• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Травневий дайджест: підсумки 9 - 15 травня

16.05.2020

Підсумки другого тижня травня

Тиждень пройшов під егідою послаблення карантину й бізнес почав ворушитися та відновлювати роботу. На вулиці стало виходити більше людей. Люди обережно, з побоюванням, але починають відвідувати торгові майданчики та магазини.

За два місяці карантину багато підприємців переоцінили важливість свого бізнесу та переосмислили схему його роботи. За даними компанії Торгсофт підприємці посилили динаміку автоматизації на 40% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. Особливий попит мали функції Сполучення з інтернет-магазином, Синхронізація з Prom.ua, Підключення фіскального реєстратора, Торгсофт-Гібрид: Продаж товару без інтернету для віддаленого сервера та Безпека даних: архів в хмарі. Ми впевнені, що динаміка збережеться та підприємці активно підготуються до нового сезону, щоб надолужити згаяне.

А Торгсофт продовжує вести Дайджест, щоб озирнутися назад, підсумувати ключові події тижня, які будуть впливати на подальший розвиток ситуації.

Головна новина тижня: послаблення карантину та відновлення роботи магазинів

З 11 травня в Україні почали роботу магазини. Зокрема у торговельних центрах, за винятком Києва, Львова та Чернівецької області.
В українських торговельних центрах відкрилося близько 90% магазинів, яким дозволено працювати.

Чи очікувати бізнесу податкових канікул?

В ефірі одного з телеканалів прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив:
"Кредитні канікули вже є, вони розроблені. Що стосується податкових канікул - зараз Міністерство фінансів прораховує цю можливість, чи є така змога без розвалу бюджету, без банкрутства країни".

У 80% підприємств під час карантину було усе не так погано

Також Денис Шмигаль додав:
"Що стосується економічного колапсу. Ми ж не закривали всю економіку: 80% економіки, підприємств працювало. Закрито було лише 6 галузей: транспорт, туризм, готелі, сфера обслуговування та розваг, роздрібна торгівля".

Роботодавці почали отримувати допомогу від держави

6873. Це кількість заявок від роботодавців по частковому безробіттю. Допомогу можуть отримати ті, хто зупинив або скоротив роботу через карантин, але при цьому платив ЕВ ≥ 6 місяців до карантину й не звільнив співробітників.
25% заявок схвалили та вже виплатили.

ФОПи пенсійного віку та самозайняті без доходів відтепер не платитимуть ЄСВ

Рада звільнила ФОП-ів пенсійного віку та самозайнятих у сфері науки, літератури, культури та медицини без доходів від сплати ЄСВ за себе - назавжди.
ФОПи на "спрощенці" можуть не платити ЄСВ за себе - лише на період карантину.

Кабмін дозволив роботу непродовольчих ринків

Президент України Володимир Зеленський повідомив:
«Якщо працюють магазини непродовольчих товарів, то треба відкрити й ринки. На таких же умовах, що й продовольчі: з усіма заходами безпеки, щоб мінімізувати ризики зараження».
14 травня кабмін дозволив роботу непродовольчих ринків.

А тим часом у Львові

З 15 травня відкриються продаж одягу, білизни та взуття у магазинах, які мають прямий вихід на вулицю; непродовольчі ринки.
З 18 травня запрацюють магазини одягу, білизни та взуття, які розташовані в торгових центрах.

Карантин надихає ритейл створювати нові форми обслуговування

У ритейлі набуває популярність послуга Click&Collect - попереднє замовлення онлайн з можливістю самовивозу із найближчого супермаркету

Центр міста проти спального району: хто краще продає

Магазини в центрі міста стали менш відвідуваними, в спальних районах - навпаки. Обсяг роботи збільшився, тому ритейлери потребують додаткових потужностей - збільшення числа комплектувальників товару, продавців та кур'єрів.

Зараз не час економити на рекламі

Сергій Шевчук, Razom communications: розміщувати рекламу зараз важливо: в умовах, коли конкуренти знижують свою присутність - це можливість зайняти більшу частку в категорії, а також підвищити увагу споживачів і лояльність до бренду.

ТЦ vs ринок: хто безпечніший?

Українська рада торгових центрів бачить в діях влади Києва дискримінацію торгової нерухомості та непродуктового ритейлу. Вони відзначають, що ТЦ краще, ніж ринки, підготовлені технічно і чисельність відвідувачів легко контролювати за допомогою автоматичних систем.

Facebook та Instagram запустили функції для підтримки локального бізнесу

У Facebook та Instagram з'явилися функції для підтримки малого бізнесу, щоб швидше знаходити продукти та послуги місцевих компаній. Сервіс Facebook в Україні, як завжди, ще недоступний, а ось фішечки Instagram вже можна використовувати.
У Instagram підтримати малий бізнес можна за допомогою stories.
Замовили одяг в улюбленому магазині? Відзначте його в історіях з допомогою стікера «Підтримай малий бізнес». Історії будуть в окремій колекції, а стікери - вести на сторінку магазину.

“Я вам не скажу за всю Одессу, вся Одесса очень велика”.
Чи стане Затока українським Шарм-ель-Шейхом?

Через закриті кордони. Влада Одеси розраховує, що Одеська область у цьому році буде 100% туристичним центром України та очікують прийняти 4-5 мільйонів туристів. Підприємцям - приготуватися.
Схоже, карантин таки дасть шанс внутрішньому туризму.

Майбутнє наступає: смартфон стане віртуальним терміналом

Visa готує рішення Tap To Phone: смартфон стане віртуальним терміналом, який буде приймати оплати карткою. Сервіс буде доступний масово вже найближчим часом
Ця новина корелює на тлі того, що використання POS-терміналів скоротилось вперше з 2017 року.

Літні тераси - не панацея для ресторанного бізнесу

Не всі ресторани готові відновити роботу на літніх терасах: подача на пластиковій тарілці не надасть ресторанний сервіс, а робота лише літніх майданчиків принесе ~15-20% від докризового обороту. При цьому треба виводити на роботу весь штат та платити повну оренду.


Новини Торгсофт

Нова пошта змінила API

Є проблема з отриманням списку карт при синхронізації Торгсофт з Новою Поштою. Це пов'язано зі змінами в API Нової Пошти. Після з'ясування обставин та змін, виправлення будуть внесені в Торгсофт

Компанії Торгсофт - 15 років

У травні Торгсофт святкує 15-річчя компанії.
15 років автоматизації магазинів та роботи пліч-о-пліч з підприємцями.
Змінюйте. Контролюйте. Автоматизуйте разом з Торгсофт.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором