• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Підсумки тижня 27 червня - 3 липня

04.07.2020

Хочемо коли-небудь почути "Як класно вести бізнес в нашій країні!" Але поки не класно. Складно й, завдяки цьому, нескінченно цікаво.

Торгсофт продовжує вести Дайджест, аналізувати події в Україні та світі, які вплинуть на нашу з вами бізнес-активність в найближчі тижні або місяці.

Торгсофт Дайджест

Бізнесмени та економісти в паніці: голова НБУ подав у відставку 

Голова Національного Банку України, Яків Смолій пішов у відставку. Бізнес-спільнота стурбована майбутньою незалежністю НБУ та продовженням співпраці з Міжнародним Валютним Фондом. Представник ЄС вже виразив свою занепокоєність через політичний тиск на керівництво банку та зазначив, що незалежність НБУ є головною умовою співпраці з Україною. Невдалий час, коли Україна очікує зниження ВВП на 8,2%.

Власники закладів заплатять за відвідувачів без масок 

Українців будуть штрафувати за відмову носити маску у громадському місці. Законопроєкт передбачає штрафи для простих громадян в розмірі від 170 до 255 гривень та штрафи для власників закладів у розмірі від 3400 до 5100 гривень. Штрафувати будуть тих, кого зловлять без маски в громадському місці.

Після десятої вечора Київ не працює 

Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що відповідно до постанови уряду, місто посилює протиепідемічні заходи та обмежує роботу закладів громадського харчування та кінотеатрів до 22 години. З 22 години також обмежене проведення масових заходів культурного, розважального, спортивного та рекламного характеру.

У половини українців погіршився фінансовий стан 

Згідно з опитуванням соціальної групи Рейтинг, дві третини опитаних відзначили погіршення економічного становища України за останні пів року. Погіршення фінансового стану своєї власної сім'ї зазначила половина опитаних, 40% говорили про відсутність змін і лише 9% побачили поліпшення. Це означає, що найближчим часом українці продовжать економити.

Україна тримається на підприємствах 

Кабмін не планує зменшувати фіскальне навантаження на фонд оплати праці. Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив у своєму інтерв'ю пресі. Він зазначив, що для великих підприємств ніяких преференцій не передбачається, тому що це єдине джерело для сплати всіх соціальних платежів та єдиний на сьогодні наповнювач бюджету.

Підприємців чекає збільшення податків

Навпаки - доведеться платити більше. В той самий час прем'єр-міністр оприлюднив графік підвищення мінімальної зарплати: з 1 вересня 2020 року - до 5 тисяч гривень, з 1 січня 2021 року - до 6 тисяч гривень, з 1 липня 2021 року - до 6,5 тисяч гривень.

Невтішна оцінка бізнес-клімату України 

Підвищення податкового тиску, зміни законодавства та призупинення реформ негативно впливають на бізнес-клімат. За даними дослідження, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією, настрої генеральних директорів суттєво погіршилися. Тільки 4% опитаних вважають інвестиційний клімат сприятливим та 15% сподіваються на його поліпшення впродовж наступних 6 місяців. 41% опитаних побоюється, що умови ведення бізнесу в Україні ще більше погіршаться.

Штрафів та пені за кредитами не буде

Президент підписав закон про недопущення нарахування штрафів та пені за кредитами в карантин. Він захищає позичальників від нарахування штрафів за кредитами в період карантину та у 30-денний строк після його завершення. Закон вступив у дію другого липня. 

Товарообіг збільшився у червні 

У червні український ритейл зафіксував збільшення обсягів товарообігу від 10 до 50% залежно від категорії товарів. Обсяги збільшилися після відновлення роботи торговельних центрів. При цьому їхня відвідуваність знизилася на 20%.

5 міст України, найбільш сприятливих для ведення бізнесу 

Британське видання Emerging Europe опублікувало рейтинг міст Європейського Союзу, найбільш сприятливих для ведення бізнесу. Туди потрапило 5 українських міст. Львів посів 2 місце після Тбілісі в категорії "Економічний потенціал". На 3 місці в рейтингу - Харків та Київ, на 5-му - Дніпро, а на 6-му - Одеса. В категорії “Талановиті кваліфіковані кадри” Харків посів третє місце, Київ — четверте, Львів — п’яте.

Габаритно-ваговий контроль в дії 

В Україні тривають посилені заходи габаритно-вагового контролю на дорогах. Лише за одну добу, 1 липня, інспекторами Укртрансбезпеки було перевірено 4459 вантажівок та нараховано близько 20 тис. євро плати за проїзд. Про це повідомив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій. Пункти габаритно-вагового контролю, що працюють цілодобово в посиленому режимі, розташовані у Маріуполі, Миколаєві, Умані, Одесі, Києві, Кропивницькому, Херсоні.

Онлайн реєстрація для ТОВ 

Мінціфри запустило бета-тестування реєстрації ТОВ через портал "Дія", подача заяви займає 20 хвилин. Можна обрати спрощену систему оподаткування та подати заявку на реєстрацію платників ПДВ. “Раніше ці взаємозаперечні заяви формувалися одночасно, що було перешкодою для ТОВ здійснювати свою діяльність. В онлайн ми додали функціонал, недоступний в реалі. Змінити положення або вибрати деякі пункти статуту можна тільки онлайн", - зазначає Михайло Федорів.

Ринок праці відновлюється 

У червні в Україні подвоїлася кількість вакансій у порівнянні з квітнем. Так, наразі на Work.ua понад 44  тисячі активних вакансій, повідомляють аналітики Опендатабот. Кількість нових зареєстрованих ФОПів вийшла на докарантинний рівень і становить 5640. 

Також Опендатабот повідомляє, що зараз в Україні працює 86% ресторанів від тих, що зачинилися в карантин. Обіг громадського харчування поновився на 77%.

При цьому водії їздять на 65% більше, ніж вони це робили в карантин. А пішоходи пересуваються на 29% більше.

Українці заробляють в інтернеті 

За даними дослідження OLX, під час якого опитали майже 30 000 респондентів, для 9% людей продажі на платформі - можливість додаткового заробітку, а ще для 3% - головне джерело доходу. Для майже 9% респондентів віком старше 65 років та 4% віком від 18 до 24 років, продажі через торговельні майданчики є бізнесом.

Найкращі вакансії України 

За даними ТСН найкращими вакансіями травня в Україні стали: водії з зарплатою 18 тисяч гривень, продавці  з зарплатою вісім з половиною тисяч гривень та комплектувальники товару з зарплатнею 11 тисяч гривень.

Як працювати з асортиментом

Спеціалісти по автоматизації компанії Торгсофт випустили подкаст на тему: управління асортиментом товарів. Навіщо потрібно формувати асортимент? За яким принципом він формується? На що звернути увагу при складанні асортименту в магазині? Як асортимент впливає на успіх бізнесу? Відповіді на важливі для власника магазину питання - в нашому новому випуску.


Програма обліку товару | ТоргсофтFacebook Instagram YouTube Twitter Google News Google Podcast Apple Podcast SounCloud

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором