• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Нові закони про РРО та як Торгсофт може допомогти підприємцям

21.10.2019

Як багатьом з вас вже відомо, президент України Володимир Зеленський підписав закони України № 128-IX "Про внесення змін до закону" Про застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг і № 129-IX Про внесення змін до Податкового кодексу України для детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг, які парламент прийняв 20 вересня 2019 року.

Суть законопроєктів детально описували багато інтернет-видань.

Торгсофт зібрав основні й, як нам здається, найістотніші нововведення.

Отже.

  З 1 січня 2021 року запроваджується обов'язкове застосування РРО для 2, 3 і 4 груп ФОП з доходом понад 1 мільйон гривень на рік, що працюють у сфері послуг, торгівлі або громадського харчування. Продавці так званої "групи ризику" зобов'язані встановлювати касові апарати незалежно від обороту. А це ті, хто:

 • продає товари або послуги в інтернеті, 
 • надає послуги доставлення (кур'єрські послуги), 
 • продає техніку, що підлягає гарантійному ремонту, 
 • володіє пунктами обміну валют, АЗС, 
 • торгує лікарськими засобами та виробами медичного призначення,
 • надає послуги у сфері охорони здоров'я,  
 • торгує ювелірними виробами, 
 • продає старі товари, 
 • працює у сфері громадського харчування,  
 • надає туристичні послуги, послуги з бронювання, готельні послуги, 
 • займається продажем запчастин до автомобілів.Водночас застосування РРО не стосується:

 • 1-ї групи ФОП, 
 • підприємців, які розраховуються в безготівковій формі,
 • виробників, 
 • тих, хто торгує за готівку на ринках, крім товарів, які підлягають гарантійному обслуговуванню, 
 • підприємців які не використовують працю найманого працівника, заробляють до 300 тис. грн на рік, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або господарську діяльність з надання побутових послуг населенню. Не поспішайте купувати дорогі касові апарати! Оскільки вводиться новий тип реєстраторів розрахункових операцій - програмний РРО. Запропонована ДФС система реєстрації електронних касових чеків має назву E-Receipt. Власне, це програма, яку можна встановити на комп'ютер або звичайний смартфон, та використовувати як альтернативу класичному касовому апарату. Завантажити її можна на сайті ДФС. Зареєструватися,  протестувати та використовувати безкоштовно. Для користувачів програми Торгсофт реалізована інтеграція з системою реєстрації електронних касових чеків "E-Receipt" що буде доступна в оновленні 2020.2. Після продажу товару електронний чек буде надіслано на сервер ДФС, а покупцеві роздрукована його копія на звичайному принтері.  До слова, електронні чеки широко поширені в багатьох країнах світу. Торгсофт, наприклад, вже давно реалізував сполучення з аналогічною системою для Казахстану - WebKassa Додаток E-Receipt для повноцінного використання буде надано фіскальною службою з весни 2020 року. Крім цього підприємці, які використовують РРО, зобов'язані формувати щоденні звіти. Створення звітних чеків (Z-звітів) затверджено постановою Нацбанку. Z-звіт наразі для підприємства, що використовує РРО, є обов'язковим видом звітності. У програмі Торгсофт ця функція також реалізована.


А також:

  З 1 жовтня 2020 вводиться так званий "кешбек"

Покупці, що зробили покупку на суму понад 850 гривень, можуть звірити чек з тим, який отримала податкова. Якщо з'ясується, що дані не збігаються, то покупець може подати скаргу. Це нововведення викликало найбільший резонанс, тому що за припущеннями багатьох підприємців "кешбек" дає найбільшу кількість приводів для маніпуляцій і провокацій з боку недобросовісних покупців, конкурентів і органів фіскальної служби.  З 1 січня 2021 року підвищується максимальний поріг річного доходу ФОП 2-ї групи з 1,5 млн гривень до 2,5 млн гривень.  Президент України поставив завдання забезпечити введення дворічного мораторію на перевірки для ФОП.  Також з боку держави ініційовані «законопроекти щодо захисту інтересів малих підприємців»: зокрема, обговорюється перехід звітності ФОП в електронну форму і спрощення податкового адміністрування.  Які заходи будуть вжиті щодо мораторію та «захисту інтересів малих підприємців» і як це буде реалізовано - наразі невідомо.


Цими днями Торгсофт поспілкувався з підприємцями в Хмельницькому, Вінниці та Чернівцях.

Ми зібрали найбільш розповсюджені побоювання з приводу нововведень і спробували відповісти на хвилюючі підприємців питання.  "Нам ніде поставити касовий апарат. Торгова точка просто цього не передбачає!"

  Як ми писали вище, для цих цілей можна буде застосувати програмний РРО, який можна встановити на звичайний телефон. Якщо ви користувач Торгсофт - сполучення з програмним РРО E-Receipt буде у програмі обліку Торгсофт.  "Касові апарати - це дуже дорого."

 Програмний РРО надається ДФС на безоплатній основі. Нема потреби купувати додаткове обладнання. "Ми ведемо бізнес вже понад 20 років і тепер доведеться закриватися, тому що це все дуже складно."

 Застосування електронних чеків - це світова практика і якщо бізнес вести чесно, то передумов для закриття немає. А з Торгсофт облік вести дуже просто. Ми автоматизували тисячі підприємств і ніколи ще на перешкоді не були вік або складність бізнес-процесів. "Доведеться впроваджувати автоматизацію. Все одно нас змусять це робити."

 Автоматизація, порядок та облік потрібні в кожному бізнесі. Саме з моменту автоматизації починається новий виток розвитку бізнесу, а підприємець звільняється від рутинних справ і паперової тяганини.І пам'ятайте, історія активного підприємництва почалася ще з доби середньовіччя. І ніякі труднощі не зупинили розвиток діяльних та заповзятливих людей :)

Підприємці - люди сміливі і не бояться труднощів і змін, а кожну складність сприймають як завдання, яке потрібно вирішити якомога швидше і розвиватися далі.

А Торгсофт у цьому вам допоможе;)

Юрий
17-11-2019 в 18:55:24
спасибо за статью,было очень полезно.
Сергей
26-11-2019 в 12:34:36
Именно с момента автоматизации начинается новый виток развития бизнеса, а предприниматель освобождается от рутинных дел и бумажной волокиты. Освобождается от рутинных дел и бумажной волокиты? Уровень автоматизации требует дополнительных затрат, администрирования .... Волокита, бумажная, с витком развития становиться все более комплексной и повышает уровень ответственности. Лучше не писать такие мотивирующие вещи... так как субъект не имеющий опыта и ограниченный в выборе переоценит ситуацию и недооценит свои возможности ...
Алена
15-12-2019 в 10:29:52
Спасибо за статью. Было бы не плохо ввести Торгсофту образовательные услуги, чтобы можно было бы вызвать Вашего специалиста на место и настроить, разъяснить хотя бы ТОПам некоторые моменты в работе с программой
Борис
25-12-2019 в 23:02:29
Коли планується оновлення 2020.2 ?
Технічна підтримка Торгсофт
26-12-2019 в 09:24:58
Планується, що оновлення програми Торгсофт до версії 2020.2.* з'явиться в березні місяці 2020 року.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором