• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Третя хвиля пандемії позаду, у Mastercard з'явиться конкурент, кількість підроблених грошей зросла вдвічі

09.05.2021

Україна подолала третю хвилю пандемії

Сумську область виведено із «червоної» зони карантину. Відтепер в Україні немає жодної області, яка має «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення covid-19 - повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов і додав, що “Україна подолала третю хвилю пандемії, але не подолала вірус”. 

Ресторани відновлюють роботу та виторг

З переходом областей у «жовті» зони впродовж останнього тижня кількість ресторанів, які працюють, збільшилась на 1%. Виторг закладів продовжує рости: за останній тиждень спостерігається збільшення на 5%, а за останні два тижні — на 7%.

Половина українців регулярно користуються кредитом або купівлею на виплат

За даними Делойт, половина опитаних українців регулярно користуються кредитом або купівлею на виплат, особливо для придбання побутової техніки й електроніки, а також меблів, товарів для дому. В програмі Торгсофт є можливість врахувати борги покупців за допомогою трьох режимів. 

Увага, підробки грошей!

Підробляти готівкову гривню стали удвічі частіше - повідомив Нацбанк у звіті за 2020 рік. Минулого року з обігу вилучено майже 16,6 тис. шт. підроблених банкнот нацвалюти на суму 6,3 млн грн. Для порівняння: у 2019 році — 8,8 тис. шт. підробок банкнот на суму 3,3 млн. В обігу з'явилися підроблені купюри номіналом у 1000 гривень. Серед вилучених з обігу у 2020 році підроблених банкнот іноземної валюти переважали: долари США та євро. 100 доларів становили 95% від загальної кількості вилучених доларових підробок.

Європа збирається створити конкурента Mastercard та Visa

В Європі хочуть створити власну платіжну систему. Вже зібрали на цей проєкт перші 30 мільйонів євро від спонсорів - пише Financial Times. Ідея в тому, щоб створити європейського платіжного чемпіона - конкурента PayPal, Mastercard, Visa, Google та Apple — зазначив голова EPI Йоахім Шмальцль.

Зарплата зросла на 9,5% у порівнянні з торішньою  

Денис Шмигаль повідомив, що позитивний сценарій зростання економіки свідчить про те, що до кінця року середня зарплата може досягнути 14 500 грн. Він зауважив, що в березні реальна зарплата зросла на 9,5% проти березня 2020 року і склала 13 600 грн.

Як зміняться вимоги для виходу на пенсію?  

З січня 2022 року в Україні відбудеться черговий етап змін вимог для виходу на пенсію в 60 років - пише Мінфін. У зв'язку з цим частина українців втратять право на отримання пенсійних виплат. Ці зміни зафіксовані в Законі України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». На 12 міс. збільшаться вимоги за трудовим стажем: у 60 років на пенсію будуть виходити тільки ті, у кого є 29 і більше років стажу; у 63 роки — ті, у кого від 19 до 29 років стажу; у 65 років — ті, у кого від 15 до 19 років стажу. Надалі вимоги до пенсіонерів щодо стажу будуть тільки посилюватися.

Віддалена робота не виправдала себе

Власники українських компаній за час пандемії зрозуміли, що віддалена робота — не цілком неефективна. Тільки 13% опитаних компаній не повернулися в офіси, тоді як 47% перейшли на гібридну модель — співробітники їздять на роботу, але не щодня. Більшість компаній готуються повернутися в офіси.Засновник холдингу UFuture Василь Хмельницький зазначає: віддалена робота співробітників для власника бізнесу неефективна, тому що бізнес — командна гра. Навіть в Google на «віддаленій роботі» показники ефективності впали на 20−45%. Бізнеси, які не побудували корпоративну культуру і команду, — програють і зникають.

Ціни на алкоголь можуть зростати

Мінекономіки пропонує підвищити оптові та роздрібні ціни на алкоголь. Зокрема, ціни на горілку пропонується підвищити на 6,2%, на віскі, ром і джин — на 5,9%, на коньяк — на 5,5%, йдеться у проєкті постанови, опублікованій на сайті міністерства.При цьому підвищення роздрібних цін на натуральні виноградні вина, ігристі вина та газовані винні напої не планується. Як повідомлялося, в ціні пляшки горілки за 89,4 грн податки вже займають 25,4 грн.

Що з інфляцією?

Держстат повідомляє: за підсумками квітня 2021 року зростання споживчих цін в Україні сповільнилося до 8,4% в річному вимірі. У квітні інфляція знизилася до 0,7% з 1,7% в березні, 1% - в лютому і 1,3% - в січні. В цілому за перші чотири місяці цього року інфляція в Україні склала 4,8%, базова - 3,1%. На споживчому ринку ціни на харчові продукти та безалкогольні напої виросли на 1,2%. Найбільше (на 10%) подорожчала соняшникова олія. Також на 5,0-1,0% зросли ціни на цукор, продукти перероблення зернових, рис, хліб, м'ясо та м'ясопродукти, макаронні вироби. Овочі, фрукти, яйця і молоко навпаки - подешевшали на 1,3-0,5%. Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 0,9%. Це пов'язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,5%.

Торгсофт розповів, що робити, якщо ФОПа або співробітника призвали в армію

В нових статтях у розділі “Юридична консультація” в блозі компанії Торгсофт з'явилися дві корисні статті, які розповідають, що робити, якщо працівник отримав повістку в армію та як бути в разі, якщо до армії призвали ФОПа

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором