• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Нові продукти для бізнесу, цікаве інтерв'ю та автоматизація Торгсофт в розстрочку

20.06.2021

Карантин продовжено, але обмеження послаблено

Уряд України продовжив дію карантинних обмежень до 31 серпня - повідомив Денис Шмигаль, але додав, що певні обмеження будуть послаблені. Він наголосив, що Україна відповідає критеріям «зеленої» зони навіть за стандартами ЄС, але закликав бути готовим до будь-якого розвитку подій.

Держоргани припинять вимагати паперові документи

Верховна Рада на засіданні 17 червня ухвалила в першому читанні законопроєкт № 5495 про режим paperless, який передбачає відмову від паперового документообігу в Україні. Про це йдеться в повідомленні Мінцифри. Як підкреслили у відомстві, основним положенням paperless стане заборона для українських держорганів вимагати паперові документи, довідки та посвідчення, якщо аналогічна інформація вже є в державних реєстрах.

Відкриття рахунків в додатку “Дія”

Нацбанк дозволив відкривати рахунки в банках за допомогою електронного паспорта, паспорту для виїзду за кордон та свідоцтва про народження у додатку «Дія». Про це йдеться у повідомленні регулятора.

Зміна порядку ведення касових операцій у національній валюті

Нацбанк у майбутньому планує змінити порядок ведення касових операцій у національній валюті. НБУ пропонує: не поширювати обмеження на готівкові розрахунки (у розмірі 50 тис. грн) на використання готівкових коштів фонду слідчих дій, створеного на виконання закону «Про Державне бюро розслідувань». Уточнити, що можливість укладати угоди на надання послуги з надання персоналу (аутстафінг) для виконання функцій касира поширюється також і на небанківські фінустанови; деталізувати вимогу щодо необхідності забезпечення суб'єктами господарювання наявності у касі достатньої кількості банкнот, обігової та/або розмінної монети для видачі здачі, виходячи з середньоденного обсягу готівкового виторгу, з урахуванням програм лояльності та наявності пристроїв для приймання монет. Громадське обговорення проєкту триватиме до 19 липня 2021 року.

Новий продукт від Monobank для бізнесу

Monobank випустив для своїх клієнтів — фізосіб-підприємців новий продукт — віртуальну карту-ключ. Про це повідомив менеджер проєкту "ФОП monobank" Олексій Путятін. Банк автоматично випускає номер картки до кожного рахунку ФОП. Зараз це вже понад 80 тис. клієнтів.Це не картка в повному сенсі, тільки номер для зручного приймання платежів для населення — розповів Путятін. Комісію monobank не стягує, в тому числі для переказів зі «своїх» карток, відзначили в банку.

Популярна послуга - доставка їжі

Сервісами доставки продуктів або їжі останнім часом користувалося 73% українців - показали навесні результати дослідження Делойт. При цьому серед жителів міст-мільйонників такими сервісами користувалися 81% опитаних. Серед лідерів доставки: Glovo (18%), власні служби доставки ресторанів - 12%, Rocket (10%).

Харчові продукти та безалкогольні напої додали в ціні 9,9%

Загалом харчові продукти та безалкогольні напої за рік додали в ціні 9,9%, свідчать дані Держстату. При цьому фрукти в цілому у травні-2021 коштували дешевше на 0,7%, ніж у травні-2020, а овочі - дешевше на 13,1%. Найвище зростання цін зафіксовано на соняшникову олію (+75,2%) та цукор (+67,2%). Ціни на хліб та хлібопродукти зросли на 13,4%, м’ясо і м’ясопродукти — на 10,3% (курятина в тушках на 35,6%), рибу і рибопродукти — на 6,2%. Група молока, сиру і яєць подорожчала на 9,7% (при цьому яйця на 34,4%). Ціни на алкогольні напої за рік зросли в середньому всього на 1,5%, на тютюнові вироби — на 19%.

Які ФОПи відкриваються?

З початку року кількість ФОП зросла на 31 791 тисячу. У січні 2021 року їх було 1 900 012, зараз — 1 931 803. Про це йдеться в даних Опендатабот. 44 тисячі нових підприємців почали свою діяльність, майже 12 тисяч — закрилися. У 2021-му фопономіка зросла у сферах: ІТ, роздрібної торгівлі, забезпечення стравами та напоями, надання інформаційних та індивідуальних послуг тощо. У сфері роздрібної торгівлі зареєстровано 647 716 ФОП — це на 10 155 бізнесів більше, аніж було на початку року. Відносний ріст за цей час становить 1,6%. Кількість підприємців, що автоматизують бізнес за останні два роки теж помітно зростає. Як вести облік у різних сферах, читайте на сайті Торгсофт.

Сервіс “Оплата частинами” в Приват Банк

Сервіс "Оплата частинами" від ПриватБанку перетнув позначку в 40 млрд грн сплачених покупок. За 10 років існування сервісу, можливістю зробити покупки за допомогою банку скористалось 2,487 млн клієнтів Привату. За даними банку, звичайний середній чек українського торгового підприємства або сайту становить не більше 4 000 грн, тоді як опція "Оплата частинами" дозволяє розширити цей показник на 30% – до 7000 грн. Автоматизувати бізнес теж можна на виплат.

Торгсофт випустив інтерв'ю з клієнтом

В Торгсофт вийшло дуже цікаве інтерв'ю з клієнтом компанії та власником продуктового магазину. Говорили про співробітників, основні проблеми ведення бізнесу, справжній сервіс та автоматизацію.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором