• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Травневий дайджест: підсумки 23 - 29 травня

29.05.2020

Підсумки останнього тижня травня

Травень підсумувати можна трьома тезами.
1) Можна трохи видихнути після обмежень
та повернутися до роботи
2) Тепер треба працювати ще більше
3) А відпустка в цьому році буде?

А ще з'явився якийсь ефемерний страх "регуляторної гільйотини" :) Нам щось відріжуть? Про що це ми? Читайте в нашому дайджесті.

Ми підбиваємо підсумки останнього тижня бурхливого та непростого травня, озираємося назад, аналізуємо події, які вплинуть на бізнес в найближчі тижні або місяці.

Дякуємо, що ви з нами!

Уряд анонсував реформу дерегуляції малого бізнесу. Тепер нам щось “відріжуть”?

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль анонсував плани провести реформу дерегуляції, так звану "регуляторну гільйотину". Прем'єр-міністр повідомив, цитуємо: "Це реформа оподаткування малого та мікробізнесу, щоб всіляко полегшити роботу малого бізнесу".
Це тільки нас фраза "регуляторна гільйотина" поряд з малим бізнесом занепокоїла?

ФОПи повертаються

За кількістю знову зареєстрованих ФОПів Україна майже повернулася до показників, що були до карантину. За останній тиждень зареєструвалося 4775 підприємців.

З усім тим, тримайте дистанцію!

Україна перейшла до адаптивної моделі карантину.
Наприклад, у Києві відкрити готелі, проте ресторани при них повинні бути закриті; спортивні школи, фітнес-зали, але без роботи басейнів, пляжі та зони відпочинку.

Не “Вєлюром” єдиним. Ресторани точать ножі

Міністерство охорони здоров’я обіцяє, що при дотриманні умов, ресторани та кафе в Україні зможуть відновити роботу в приміщеннях вже з 10 червня 2020 року.

Київські ТРЦ відчиняють двері

З 30 травня в Києві відкриваються торговельно-розважальні центри. Звичайно ж, з дотриманням усіх норм.
Київські торговельні центри готуються:

  • На входах в Lavina Mall будуть розміщені системи аерозольного знезараження одягу та взуття, встановлені безконтактні диспенсери з антисептиком. Також поміняли входи та виходи, щоб уникнути скупчення людей.
  • Входи в OceanPlaza будуть обладнані технологічним безконтактним температурним контролем з функцією металодетектора, який визначає наявність на обличчі маски. Служба клінінгу буде працювати в посиленому режимі, туалети обладнані індивідуальними засобами дезінфекції.
  • Торговельний центр Проспект планує проводити безконтактну перевірку температури відвідувачів за допомогою термографічної камери. "У разі відхилення від норми камера відразу фіксує та подає звуковий сигнал", - йдеться у повідомленні центру.

Фіскалізацію відтягують, але не скасовують

Карантин дозволив підприємцям відстрочити підключення фіскальних реєстраторів на кілька місяців, але разом з пожвавленням торгівлі повертається й ця задача. 1 серпня ФОПи 2-4 групи, чий річний дохід перевищує 1 мільйон гривень вже мають використовувати фіскальний реєстратор.
Цікаво, як там пРРОсто себе відчуває?..

Зарплата на місці, пульс стабільний, тиск у нормі

Європейська Бізнес Асоціація провела опитування та повідомила, що більшості компаній вдалося зберегти заробітну плату працівникам в незмінному вигляді - про це повідомили 62% респондентів. Скорочення зарплати торкнулося 23% компаній, в той самий час 7% навіть вдалося збільшили заробітну плату для деяких категорій працівників.

Усі на буряки!

За даними Державної служби зайнятості, конкуренція за вакансії в Україні зросла. Зараз вона становить 10 осіб на одне вакантне місце.
Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 7 тисяч гривень.
Ті, хто звернувся до служби зайнятості найчастіше отримували роботу у сфері сільського господарства - 68% претендентів, в ритейл пішло працювати значно менше людей - лише 7%.

Ще на один привід виходити з дому менше

Положення про фінмоніторинг набрало чинності 22 травня й передбачає можливість відкривати банківські рахунки онлайн. Верифікувати особу можна за допомогою відеотрансляції або BankID та е-підпис на копії ідентифікаційного документа.

Диджиталізація бюрократичних процедур та збереження лісу

Міністерство цифрової трансформації України розробляє сервіс для передачі цифрових копій документів.
Класно, що вдасться позбутися від тонн паперу й не тинятися по держустановах.
Кажуть, що буде безпечно.
Можливо... Але ми будемо користуватися після декількох оновлень та першого скандалу про витік даних.

Не касиром єдиним

Багато компаній «пішли в діджитал» та стали приділяти увагу віртуальній комунікації з аудиторією. Є потреба в наповненні блогів, інтернет-магазинів, сайтів та соціальних мереж. У зв'язку з цим маркетологи, копірайтери, smm-фахівці потрібні не лише агентствам, але й ритейлерам.

Гід - робота мрії?

Пандемія змусила туризм вигадувати. Цікавий сервіс запустили Фарерські острови: клієнт бронює особистого гіда з камерою та спостерігає за навколишнім середовищем. Фішка в тому, що турист може «керувати» гідом: попросити погуляти по полю, зайти в магазин або проплисти на човні.
А що ще може попросити диванний турист?..

Махінації продавців розібрали “по кісточках”

Криза збільшує небезпеку махінацій. Якщо за залишком в касі магазину не стежити - продавець може "позичити" кілька купюр. Проводьте інкасацію чи здачу виторгу вранці та ввечері. Вилучайте суму з каси, звіряйте з даними у програмі. Якщо все зійшлося - закривайте касовий день.
Ми зібрали для вас понад 50 порад, як захистити свій бізнес від махінацій продавців. Детальніше читайте на сайті torgsoft.ua

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором