетровська область, за нею — Київська та Одеська. Найменші обсяги роздрібного товарообігу продемонстрували Луганська, Чернівецька та Тернопільська обл.

Кількість оплат безконтактними картками зросла на 46%

65,8% від усіх розрахунків картками у PоS-терміналах — це безконтактні трансакції. За три квартали кількість оплат безконтактними картками зросла на 46%, а обсяги збільшилися на 47% — повідомили в Українському процесинговому центрі, що обслуговує карткові операції 24 банків. Також спостерігається збільшення грошових обсягів оплат карткою. Порівнюючи з аналогічним періодом 2020 року, тримачі карток витрачають на 31,1% більше. Середня сума чеку за рік майже не змінилась та дорівнює 484 грн.

Молоді люди готові відмовлятися від покупок у мас-маркеті

Згідно з дослідженням Samsung for Graduate Fashion Week, 60% молодих людей готові відмовитися від покупок у мас-маркеті. Серед основних причин: шкода навколишньому середовищу і порушення трудових прав працівників швейної індустрії, а також пандемія. За час локдауна 40% опитаних зрозуміли, що носять лише невелику частину речей зі свого гардероба і просто не мають потреби у такій великій кількості одягу. В середньому, у гардеробі кожного було по 4 речі, які вони жодного разу не одягли. Проте багато хто поки що не знайшов альтернативу мас-маркету: 30% респондентів повідомили, що не знають, як зробити гардероб більш екологічним, а 40% хотіли б отримати більше інформації з цього приводу.

У 2021 році споживачі готові збільшити витрати на подарунки

Дослідження Deloitte: споживачі з високим рівнем доходу планують витратити у період свят-2021 на 15% більше, ніж минулого року. Водночас споживачі з низьким рівнем доходу планують витратити на 22% менше, ніж у 2020-му. При цьому 73% керівників у ритейлі очікують, що споживачі готові витратити цього року більше, ніж у попередньому. Як показує дослідження, споживачі готові зменшити свої витрати на підготовку до свята, але збільшити витрати на подарунки.

Чи зобов'язані ФОПи проводити переоблік?

Юридичні особи зобов'язані щорічно проводити інвентаризацію своїх активів і зобов'язань перед здачею фінансової звітності. Чи поширюється ця вимога на підприємців? Торгсофт розповів у статті.

Торгсофт роз'яснює деякі питання щодо РРО

Хоч ми вже рік живемо з новою реальністю та обов'язком використовувати РРО, у користувачів досі виникає безліч питань, як користуватися РРО у специфічних ситуаціях. Торгсофт опублікував дві статті з роз'ясненнями: коли провести оплату через РРО, якщо вона прийшла у вихідний? Та як виписувати чеки при накладеному платежі: під час відправлення чи отримання грошей?

Google News Google Podcast Apple Podcast Twitter YouTube Facebook Instagram SounCloud

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором