• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Штрафи за порушення карантину, пільги для київських бізнесменів, допомога бізнесу + новий подкаст від Торгсофт

11.04.2021

Торгсофт Дайджест

За порушення карантину в офісах будуть штрафувати

Роботодавців в Києві почнуть штрафувати за порушення карантину в офісах. Мінімальна сума штрафу — 38 000 грн, заявив глава Держпродспоживслужби Олег Рубан. За його словами, минулого тижня в Києві перевірили роботу як державних, так і приватних установ. Виявилося, що в більшості офісів порушується карантин.  

Карантин продовжать, але можливе пом'якшення

Під час зустрічі в EBA Денис Шмигаль заявив, що карантин в Україні продовжать до 30 квітня, і скоріш за все, це - не кінцевий термін. Він зауважив, що умови карантину можуть змінюватися, зокрема може відбуватися пом'якшення та перехід до адаптивної форми карантину.

Пільги для столичного бізнесу

Київрада затвердила розширений перелік пільг та преференції для малого і середнього бізнесу столиці, щоб допомогти пережити локдаун - повідомив Кличко. Схвалені зміни стосуються:

  • зменшення розміру пайової участі з нинішніх 50% до 1 грн в доброустрої територій власниками закладів харчування;
  • зменшення плати за розміщення засобів зовнішньої реклами та реклами на комунальному транспорті до 50%;
  • збільшення розміру фінансово-кредитної підтримки малого та середнього підприємництва: компенсацію відсотків за кредитами та розширення переліку суб'єктів, які мають право на цю компенсацію.

8 тисяч допомоги підприємцям - заявки подаються в “Дії”

У Мінсоцполітики підготували проєкт постанови Кабміну щодо виплати ФОПам та найманим працівникам у "червоних" зонах 8 тис.грн. Проєкт постанови опублікували на сайті Федерації профспілок України. Заявки слід подавати у додаток “Дія” протягом 30 днів із дня запровадження на території додаткових заходів. 8 тисяч грн отримають лише ті ФОП та наймані працівники підприємств, основний вид діяльності яких входить до Переліку видів діяльності, стосовно яких здійснюються додаткові обмежувальні заходи.

Кому не видадуть “карантинну допомогу”  

Уряд України оновив перелік видів діяльності, за якими підприємці можуть отримати карантинну допомогу в розмірі вісім тисяч гривень. Згідно з постановою, претендувати на допомогу держави не можуть готелі та інші установи тимчасового проживання (розміщення на час відпустки та іншого тимчасового проживання). Також карантинні виплати більше не отримають особи, які займаються роздрібною торгівлею газетами та канцелярськими товарами у спеціалізованих магазинах, ремонтом комп'ютерів і периферійного обладнання, ремонтом обладнання зв'язку та електронної апаратури побутового призначення для приймання, запису та відтворення звуку і зображення, ремонтом побутових приладів, взуття та шкіряних виробів, меблів, годинників і ювелірних виробів, а також побутових виробів та предметів особистого вжитку. Водночас, уточнили в Кабміні, на допомогу може претендувати роздрібна торгівля залізними виробами, будматеріалами та санітарно-технічними виробами у спеціалізованих магазинах.

Прогнози МВФ щодо України та світу

МВФ прогнозує зростання економіки України на 4% у 2021 році і його подальше уповільнення до 3,4% у 2022-му. Середньорічну інфляцію в Україні МВФ у 2021 році прогнозує на рівні 7,9% і її зменшення до 6,8% у 2022-му. МВФ також прогнозує зменшення безробіття в Україні з 9% минулого року до 8,6% у 2021-му і 8,4% - у 2020-му. Зростання світової економіки у 2021 році МВФ оцінює в 6% (Китай — 8,4%, Індія — 12,5%, США — 6,4%, єврозона — 4,4%, Великобританія — 5,3%, Японія — 3,3%).

Зростання цін в Україні у березні

Держстат повідомляє: зростання споживчих цін в Україні за підсумками березня прискорилося в річному вимірі до 8,5% з 7,5% за підсумками лютого. На споживчому ринку в березні ціни на харчові продукти та безалкогольні напої зросли на 2,1%. Найбільше (на 9,7%) подорожчала соняшникова олія. На 4,8−1,0% зросли ціни на цукор, фрукти, продукти перероблення зернових, рис, хліб, м’ясо та м’ясопродукти, овочі, масло, кисломолочну продукцію, сало, рибу та продукти з риби. Яйця подешевшали на 0,6%. Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,7%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,2%. Одяг і взуття подорожчали на 12,7%.

Додатки ритейлерів мають попит

Згідно з дослідженням Help Center, минулого року збільшилася кількість завантажень додатків ритейлерів - вони стали другими за популярністю після музичних програм. Лідирують АТБ, Сільпо, Fozzy, Фора, Ашан. За даними, 85% респондентів купували щось онлайн через додатки хоча б один раз за останні 12 місяців і 22% з них планують купувати частіше в наступному році. За перший квартал 2021 року споживачі витратили на додатки рекордні $32 мільярди -  йдеться у звіті App Annie. Це на 40% більше, ніж у першому кварталі 2020 року. Мобільний додаток Торгсофт також нарощує попит. 

Спеціалісти Торгсофт розповіли, як знайти постачальника

У новому подкасті спеціалісти Торгсофт розповіли, як знайти постачальника, сформувати націнку і вести взаєморозрахунки. Також у блозі Дія Бізнес вийшла докладна стаття про Торгсофт-подкасти.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором