• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Економіка виходить з кризи, Торгсофт допомагає підприємцям відпочити влітку

27.06.2021

Економіка виходить з кризи

Економіка України виходить з 16-місячної кризи, викликаної пандемією, заявив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб. У Нацбанку додали, що на стабільність відновлення економіки впливає сприятлива кон’юнктура для українських товарів на зовнішніх ринках і посилення росту внутрішнього попиту.

56% українців покупають у ритейлерів, що дають знижки

56% споживачів купують більше у продавців, які пропонують товари за зниженими цінами. Українці також стежать за брендами в соцмережах і PwC Ukraine виділив кілька категорій, які цікавлять їх найбільше. Харчові продукти:  32,16% покупців стежать за акціями, 23,34% - стежать за корисною інформацією (рецепти, поради й т.д.). Електроніка: 43,10% клієнтів стежать за акціями, 33,18% - за новинками. У той час як в категорії побутова техніка 39,23% споживачів стежать за акціями, а 24,63% - за новинками. Одяг та взуття: 47,08% покупців стежать в соцмережах за акціями, 31,08% - за новинками. Ліки та косметика: 28,79% стежать за акціями, а 21,38% - за корисною інформацією. Товари для дому та ремонту: 35,18% клієнтів шукають акції, 23,57% - новинки.

Податкова застерігає: не приймайте оплату за товар чи послугу на карту фізособи

В Україні почастішали випадки, коли продавці товарів та послуг приймають оплату за них на свої карткові рахунки фізичних осіб - повідомляє Податкова служба та застерігає: буде показання. За здійснення господарської діяльності без реєстрації передбачено адміністративну відповідальність – штраф у розмірі до 85 000 грн з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини й грошей, одержаних внаслідок вчинення такого адміністративного правопорушення.

Перевірки з питань незадекларованої праці розпочнуться з 1 липня

1 липня почнуться перевірки - зазначають у Держпраці. Відповідно до чинного законодавства інспектор праці може прийти до будь-якого роботодавця в будь-який день та час з метою перевірити оформлення трудових відносин. Інспектор може безперешкодно проходити до виробничих, службових та адміністративних приміщень роботодавців, знайомитися з документами, ведення яких передбачено законодавством про працю, спілкуватися з працівниками та представниками роботодавця. Штраф за порушення законодавства про працю складає 10 мінімальних зарплат, що у 2021 році становить 60 000 грн. Повторне порушення протягом двох років обійдеться роботодавцеві вже у 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, що складатиме 180 000 грн.

Бізнес продають тисячі підприємців

Чимало бізнесів не пройшли випробування пандемічними обмеженнями. А тому охочих продати власний бізнес — від кіосків до ресторанів — у порівнянні з минулим роком стало суттєво більше. Якщо у тогорічні весняні місяці оголошень про продаж бізнесу,  згідно з даними OLX, було 4,7 тис., то у 2021 році їх стало вже 9,3 тис.

Власні торгові марки стають все більш популярними

За даними Держстату, за січень — травень 2021 року у порівнянні з аналогічним періодом 2020-го в Україні було вироблено: хімічної продукції - +9,0%; харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів — мінус 8,9%; текстилю, одягу, виробів зі шкіри — +10,1%; виробів з деревини, паперу й поліграфії — +9%. Зараз відбувається перемикання споживачів на дешевші аналоги товарів - покупці все менше схильні переплачувати за розрекламований бренд, покупки стають більш раціональними. Це позитивно позначається на реалізації власних брендів торгових мереж. Найсильніше серед  власних ТМ збільшилися продажі іграшок, харчування, підгузків та товарів для відпочинку й занять з дітьми. Безумовним фаворитом залишаються одяг та взуття: тут на власні ТМ в середньому припадає 90% продажів.Про облік виробництва, матеріалів та готової продукції Торгсофт розповів у статті.

Rozetka виходить на ринок Узбекистану

Rozetka збирається вийти на ринок Узбекистану - пише видання “НВ”. Компанія зареєструвала в Узбекистані свій логотип та товарний знак. У грудні 2020 року на ринок Узбекистану вийшов сервіс доставки продуктів Zakaz. Восени 2019 року Rozetka вийшла на ринок Молдови.

Українці налаштовані робити ремонти

Цього сезону українці налаштовані на ремонт осель. За даними OLX, впродовж цієї весни запит «ремонт квартир» тримав за собою 2 позицію, тоді як торік був лише 6. Навесні послуги з ремонту квартир шукали близько 1,9 млн разів. Зросла й конкуренція: навесні 2020 року у категорії «Будівництво/ремонт/прибирання» було 38 тис. оголошень, а навесні 2021 року показники зросли більш ніж удвічі - до 89 тис. Тож будівники, ремонтники та товари для ремонту будуть популярні цього літа.

Український ринок електронної комерції виріс на 41%

За підсумками 2020 року об`єм українського ринку електронної комерції виріс на 41% - до $4 млрд. Про це йдеться в результатах дослідження Soul Partners, Baker Tilly Україна та Aequo. Отже, e-commerce становить вже 8,8% від загального обсягу роздрібної торгівлі. Відзначається, що за останні п'ять років ринок електронної комерції в Україні зріс утричі, а в наступні п'ять має шанси збільшитися ще вдвічі! Допомагаємо виводити бізнес в онлайн!

Як підприємцю відпочити влітку?

Торгсофт випустив статтю, де розповів підприємцям про функції програми обліку, які дозволять власнику бізнесу добре відпочити цього літа, не втрачаючи контроль у магазині. 

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором