• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Як карантин впливає на бізнес, останні новини та оновлення в Торгсофт, підтримка клієнтів

28.03.2021

Торгсофт Дайджест

ПриватБанк ввів нові обмеження для клієнтів

Приватбанк запровадив "червону межу" для надходжень грошових коштів на "ключ до рахунку" (ключ-карти), які використовуються підприємцями та малим бізнесом для безготівкових операцій. Тепер дозволена сума надходжень на таку карту становить 30 тис. грн на місяць. Всі інші грошові кошти, які переводять на цей рахунок, будуть блокуватися і повертатися платникам. Зміни набули чинності з 12 березня, повідомляє адвокат Богдан Янків. При цьому офіційно банк про введення ліміту не повідомляв. За словами адвоката, у фінустанові пояснюють нововведення змінами в правилах фінмоніторингу.

Допомога підприємцям від президента повертається

Президент знову вирішив видати ФОП по 8 тис. грн допомоги під час локдауну -  у Раді зареєстровано відповідний законопроєкт № 5300. Допомога застрахованим особам надається у 2021 році одноразово, оформити заяву можна буде як і взимку, через мобільний додаток «Дія».

Прожитковий мінімум почне збільшуватися у 2022 році

Міністерство соціальної політики України планує, починаючи з 2022 року, збільшити прожитковий мінімум. Спочатку на 14%, а потім і до 25% до 2024 року - повідомляє пресслужба відомства. Для цього Мінсоцполітики розробило ряд законопроєктів, які схвалені урядом і подані до Верховної Ради.

Чат-бот для захисту споживачів

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у тестовому режимі запустила чат-бот, тепер українці мають змогу поскаржитися на порушення їхніх прав за декілька кліків - повідомляє Держпродспоживслужба. Чат-бот є одним із компонентів системи Е-споживач. Скористатися ним можна у додатку Telegram.

Rozetka планує створити власну платіжну систему

Інтернет-магазин Rozetka планує створити власну платіжну систему — компанія чекає отримання ліцензії на здійснення таких операцій - розповів Владислав Чечоткін. “Наша мета — щоб було зручніше в один клік оплачувати замовлення, як, наприклад, оплачують в Amazon і щоб це було дешевше. Ми намагаємося знайти способи, яким чином знизити для покупця ціну цієї транзакції, ну і, зрозуміло віддати це покупцеві” — зауважив бізнесмен.

Як новий карантин впливає на бізнес?

За даними Держстат, посилений карантин вже відбився на відвідуванні розважальних закладів та користуванні транспортом, а ось відвідування робочих місць поки що відновилося після святкування 8-го березня (+8% за тиждень). На відвідуванні продуктових магазинів та аптек теж видно вплив (-5% за тиждень). Карантин встиг позначитися і на доходах кафе та ресторанів — оборот за тиждень впав на 13%, проте імовірно пік доходів два тижні тому був зумовлений 8-м березня. Кількість ресторанів, що працюють, поки не зменшилася. У 2020-му році, звичайно, ситуація була набагато сумнішою — лише за тиждень в аналогічному періоді минулого року виторг ресторанів скоротився на 56%, а кількість активних закладів зменшилася на 35%.

Пропозиція дистанційної роботи продовжує зростати

Минулого тижня кількість вакансій виросла на 21%. Пропозиція дистанційної роботи теж збільшилась: ймовірно, роботодавці так реагують на введення нових карантинних обмежень. Частка вакансій, де можлива неповна зайнятість, зараз складає 2.5% від усіх нових пропозицій роботи.

В карантинний рік більше бізнесів відкривалося, ніж закривалося

За даними платформи Opendatabot, з березня 2020 року по березень 2021 року в Україні закрилося 215,3 тис. фізосіб-підприємців (ФОП). Це майже на 50 тис. закритих бізнесів більше, ніж в аналогічні місяці 2019-2020 років.Найбільше підприємств закрилося у сферах складського господарства і транспорту (майже 11 тис.), гуртової торгівлі (5,6 тис.), телерадіомовлення (2,69 тис.).
Кількість людей, які вирішили відкрити ФОП під час карантину, становила 240,9 тис., що на 5 тис. менше, ніж в аналогічні місяці до карантину. Найбільше нових ФОПів відкрилося у сфері програмування (понад 30 тис.), надання інформаційних (6,39 тис.) та інших індивідуальних послуг (5,44 тис.). Також активно відкривалися ФОПи у сфері доставки та охорони здоров'я. Пік закриття ФОПів припав не на час першого жорсткого локдауну, а на кінець 2020 року – перед запровадженням другого локдауну. Найактивніше зростала кількість підприємств улітку 2020 року, коли карантинні обмеження суттєво пом'якшили.

В Торгсофт вийшло оновлення. Що корисного там є?  

Наші клієнти знають: Торгсофт регулярно випускає оновлення, в яких враховані побажання підприємців та зміни, які постійно відбуваються у сфері торгівлі. Цього разу вийшло оновлення 2020.6.1., в якому реалізовано: часткове відвантаження рахунку, налаштування додаткової послуги "Відправлення без коробки Новою поштою" та інші корисні функції, які ми докладно описали у статті.

Україна перейшла на літній час: як це вплинуло на програму Торгсофт?

3 березня Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт, що передбачає закріплення на території України єдиного київського часу і відмову від подальшого переходу на літній і зимовий час. Але закон відправлено на доопрацювання тож в ніч на 28 березня Україна все ж перейшла на літній час. У Торгсофт час перевівся автоматично. На що впливає та де показується час в програмі Торгсофт, читайте у статті

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором