• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Як отримати карантинні гроші, скільки буде коштувати долар, автоматичний арешт рахунків боржників

18.04.2021

Торгсофт Дайджест

З 19 квітня розпочнеться подача заявок на “карантинні 8 тисяч”

ФОП та наймані працівники з "червоних" зон зможуть подавати заявки на отримання 8 тисяч з 19 квітня - через портал чи застосунок «Дія». Зараз на цю програму підтримки планується витратити близько 3 млрд грн.

Автоматичний арешт рахунків боржників

Мін'юст розширив процедуру автоматичного арешту рахунків боржників. Тепер банки примусово списуватимуть кошти з рахунків боржника та перераховуватимуть їх на рахунки органу державної виконавчої служби або приватного виконавця, з яких кошти потрапляють до стягувачів.

Нові послуги податкової в “Дії”

У Мінцифри назвали послуги податкової, які з’являться на порталі та в додатку “Дія” найближчим часом: сплата податків та подання декларацій для ФОПа на спрощеній системі, довідка про отримані доходи та сплачені податки, зображення даних про платника податків і стан його розрахунків з бюджетом. Через сервіс українці отримуватимуть оповіщення про граничні терміни оплати, наявності податкових зобов’язань або заборгованостей. Це допоможе уникнути штрафів і заощадить кошти підприємців.

Сума сплачених податків росте

Загальна сума надходжень до держбюджету у 2020 році склала 848 мільярдів — на 15,7% більше, ніж у «доковідному» році -  свідчать дані Державної податкової служби. В розрізі основних платежів, за даними ДПС, у 2020 році бюджет отримав: в 1,3 раза більше надходжень від податку на додану вартість; на 10,8% — акцизного податку; на 6,7% — податку на доходи фізичних осіб.

Бізнес очікує долар по 29,15 гривні

Девальваційні очікування бізнесу послабилися. Середнє значення обмінного курсу через 12 місяців українські підприємці оцінюють на рівні 29,15 грн/$ - йдеться у дослідженні НБУ ділових очікувань підприємств України за I квартал 2021 року.

Економіка Китаю б'є рекорди

У І кварталі 2021 року економіка Китаю виросла на 18,3% у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року. Подібне зростання — рекорд для країни за останні 29 років - пише Wall Street Journal. Економіка Китаю у 2020 році зросла на 2,3% і виявилася єдиною великою економікою, яка продемонструвала зростання, наперекір пандемії.

Харчові продукти, які найчастіше фальсифікують

З початку року Держпродспоживслужба провела 85 планових та 2908 позапланових перевірок. В результаті вилучили з обігу понад 31 тонни продуктів. Найбільше вилучено: молока та молочних продуктів (понад 6 тонн); риби (4,7 тонни); м’яса птиці (3,3 тонни); м’яса та м’ясопродуктів (понад 2 тонни). Молоко та молочні продукти, зокрема вершкове масло, залишаються лідерами серед харчових продуктів, які найчастіше фальсифікують. Жири немолочного походження — найпоширеніше порушення при виробництві масла. На 2 місці — невідповідність маркування.

Які продукти найчастіше купують українці?

Державна служба статистики оприлюднила дані щодо частки продажу продовольчих товарів підприємствами роздрібної торгівлі. За 2020 рік було продано продовольчих товарів на 14,1% більше, ніж у 2019 році. Найчастіше українці брали до свого продуктового кошика молочні продукти, витрати на які становлять 11% від всієї суми (44,3 млрд грн). За ними - свіжі овочі та фрукти – 31,4 млрд грн (8,2%) та м'ясні продукти – 26,7 мільярда гривень (7,0%).

На що найбільше витрачали грошей у 2020 році?

Держстат: найбільше у 2020 українці витратили на алкогольні напої – 15,6% від загальної суми, або ж 59,8 мільярда гривень. На тютюнові вироби українці витратили 30,8 мільярда гривень, що становить 8,0% від роздрібного обороту.

Торгсофт розповів про “форму оплати” в чеку РРО

Одним з обов'язкових реквізитів в чеку РРО є "Форма оплати". Багато підприємців не знають, як правильно заповнювати цей реквізит, якщо оплата проводиться не за готівку в повному обсязі, а, наприклад, коли була попередня оплата або відстрочка платежу. Проблема даного реквізиту полягає в тому, що немає чітко прописаних правил заповнення, є тільки різні податкові консультації. Торгсофт зібрав найпоширеніші варіанти оплат і консультації податківців, як їх показувати в чеку РРО.  

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором