• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Підсумки тижня 20 - 26 червня

27.06.2020

Світ трясе. А бізнес, як ніхто інший, відчуває наслідки кожної події.
З ключових подій четвертого тижня червня: адаптивний карантин не працює, його то "вмикають", то "вимикають". Багато хто заплутався у правилах, й кожен четвертий підприємець не проходить перевірку перевірчих органів за недотримання санітарних норм.
Щоб не допускати помилок - будьте в курсі.
Ми продовжуємо вести Торгсофт Дайджест та відстежувати кожну бізнес-новину, яка вплине на події найближчих тижнів або місяців.

Підсумки четвертого тижня червня | Торгсофт

Бізнес з 1000 і однією умовою

Віталій Кличко на брифінгу повідомив, що київська влада зобов'язала торгові мережі, торговельні центри, кафе та ресторани організувати щомісячну перевірку своїх працівників на наявність антитіл до коронавірусу шляхом імуноферментного аналізу. Насамперед вражає діапазон цін: собівартість аналізу на антитіла близько 60 гривень. Вартість експрес-тестів у аптеках приблизно 450-600 гривень, а аналіз у приватних лабораторіях починається від 2000 гривень. 

Ресторанний бізнес: ВКЛ чи ВИКЛ?

У Києві дозволили працювати ресторанам та кафе, басейнам, театрам та кінотеатрам - оголосив Віталій Кличко, але попередив, що в разі погіршення епідеміологічної ситуації поверне обмеження.

Проте ще й досі ресторанам та кафе заборонено:

 • тримати відстань між столами менш як 1,5 метри
 • відчиняти дитячі кімнати;
 • проводити свята, банкети та майстер-класи, якщо гостей більше ніж 10;
 • готувати їжу на відкритих кухнях;
 • роботу буфетів із самообслуговуванням.

Послаблення карантинних обмежень у Львові

Роботу установам громадського харчування та фітнес-клубам дозволили у Львові. За умови, що у приміщеннях повинно знаходитися не більше 10 відвідувачів. Про це розповів міський голова Андрій Садовий. 

“Податок на смартфони”. Що далі? Податки на мегабайти?

Владислав Чечоткін, керівник Rozetka.ua прокоментував так званий податок на смартфони, цитуємо:

«Фактично у споживача електроніки не залишилося шансу купити в Україні що-небудь, не заплативши додаткову винагороду цим хитрунам. Організації колективного управління авторськими та суміжними правами й так роками збирали гроші з флешок, СD-дисків, жорстких дисків і багато чого іншого. Але зараз вони пішли далі: їм було мало тих грошей, які вони й так доїли з усіх українських покупців, і вони вирішили збирати з усіх принтерів та телефонів, телевізорів, ноутбуків, всіх пристроїв відтворення звуку і навіть звичайного паперу! На сьогодні мова йде про суми до 5% з кожного пристрою. Вони всіх міряють по собі та за замовчуванням вважають всіх українців злодіями!».

“Полковнику ніхто не пише”

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №3014 про електронні комунікації, який передбачає штраф за розсилку спаму. Штраф у розмірі від 1700 до 3400 грн загрожує за розсилку повідомлень абонентам без їх згоди. 

Для масової розсилки використовуйте лише ті дані, що залишив клієнт свідомо. 

Торговельні центри напівпусті

Комерційна нерухомість «сильно постраждала від пандемії» - констатується у Звіті про фінансову стабільність Національного банку України. Оренда у торговельних центрах на 13% нижче в порівнянні з червнем минулого року. Орендодавці стали пропонувати 20% знижки новим орендарям.

Екстремальний відпочинок 2020

Згідно з опитуванням Торгсофт 47% підприємців планують відпустку в цьому році.

МЗС України опублікувало інтерактивну онлайн-карту, яка показує, куди можна поїхати у зв'язку з COVID-19, а куди - ні.

Як утримати покупця в магазині

Яна Магда, Bolero Indoor Media дає пораду підприємцям, цитуємо: “Додайте у свою антикризову стратегію правильну музику - це потужний спосіб вплинути на поведінку покупців. Ви можете допомогти їм відчувати себе позитивно та впевнено. Крім того, музика впливає на відчуття часу, що дозволить затримати покупців”.

Поради підприємцям

Василь Хмельницький, власник UFuture в інтернет-виданні НВ дає поради підприємцям:

 • Відновіть офлайн роботу. Забезпечте безпеку своїм співробітникам. Я вважаю, що саме корпоративна культура, тімбілдінг, обмін досвідом та експертизою - запорука ефективної роботи компанії.
 • Скоротіть витрати на транспорт, зайві офісні приміщення, необов'язкові закупівлі. 
 • Думайте про те, як переграти своїх конкурентів, зберегти та збільшити частку на ринку. Якщо у вас є гроші, використовуйте їх, щоб стабілізувати бізнес, а не розширюватися.
 • Сьогодні в США щодня банкрутує один гіпермаркет, оскільки люди вважають за краще покупки онлайн. У найближчому майбутньому цей тренд набере ще більших обертів - люди звикнуть користуватися зручними додатками та оцінять переваги дистанційного шопінгу. 
 • Для мене підприємництво - це спосіб життя, невіддільною частиною якого є ризик. Ризик усвідомлений та виправданий. Успішний бізнес повинен бути в повній готовності до шторму. І якщо вже ви вибрали для себе шлях підприємця, забудьте про розмірене безтурботне життя.

Новини Торгсофт

 • У зв'язку з ажіотажем навколо Pinterest - озвучили наш лонгрід про те, як просувати свої товари у цій соціальній мережі

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором