• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Кількість звільнень зростає, компанії проти роботи "на дому", дисконтні системи Торгсофт

05.09.2021
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Кабмін змінив механізм розрахунку середньої зарплати

Кабмін вніс зміни до механізму розрахунку середньої зарплати. Тепер він враховуватиме премії та інші виплати, в тому числі за місяць - рішення ухвалено 1 вересня. Згідно з пояснювальною запискою до постанови, передбачається порядок обліку премій, в тому числі за місяць, і інших заохочувальних виплат за певний період при розрахунку середньої зарплати. Попередня редакція постанови, затверджена у 2020-му, передбачала механізм обліку премій та інших виплат за два місяці або більш тривалий період. Тим часом Мінекономіки отримало багато звернень від середнього і великого бізнесу щодо складності розрахунку середньої зарплати за таким принципом.

Найвищий рівень зарплат зафіксований у Києві, найнижчий — в Чернівецькій області

Держстат: реальна середня зарплата виросла на 0,1% в липні 2021-го в порівнянні з червнем. У річному обчисленні вона зросла на 10,2% в порівнянні з липнем 2020-го. У порівнянні з червнем розмір середньої номінальної заробітної плати збільшився на 0,2%, а в порівнянні з липнем 2020-го — на 21,5%. Середня номінальна зарплата штатного працівника підприємств, установ та організацій в липні склала 14345 грн, що у 2,4 раза вище рівня мінімальної зарплати (6000 грн). Найвищий рівень зарплат зафіксований у Києві — 20 956 грн (+ 22,9% за рік), найнижчий — в Чернівецькій області — 11 350 грн (+ 21,4%).

Співробітники хочуть працювати вдома, компанії - проти

Співробітники воліють мати можливість працювати вдома і по чотири дні на тиждень. Компаніям доводиться підлаштовуватися, щоб залишатися конкурентоспроможними в боротьбі за таланти на тлі глобальної нестачі кадрів — пише «НВ». Однак дослідження показують: вдома співробітники працюють довше, але не обов'язково більш ефективно, а перехід на 4-денний робочий тиждень не завжди означає підвищення продуктивності. Розуміючи це, більшість компаній не готові повністю прийняти послаблення, які принесла пандемія.

В компаніях по всьому світу збільшилася кількість звільнень

Ідея про те, що в один момент пандемія нарешті закінчиться і віддалена робота залишиться в минулому, схоже, існує тільки в уяві керівників вищої ланки, пише McKinsey. Більш того, в компаніях по всьому світу збільшилася кількість звільнень. Нещодавні опитування показали, що 26% працівників в США готуються шукати нову роботу. Глобально 40% робочої сили розглядають можливість зміни місця роботи до кінця року. Як саме найкраще організувати гібридний формат роботи, ні компанії, ні співробітники поки не знають. Як не втратити найкращих співробітників Торгсофт розповідав у статті.

Що потрібно знати про звільнення?

Згідно з законодавством, незалежно від причини звільнення, роботодавець повинен в останній робочий день видати працівнику копію наказу про звільнення, провести остаточний розрахунок, за наявності трудової книжки та за бажанням працівника потрібно внести відповідний запис. Що ще потрібно знати про звільнення, Торгсофт розповів в статті.

Ціни на каву вже зросли на 50%

Оптові ціни на каву цього року вже зросли на 50% через проблеми із постачанням по всьому світу. У Бразилії, найбільшому виробникові арабіки вищого ґатунку, врожай постраждав через посуху та морози.За повідомленнями ЗМІ, заморозки були такими сильними, що деяким фермерам доведеться пересаджувати кавові дерева, а це означає, що на попередній рівень виробництва вони зможуть вийти не раніше, ніж через три роки.

Перехід на електронні лікарняні переноситься

Повний перехід на електронні лікарняні з першого вересня не відбудеться. Не всі лікарі опанували систему. У МОЗ повідомили, що підготували наказ про перенесення дати відмови від паперових лікарняних. Орієнтовно це відбудеться 1 жовтня.

Інфляція та складський облік

Підприємства всіх секторів економіки України прогнозують здорожчання власної продукції та послуг. Це може відбутися через високий ризик збільшення цін на сировину та матеріали. Про це свідчать результати серпневого опитування підприємців, проведеного НБУ серед 322 підприємств. В таких умовах продавцям постійно доводиться змінювати ціну на товар. Коли асортимент магазину великий, робити це вручну — об'ємна трудомістка робота. Програма обліку Торгсофт допоможе масово підняти ціни на товар, змінити націнку, встановити єдині ціни на весь потрібний товар («Усі майки по 99,00»). А також роздрукувати документи по товару, працювати з залишками. Усі функції складського обліку Торгсофт описані у розділі «Склад».

Торгсофт розповів про дисконтні системи в магазині

Яку дисконтну систему краще впровадити в магазині? Від чого залежить, яку систему краще вибрати? Чи треба міняти дисконтну систему якщо вона добре працює? На ці та багато інших питань спеціалісти Торгсофт дали відповіді у новому подкасті: «Дисконтні системи в магазині: різновиди, переваги та недоліки».

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором