• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Підсумки 30 травня - 5 червня

05.06.2020

Підсумки першого тижня червня

Перший тиждень червня відзначився інтенсивністю зняття карантинних обмежень. Послаблення вводили двічі. І це враховуючи неослабний приріст хворих.

На одній шальці терезів виявилося стрімке падіння доходів та економіки, на інший - здоров'я. Через 80 діб карантину суспільство сформувало нові патерни поведінки, та через протести й демонстрації проявило свою позицію повернутися до звичного життя.

Зняття обмежень не свідчить, що пандемія закінчилася. У нашому випадку зняття обмежень - це делегування відповідальності держави за здоров'я людей - кожній людині особисто. Держава більше не втручається у цей процес, але встановлює правила та вимоги.

Бізнес повинен більше уваги приділити безпеці: встановити санітайзери, контролювати наповненість торгового залу, проводити дезінфекцію магазину, температурний скринінг своїх співробітників.

Пандемія навчила нас дбайливіше ставитися до свого здоров'я та уникати зайвих контактів, працювати віддалено та самонавчатися, тримати дистанцію та мити руки.
Залишилося лише навчитися включати поворотники.

Подія тижня - послаблення карантину. Двічі

За перший тиждень червня впроваджено одразу 3 та 4 етап послаблення карантину.
Відновлено роботу тренажерних залів, фітнес-центрів та у деяких містах - робота ресторанів у приміщенні.
Проте, поки що заборонені спа-зони, фітнес-бари, послуги масажу, дитячі кімнати та заняття з дітьми до 12 років.

Торговельні центри Piramida, "Аладін" та Smart Plaza Obolon звітують

За даними Dragon Capital відвідувачів торговельних центрів стало значно менше - трафік у перші вихідні склав приблизно 50-60% від докарантинного. Але орендарі відзначають, що рейтинг конверсій та середній чек зросли, тобто торговельні центри відвідують більше цільових покупців.

Ресторани витримали пік пандемії. Але випробування не закінчилися

За час карантину закрилося не так багато закладів громадського харчування, як здавалося на початку - не більше 7%. Але зараз може проявитися посткарантинний синдром. За результатами опитування, близько 30% людей найближчим часом не планує заходити в приміщення ресторанів.

Безпека як бізнес-тренд

В умовах пандемії клієнти будуть обирати ті продукти та послуги, які асоціюються з безпекою: кафе, де столики не стоять у сантиметрі один від одного; покупки там, де можна зберігати дистанцію.
Як висновок - безпека здоров'я повинна стати частиною вашої бізнес-моделі.

Як вплинути на свідомість споживача

У компанії Yves Rocher відмічають, що зараз з'явилося безліч нішевих брендів, які мають сильний емоційний вплив на споживачів товарів краси та здоров'я, як гіпертехнологічних, так і в основі яких - природність. Але головний тренд - на екологічність - буде посилюватися

Водії маршруток у захваті

Нацбанк 3 червня ввів в обіг монети номіналом 10 гривень.
10-гривневі монети стали дійсним платіжним засобом. Ними можна вільно розраховуватись в торговельній мережі або здійснювати операції в банках. Вони поступово замінять в обігу банкноти номіналом 10 гривень.

Кінець епохи відкатів пожежникам або Страхування надійніше

Верховна рада у першому читанні підтримала законопроєкт №3361, що посилює відповідальність підприємців за недотримання правил техногенної та пожежної безпеки, аби гарантувати відшкодування збитків постраждалим. Також підприємців планують звільнити від перевірок пожежними інспекціями при наявності чинного договору добровільного страхування цивільної відповідальності.

Чергова програма підтримки малого бізнесу. Чи працівників?..

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що у цьому та наступному році держава буде виділяти по 10 мільярдів державних гарантій для кредитування малого та середнього бізнесу за програмою «Нові гроші».
Ініціатива створена задля того, щоб підприємці не звільняли співробітників та платили заробітну платню.

Податкова віддаляється

Змінився порядок реєстрації платників ПДВ. Раніше заяву подавали особисто. Тепер цю норму виключено. Реєстрація відтепер відбувається в електронній формі, або поштою.
Також раніше підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та перебувають на третій групі, мали квартальну звітність з ПДВ. Зараз же вони мають подавати свою звітність за 1 календарний місяць.

Великий брат банк стежить за тобою

Олег Гороховський, співзасновник Monobank на своїй Facebook сторінці розповів про нюанси та тонкощі фінмоніторингу у банках.

 • Він зазначив, що ви можете проводити будь-які операції, але ви маєте не допускати сумнівних операцій, операцій, що пов'язані з торгівлею наркотиками, тероризмом, криміналом та де вам не зрозуміле джерело походження коштів.
 • Повинна бути зрозуміла економічна сутність банківської операції та джерело походження коштів. Тобто ви повинні знати свого клієнта.
 • Серед іншого Олег Гороховський зазначив, що банки аналізують рух за рахунками. Як правило, після оборотів 300-500 тис. гривень на місяць. Але ліміти встановлені індивідуально та не є жорстким критерієм.
 • Деяке використання рахунків викликає підвищений інтерес. Наприклад, однотипне використання рахунку, схоже на бізнес-діяльність, поповнення невеликими сумами з різних місць та зняття готівки, фінансова допомога, зарахування з крипторинку.
 • Важливим є «побутове» використання рахунку. Якщо клієнт активно користується карткою - витрачає кошти в магазинах, інтернеті, поповнює мобільний та оплачує комунальні - у банків, як правило, рідко виникають питання. А якщо й виникають - то риторичні та прості.
 • Якщо банк хоче уточнити характер операцій, він тимчасово зупиняє роботу рахунку для отримання додаткової інформації походження коштів: декларації про доходи або довідки про заробітну плату. Або договору, що підтверджує реальність угод та дохід клієнта для проведення таких оборотів за рахунком.
 • Якщо відповіді клієнта банк не задовольнили, банк може відмовити клієнту в подальшому обслуговуванні або попросили не перевищувати певний місячний оборот за рахунком, який він визначить на основі доведених доходів клієнта.

Новини Торгсофт

Як обманюють продавці

Спеціалісти компанії Торгсофт опублікували подкаст, в якому розповідають про різноманітні схеми та махінації продавців, та пояснюють як цьому запобігти. Послухати подкаст можна у додатках Google Podcast, Apple Podcast та SoundCloud

Графік роботи компанії

7 червня, у неділю - Трійця. У Торгсофт - вихідний.
У понеділок, 8 червня, країна відпочиває, а Торгсофт працює у черговому режимі.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором