• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Хто тягне на собі економіку, нові зони карантину та можливість локдауна в Україні

14.03.2021

Торгсофт Дайджест

Нові зони карантину

МОЗ оновило карантинні зони. У червоній зоні, як і раніше: Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька області. До помаранчевої додалася Миколаївська й залишилися: Київ, Вінницька, Донецька, Київська, Львівська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька та Черкаська області. Решта областей - в жовтій зоні.

Локдаун може повернутися

Якщо кількість областей червоної зони збільшиться до більш ніж половини — або 13 з 24, — в Україні, можливо, доведеться знову запровадити загальнонаціональний локдаун, попередив Максим Степанов і повідомив, що березень та квітень будуть важкими через коронавірус.

Інфляція прискорилася у лютому

Держстат повідомив, що інфляція на споживчому ринку в лютому 2021 року прискорилась до 7,5% у порівнянні з лютим торік, а споживчі ціни зросли в цілому на 1% проти січня. Харчові продукти та безалкогольні напої - на 2,1%; алкогольні напої та тютюнові вироби — на 1,3%; предмети домашнього вжитку, побутова техніка — на 0,5%. Натомість за місяць подешевшали: одяг і взуття — на 3,5%.

Торгівля “витягує” економіку

Міністерство розвитку економіки оцінює падіння ВВП України в січні на 2,6% - пише Мінфін. Промислове виробництво знизилося на 4% до січня-2020 року, сільське господарство — на 5,7%, транспорт — на 6,7%, будівництво — на 12,9%.При цьому внутрішня торгівля, попри карантин, стала єдиним видом економічної діяльності, який в січні показав зростання на 0,9%, вказало міністерство.

Прогноз темпів зростання світового ВВП поліпшився

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) у своєму звіті підвищила прогноз темпів зростання світового ВВП на найближчі два роки. Організація чекає зростання глобального ВВП у 2021 році на 5,6%, що вище грудневої оцінки (4,2%). Прогноз на 2022 рік поліпшено до 4% з 3,7%.

Оновлені тарифи Нової пошти

З 20 березня починають діяти оновлені тарифи Нової пошти на послуги доставки та упаковки відправлень - повідомляє компанія. Тариф на базові послуги доставки підвищується на 5 грн; тариф на упаковку підвищується на 1−6 грн. При цьому Нова пошта скасовує додаткову плату за ручну обробку при виряджанні посилок розміром від 70 см по одній зі сторін відправлення за умови упаковки згідно з правилами пакування.

Укрпошта почала приймати електронні документи в додатку “Дія”

Укрпошта почала приймати е-документи в додатку “Дія” для отримання посилок з післяплатою від 5000 грн та поштових переказів - повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій. Раніше, щоб це зробити, потрібно було йти до відділення із заздалегідь зробленими копіями паперових документів.

Пропозиція дистанційної роботи зростає

Пропозиція дистанційної роботи продовжує зростати швидше, ніж загальна кількість вакансій: частка віддалених вакансій збільшилась з 3% до 5% за останні 2 місяці. Зараз 54% від усіх віддалених вакансій складають такі, що передбачають виключно дистанційну форму зайнятості.

Майже половина від усіх підприємців в Україні — жінки

За даними Opendatabot, 863 455 жінок працюють в Україні як ФОПи, це майже половина від усіх підприємців — 46,6%. Частка жінок зростає з року в рік — ще у 2016 їх було 44,8%. Найбільше жінок - 43,6% - зайняті у сфері роздрібної торгівлі (крім автомобільного та мотобізнесу), та у сфері надання індивідуальних послуг - 9,3%.

Торгсофт став партнером Дія.Бізнес

В рамках співпраці спеціалісти Торгсофт надають двогодинні безкоштовні консультації щодо впровадження системи обліку, програмного РРО та торговельного обладнання для бізнесу. Також можна встановити програму обліку Торгсофт безкоштовно на 30 днів та почати автоматизацію торгівлі.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором