• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Готельні послуги ФОПів, податок на Google набрав чинності, аналіз вартості бізнесу від Торгсофт

06.06.2021

ФОПи надаватимуть готельні послуги

ФОПам дозволять надавати готельні послуги. Президент підписав закон щодо розширення кола суб'єктів надання готельних послуг - йдеться у повідомленні пресслужби Офісу президента. Закон набирає чинності з 1 січня 2023 року.

Обмеження обігу пластикових пакетів

Верховна Рада підтримала закон про обмеження обігу пластикових пакетів. За незаконне розповсюдження пластикових пакетів для суб'єктів господарювання вводиться значний адміністративно-господарський штраф - від 8,5 тисячі до 17 тисяч грн, а в разі повторного правопорушення стягнення сягне 34 тис. грн. 

Бізнес розкритикував меморандум про зниження комісії інтерчейндж

Бізнес-асоціації закликали законодавчо зарегулювати ставку інтерчейндж. Бізнес розкритикував ініційований Нацбанком України та міжнародними платіжними системами Visa та Mastercard меморандум про поступове зниження комісії інтерчейндж до 0,9%. У заяві говориться, що запропоновані компромісні ставки в три рази перевищують граничний розмір комісії, встановлений Регламентом Євросоюзу.

Світовий банк надасть 100 мільйонів українському бізнесу

Рада виконавчих директорів Світового банку затвердила надання Україні додаткових $100 млн. Ці гроші нададуть АТ «Укрексімбанк» на кредитування малого і середнього бізнесу - пише Ліга. За цією програмою банк буде видавати кредити експортоорієнтованому бізнесу, який постраждав від пандемії.

Україна нарощує постачання своєї продукції за кордон

За підсумками чотирьох місяців 2021 року обсяги експорту зросли на 20%, або на $3 млрд. Такі цифри назвав у фейсбуці прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Більш того, за останній час для України відкрилися 8 нових ринків, зокрема країни Африки, Південної Америки. Левову частку вітчизняного експорту становлять сировинні товари — пшениця, кукурудза, соняшник, готова соняшникова олія та ін. Однак експерти застерігають, що завдяки сприятливій зовнішній кон'юнктурі поки ціни на товари українського експорту перебувають у багаторічних максимумах, але вже найближчим часом вони можуть знизитися.

За продажами Україна переганяє Європу

За даними міжнародних ритейлерів, які працюють на українському ринку, після зняття суворих обмежень продажі в Україні зазвичай вище, ніж у більшості європейських країн. Наприклад, згідно з річним звітом H&M Group, обсяг продажів збільшився на 5% в порівнянні з 2019 роком і склав 22,3 мільйона євро. Для порівняння, в більшості країн Європи погіршення ринку склало 10−20%. Також важливий показник для українського роздрібного ринку - індекс споживчої впевненості - у міру розвитку пандемії, після досягнення 12-річного максимуму у вересні 2019 року (97,5 пункту) впав до 65,7 до грудня 2020 року. Тобто пандемія не викликала різкого погіршення настрою споживачів, як, наприклад, в період військової агресії Росії. Тоді, у 2014 році, індекс споживчої впевненості впав до 40 пунктів, і це був найнижчий показник з часів фінансової кризи 2008 року, коли CCI досягав 41 пункту.

Як розвивається цифрова економіка України?

Рада схвалила законопроєкт «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», який передбачає внесення змін до Податкового кодексу. Згідно з документом, для компаній-резидентів «Дія.City» буде діяти таке податкове навантаження:

  • можливість обирати, який корпоративний податок сплачувати, — податок на прибуток (18%) чи податок на виведений капітал (ПнВК) за ставкою 9%;
  • податок на дохід фізичних осіб (ПДФО) за ставкою 5%;
  • ЄСВ у розмірі 22% від мінімальної заробітної плати;
  • 1,5% військового збору.

Скільки компаній проходило процедуру банкрутства торік?

У 2020 році щомісяця від 400 до 2 000 компаній проходило процедуру банкрутства. Це означає, що за минулий рік близько 14 000 компаній стали банкрутами. Що робити, якщо ви дізналися, що ваш контрагент почав процедуру банкрутства, Торгсофт розповів у статті.

Податок на Google набрав чинності

Верховна рада ухвалила у другому читанні й в цілому законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу в частині введення податку на додану вартість на цифрові послуги для світових технологічних гігантів - Apple, Google, Microsoft, Netflix тощо. За що їм прийдеться платити і як це позначиться на українських підприємцях та звичайних користувачах, Торгсофт розповів у статті.

Торгсофт розповів про аналіз вартості бізнесу

Будь-який бізнес, незалежно від масштабу, намагається розвиватися. Правильно оцінити його перспективи можна, якщо власник володіє об'єктивною інформацією про стан справ. Для цього в програмі Торгсофт створено режим Аналіз вартості бизнесу. Він дає реальну картину стану активів і дозволяє розробити стратегію розвитку.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором