• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

10 новин червня vs програма обліку

04.07.2021

Торгсофт Дайджест

Нещодавно в статті вичитала цитату: «Зараз змінюватися з клієнтом - вже недостатньо, настав час змінюватися швидше за клієнта». Це в тому числі про автоматизацію бізнесу. Клієнтський досвід - це спектр вражень, які клієнт отримує від взаємодії з компанією. Він складається з «точок контакту», таких, як натискання кнопки «оформити замовлення», розмова зі співробітником технічної підтримки, посмішка продавця, цікавий пост у соціальній мережі, бонуси, подарунки. Щоб забезпечити повний цикл обслуговування та міцно тримати контроль над магазином - управлінським обліком, асортиментом товарів, роботою з постачальниками та співробітниками, необхідна облікова система.

Ми зібрали 10 останніх новин та трендів ритейлу у червні, які показують, що прийшов час користуватися усіма можливостями автоматизації:

Облік скороченого робочого часу: як розрахувати зарплату працівника?

У трудовому договорі можна зафіксувати неповний робочий день або неповний робочий тиждень для працівника за взаємною згодою. Робота співробітника оплачується пропорційно відпрацьованому часу.

Загалом такому працівнику роботодавець може нарахувати зарплату нижчу за мінімальну. Але за умови, що сума нарахованої зарплати має бути не менша ніж частина від мінімальної заробітної плати за фактично відпрацьований час.  Тобто, якщо співробітник працює повний місяць, він отримує «мінімалку». Якщо співробітник працює менше, ніж повний місяць, наприклад один тиждень, то він може отримати зарплату меншу за мінімальну.

Щодо ЄСВ, то роботодавець розраховує його як добуток розміру мінімальної зарплати за місяць, за який нараховується дохід, та мінімальної ставки ЄСВ.

В Торгсофт можна вести облік робочого часу, реєструвати прихід та завершення роботи співробітників та налаштувати систему мотивації продавців.

Що продається влітку 2021 року?

В умовах весняних локдаунів  у 2020 та 2021 роках сплеск купівельної активності змістився на червень-липень. Торік у червні продажі Епіцентр зросли майже на 50% у порівнянні з 2019-м, зазначають у компанії.

Змінюються й найбільш популярні серед покупців товари: зараз це товари для котів та собак, басейни, шезлонги, туристичні намети, грилі. Торік найпопулярнішими товарами були: садові лави, культиватори, мотоблоки, пасхальна продукція та валізи. Останні у зв'язку з карантинними обмеженнями «просіли» на 70%.

Торгсофт - універсальна програма обліку для роздрібної торгівлі. Вона ідеально підходить для обліку товарів та послуг у зоомагазині та товарів для дому й саду та дозволять власнику бізнесу добре відпочити цього літа, не втрачаючи контроль над бізнесом.

На що найбільше витрачають українці?

Держстат повідомляє: найбільше українці витрачають на їжу та напої — майже половину доходу; на здоров’я, одяг та взуття — 10%. Предмети домашнього вжитку, побутова техніка, утримання житла, відпочинок, ресторани й готелі, освіту пропорційно розділили між собою 15% витрат.

Прокат транспорту набирає обертів

У Києві запустився вже сьомий сервіс прокату електросамокатів Jet - компанія з Казахстану, яка у 2021 році почала працювати в містах Алмати й Нур-Султан. У планах – Одеса, Львів, Харків і Грузія, пише ain. Облік прокату товарів - тренд на товари, що потрібні споживачу тимчасово, але коштують дорого.

Майже половина українців обирають безготівковий розрахунок

49% українців готові повністю відмовитися від оплат готівкою в майбутньому, а кожен третій українець готовий зробити це протягом найближчих двох років - показує дослідження Mastercard.

Споживачі почали розраховуватись безготівково частіше з початком пандемії: 45% покупців роблять замовлення онлайн регулярно по кілька разів на місяць.

Український е-commerce швидко зростає

До кінця 2021 року компанія Брокард-Україна планує коштом двох інтернет-магазинів збільшити оборот на 25%. "За рік у нас зареєструвалися і зробили покупку 200 000 нових клієнтів і придбали товари 1600 зареєстрованих клієнтів мережі”, – розповідає співзасновник Брокард-Україна Юрій Гаткин. При цьому в Брокард-Україна вважають, що потенціал для зростання ще не вичерпано. При запуску Brocard_ua в січні 2020 року  відвідуваність сайту була на рівні 450 тис., а вже за 2 місяці, в березні виросла майже до 1,5 млн.
Отже, час виводити бізнес в онлайн, що успішно робить Торгсофт останнім часом. 

Українські виробники користуються все більшим попитом

Останніми роками перехід на українське став трендом. Майже рік тому "Агромат" відкрив окрему зону "українських виробників плитки", а ROZETKA оголосила  Тиждень малих українських виробників.  “Розвиток українського виробника – один з наших пріоритетів, зазначила директор напрямку «Сад та город» Епіцентр Світлана Лісанті. - Перехід давно відбувається через всю нашу мережу. Наприклад, доля імпорту в деяких департаментах на старті роботи досягала 80%, а зараз частка українських постачальників перевалила за 80%. Це наслідок спільної копіткої роботи з українськими підприємцями. Ми розвивалися разом з ними, є багато компаній, які завдяки роботі з мережею Епіцентр стали національними гравцями, а то й експортерами”, - каже Світлана. Торгсофт автоматизує виробництво, матеріали та готову продукцію.

Помилка нового ритейл-формату

Владислав Савченко, який створив новий ритейл-формат для України — онлайн-супермаркет Foodex24 розповів про помилки на старті: спочатку супермаркет запускався з асортиментом у 850 найменувань. Цього виявилося замало: покупці часто приходили, не знаходили потрібний товар і йшли. «А потрібно було запускатися одразу з хорошим асортиментом — до 2500 позицій», — зазначає бізнесмен.

Важливість синхронізацій з популярними сайтами

TNS Ukraine опублікував рейтинг найпопулярніших сайтів Українського інтернету за травень 2021 року. Сайти Rozetka, Olx та Prom, як і раніше, входять в топ-10 сайтів України, тож ігнорувати значення маркетплейсів для збільшення продажів, клієнтів та популяризації свого бренду не варто. Торгсофт забезпечує синхронізацію з Rozetka та Prom.ua, що допомагає бізнесу швидше виходити на нові канали продажів. Також українці активно користувалися порталами ПриватБанк та Приват24, з яким у Торгсофт також реалізована синхронізація.

Курс на цифрову трансформацію

Посилаючись на опитування 2019 року щодо цифрових навичок, заступник Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції Валерія Іонан каже, що цифрова грамотність громадян вперше офіційно стала пріоритетом держави, з метою «навчити 6 мільйонів українців цифровій грамотності за три роки». Виходить, що автоматизація стрімко входить до нашого життя, як необхідність у різноманітних сферах. Бізнес - попереду усіх сфер, тож, автоматизуйтеся та будьте успішними.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором