• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Прожитковий мінімум збільшили, кредити для бізнесу зменшені, як підготуватись до перевірки Держпраці?

11.07.2021

Прожитковий мінімум збільшено

З 1 липня він з розрахунку на місяць складає 2294 грн. Наступне підвищення заплановане на грудень. Разом з прожитковим мінімумом з липня зростуть: сума оплати праці, яку індексують; мінімальна пенсія, допомога по безробіттю, розмір аліментів та допомога у зв'язку з вагітністю та пологами.

У боржників забиратимуть гроші з рахунків

З 6 липня запроваджується автоматизований арешт коштів боржників. Якщо хтось заборгував вам кошти, ви маєте відповідне рішення суду та не можете домогтись повернення коштів  - Державна виконавча служба або приватні виконавці можуть домогтися списання грошей з банківських рахунків боржника.

Обережно, фальшиві гроші

З початку 2021 року вилучено 11 551 шт. підроблених банкнот на суму 4 804 тис. грн, - заявив директор департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко. За його словами, найбільше підроблених банкнот було вилучено в Києві, 96,4% з них припадало на банкноти старого зразка.

Приватбанк знижує ставки кредитування для бізнесу

ПриватБанк у липні знижує ставки кредитування для малого бізнесу та підприємців. Про це повідомив керівник дирекції МСБ ПриватБанк Євген Заіграєв. Акційна ставка становить 1,4% на місяць від початкової суми кредиту за перші пів року та 1,2% на місяць за наступний термін користування. Документи для отримання можна за 2 хвилини передати в «Приват24 для бізнесу».

Робота в умовах підвищеної температури

В Держпраці дали рекомендації стосовно режиму праці в умовах підвищеної температури. При роботах на відкритій місцевості та температурі повітря 35°C й вище, тривалість періодів безперервної роботи повинна складати 15-20 хв з відпочинком не менше 10-12 хв в охолоджуваних приміщеннях. В таких приміщеннях, аби уникнути негативного впливу на організм великого перепаду температур, слід підтримувати температуру повітря 24-25°C. Робота при температурі зовнішнього повітря більше 37°C за показниками мікроклімату відноситься до небезпечних (екстремальних). За цієї температури не рекомендується проведення робіт на відкритому повітрі. Слід змінити порядок робочого дня та перенести години роботи на ранковий або вечірній час. В умовах підвищеної температури рекомендується допускати до роботи осіб не молодше 25 і не старше 40 років.

Результат відкладеного попиту - неконтрольовані витрати

Держстат повідомляє, що українці витратили за 1-й квартал 2021 більше, ніж заробили -  на 8%. Майже всі зароблені кошти українці витратили на покупку різних товарів і послуг — 983,6 млрд грн (96,5%). 

В е-лікарняному змінилися причини непрацездатності

З 4 червня по 31 серпня у тестовому режимі почали видавати електронні лікарняні. З 1 вересня усі медичні заклади повинні перейти на е-лікарняні. Разом зі зміною форми видачі листків непрацездатності, були оновлені й причини непрацездатності. Торгсофт розповів, що змінилося.

Копію наказу про звільнення мають видавати всі роботодавці

10 червня 2021 року в КЗпП були внесені деякі зміни. Тепер всі роботодавці, незалежно від організаційної форми повинні видавати працівникам при звільненні копію Наказу про звільнення. За затримку видачі копії наказу з вини роботодавця, працівникові за весь час затримки потрібно виплачувати середній заробіток. Тому не забувайте видавати копію наказу про звільнення і проводити остаточний розрахунок в останній робочий день вашого співробітника.

Перехід на електронні трудові книжки

10 червня був опублікований Закон ”Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі”, яким вносяться зміни до КЗпП. Закон набирає чинності через три місяці, але деякі положення набирають чинності з дня його опублікування. Торгсофт розглянув детально, які зміни чекають на роботодавців та працівників.

Торгсофт розповів, як підготувати співробітників до перевірки Держпраці

У перші два дні інспекційної кампанії з виявлення неформальних трудових відносин було здійснено 152 інспекційних відвідування та виявлено 240 працівників, допущених до роботи без трудових договорів - повідомляє Мінекономіки України. Торгсофт дав поради, як уникнути штрафів

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором