• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Торгсофт Дайджест #17. Підсумки тижня 8 - 15 серпня

16.08.2020

Торгсофт Дайджест 17

Закон про зміни в Податковому кодексі України

8 серпня набув чинності закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету і спрощення роботи фізосіб - підприємців». Для ФОПів та фізосіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, передбачена можливість вести облік доходів та витрат у зручній формі - паперовій або через електронний кабінет. Типова форма обліку та порядок його ведення визначає Мінфін. Функціонування електронного кабінету набуває  чинності через три місяці з дня опублікування Закону, а норми про скасування Книг обліку для ФОПів почнуть діяти з 1 січня 2021 року.

Програмне РРО - хто вже користується

За тиждень роботи програмних РРО було фіскалізовано 630 тисяч чеків
- повідомив міністр фінансів Сергій Марченко. За статистикою, з кількості суб'єктів господарювання, які зареєстрували програмний РРО, 72% є фізособами-підприємцями, а 28% - юрособами.  На першому місці по застосуванню є фінансові компанії, на другому - роздрібна торгівля, зокрема газетами та канцелярськими товарами, фармацевтичними товарами та інтернет-торгівля. Програмними РРО вже скористалися суб'єкти, які ремонтують авто, надають туристичні та перукарські послуги, а також салони краси, ресторани, медичні та стоматологічні установи.

Біометричні платіжні POS-термінали в Україні

ПриватБанк запустив перші в Україні біометричні платіжні POS-термінали з технологією FacePay24, яка дозволяє оплачувати покупки обличчям - повідомив керівник обслуговування торгових підприємств барку Євген Васильцов.
До кінця року банк встановить в Україні 7 700 таких терміналів.

Перенесення робочих днів

Кабмін підготував графік робочих днів на 2021 рік. Робочі дні хочуть перенести так: з п'ятниці 8 січня на суботу 16 січня; з понеділка 23 серпня на суботу 28 серпня; з п'ятниці 15 жовтня на суботу 23 жовтня.

Бізнес - проти!

Європейська бізнес-асоціація виступає проти законопроєкту про підвищення мінімальної зарплати - повідомляється на сайті асоціації. На думку ЄБА, таке рішення збільшить фіскальний тиск на оплату праці та спричинить собою зростання «тіньових» зарплат. Також асоціація розкритикувала "масочні" штрафи для бізнесу. Бізнес не може контролювати наявність маски у відвідувача, коли він вже у приміщенні, вважають в ЄБА. На думку організації, велика різниця між штрафом для фізособи, яка зняла маску (до 250 гривень) та бізнесу (до 5100 грн), дає можливості для недобросовісної конкуренції.

Українці скаржаться на банки

У 2 кварталі 2020 року Нацбанк отримав і опрацював близько 9 тисяч скарг українців. Скаржаться на банки в основному через умови кредитних канікул, жорсткі дії при стягненні кредитної заборгованості, складнощі в знятті валюти з депозиту. Мінфін повідомляє: якщо споживач вважає, що банк порушив його права, потрібно написати звернення керівнику банку; якщо банк не реагує на скаргу, слід звертатися у Нацбанк.

Оновлене програмне забезпечення єдиного державного реєстру запрацювало

Оновлене програмне забезпечення єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських організацій почало роботу 11 серпня о 19:00 - повідомляється на сайті Мін'юсту. Тепер реєстром можна користуватися у web-браузері, є безкоштовний пошук інформації за даними підрозділу юрособи, можливе внесення змін інформації про юрособу в один етап. В один етап також відбувається ліквідація ФОПу. Є й інші корисні оновлення.

Українці не готові витрачати гроші

У червні індекс споживчих настроїв в Україні впав на 11 пунктів в порівнянні з травнем - показує дослідження агентства Info Sapiens. Найбільше знизився індекс очікуваних змін матеріального становища та розвитку економіки. Отже, найближчим часом українці не поспішатимуть витрачати гроші.

Торгсофт випустив серію статей про інтернет-торгівлю

Введення карантину для багатьох бізнесменів послужило поштовхом для виходу в онлайн. У зв'язку з цим, Торгсофт випустив серію статей, в яких розглянув найпопулярніші питання, пов'язані з інтернет-магазином: діяльність магазину з точки зору законодавства, сайт та мобільний додаток в обліку, облік витрат в онлайн-торгівлі, облік продажів в інтернет-магазині, чи потрібен РРО тим, хто продає в інтернеті. Ці та інші корисні статті можна знайти на сайті Торгсофт у розділі “Юридична консультація”.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором