• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Торгсофт Дайджест #29: втрати бізнесу і карантин вихідного дня

22.11.2020

Бізнес постраждав від карантину вихідного дня

Opendatabot повідомляє, що за перші вихідні посиленого карантину кафе та ресторани втратили 27% заробітку. Всього за тиждень виторг скоротився на 10%. Водночас українські ТЦ відзначають збільшення трафіку до 20% в п'ятницю і понеділок, повідомляє Інтерфакс-Україна. Деякі з них продовжили робочий час в будні дні.

Втрати бізнесу від карантину в цілому

Згідно з опитуванням Центру міжнародного приватного підприємництва, кожне десяте мале підприємство знаходиться на межі закриття у зв'язку з карантином. Значні втрати понесли понад 40% підприємств мікро- та малого бізнесу і близько 35% середніх підприємств.

Карантин вихідного дня в столиці не пройшов

В деякі ТЦ Києва можна було заходити в суботу та неділю, там працювали "заборонені магазини". Нібито на видачу інтернет-замовлень, але по факту, можна було зайти та зробити покупку. Працювали безліч невеликих магазинів, розташованих біля метро - ті, що торгують квітами, мобільною електронікою, різними дрібничками. Ресторани вирішили працювати "для своїх", запускаючи тільки певну публіку.

Не відстали й інші українські міста

Влада Львова прийняла рішення скасувати вихідні, щоб не вводити карантин. У місті закрили ринки та ТЦ, але ресторани, кафе та бари працювали майже повсюдно. Як і магазини одягу в центрі міста. Мер Дніпра Філатов оголосив, що в місті не введуть «карантин вихідного дня", оскільки відповідальна за його впровадження комісія "захворіла". У Харкові багато торговців вийшли працювати на речовий ринок "Барабашово", хоч поліція намагалася їм перешкодити. Проти рішення Кабміну також виступили Мукачево, Івано-Франківськ, Рівне, Одеса, Слов'янськ, Черкаси. Карантин не ввели.

Деякі заклади все-таки оштрафували та закрили

За першу добу карантину вихідного дня поліція відкрила 9 кримінальних проваджень і склала 990 протоколів за порушення обмежень, повідомила пресслужба Нацполіції. Найбільше порушень у Львівській області - 390, у Дніпропетровській - 209, у Черкаській - 128, в Києві - 121, у Київській - 84 і в Тернопільській областях - 74. Припинено роботу 1355 установ.

ФОПи страйкують проти РРО та карантину вихідного дня

17 листопада підприємці перекрили рух в центрі Києва з вимогою скасування РРО. Поліція взяла під посилену охорону центр міста столиці. У той же день Рада провалила скасування карантину вихідного дня: «за» відповідну постанову проголосували лише 149 народних депутатів. ФОПам не сподобалося.

Як уряд збирається допомогти бізнесу?

Шмигаль заявив, що Кабмін напрацював законодавчі зміни для полегшення життя бізнесу. Пропонується переглянути список порушень, за які підприємців штрафують, а також розмір самих штрафів. Крім того, уряд готовий йти на компроміс в питанні кешбеку і переглянути ліміти, при яких використовуються РРО.

В Ужгороді та Кривому Розі підприємців звільнили від податку

Через карантин вихідного дня в Ужгороді на грудень від сплати єдиного податку звільнили підприємців I та II груп, яким постановою уряду заборонено працювати, повідомив мер міста Богдан Андрєєв. У Кривому Розі також ввели податкові канікули для малого і середнього бізнесу, який постраждав через карантин. Канікули введені на період 1-30 листопада 2020 року, повідомило місцеве видання з посиланням на рішення міськради.

Україна скорочує витрати

За даними Держстату, у другому кварталі споживчі витрати домогосподарств в Україні зменшилися на 10,4% проти аналогічного періоду 2019 року. Найбільше скоротилися витрати на ресторани та готелі (на 38,7%), відпочинок та культуру - 28,1%, транспорт - 27,8%. Істотно скоротилися витрати на одяг та взуття (на 19,2%), освіту (на 17,3%), інші товари та послуги (на 16%), на алкоголь та тютюнові вироби (на 11,1%).

Торгсофт розповів про Тиждень українського виробника та автоматизацію виробництва

У новому подкасті фахівці Торгсофт міркували про те, як Тиждень українського виробника може стати новою Чорною п'ятницею і що потрібно для автоматизації виробництва.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором