• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Дайджест: облік медичних послуг, автоматизація влітку та нові умови праці для іноземців

18.07.2021

Що робити з е-лікарняними?

З 1 вересня Україна переходить на е-лікарняні, є два місяці, щоб підготуватися та розібратися, що з ними робити. Упродовж липня та серпня працівники можуть надавати листки непрацездатності паперові або електронні. Що ж робити з е-лікарняними, Торгсофт розповів у статті.

Як оскаржити податкове повідомлення - рішення?

Підприємці часто стикаються з тим, що після перевірки податковими органами, вони отримують податкове повідомлення - рішення. Бувають ситуації, коли підприємець не згоден з рішенням, яке прийняв інспектор. В цьому випадку ФОП має право оскаржити його.

Нацбанк зніме обмеження на покупку бізнесом іноземної валюти

НБУ планує найближчим часом зняти обмеження на покупку бізнесом іноземної валюти без зобов’язань. Про це заявив заступник глави НБУ Юрій Гелетій. Заступник голови Нацбанку зазначив, що таке рішення буде мати більший вплив на валютний ринок, ніж останні лібералізаційні заходи.

Бізнес проти надання Антимонопольному комітету занадто широких повноважень

Бізнес-спільнота, об'єднана ЄБА, занепокоєна пропозиціями надати Антимонопольному комітету занадто широкі та невластиві повноваження. Йдеться про норми законопроєкту № 5431, схваленого комітетом Верховної Ради з питань економічного розвитку, що можуть призвести до порушення прав людини. Річ у тому, що АМКУ пропонується надати такі повноваження: право на перевірки приміщень фізичних осіб за рішенням суду; право вилучати та накладати арешт на майно, предмети, документи, інші носії інформації у будь-яку годину доби; право доступу до всіх автоматизованих реєстрів, баз даних, інших систем зберігання.

Зміни умов праці для іноземців

На засіданні 14 липня Кабмін України підтримав проєкт закону про зміни умов праці для іноземців. Законопроєкт пропонує зрівняти іноземних громадян в питаннях оплати праці та ввести моніторинг за дотриманням законодавства в цій сфері. Зокрема, мова йде про скасування зобов’язання щодо забезпечення рівня зарплати іноземцю в розмірі 5 або 10 мінімальних зарплат в залежності від категорії. Також законопроєкт пропонує надати іноземцям, які навчаються в навчальних закладах України, можливість працювати.

Працевлаштовувати працівників офіційно стали вдвічі частіше

У Мінекономіки заявили, що роботодавці стали вдвічі частіше працевлаштовувати працівників офіційно. За останні два тижні в органи податкової надійшло майже 159 тис. повідомлень про працевлаштування, найактивніше співробітників реєстрували у сферах харчування та тимчасового розміщення.

Дітям до 14 років заборонили купляти ліки

Прийнято Закон про внесення змін до статті 21 Закону України «Про лікарські засоби» щодо заборони продажу лікарських засобів особам, які не досягли 14 років (проєкт № 5122). Закон забороняє реалізацію, а також доставку лікарських засобів (у тому числі дистанційним способом) малолітнім особам. Особа, яка здійснює роздрібну торгівлю лікарськими засобами та/або їх доставку, у разі сумніву щодо досягнення 14-річного віку покупцем, повинна звернутися до нього з вимогою пред'явити паспорт або інший документ, що підтверджує його вік. У разі відмови - відпуск лікарських засобів забороняється.

Торгсофт розповів про облік медичних послуг

Медичні онлайн-сервіси, що пропонують віддалені послуги лікарів, активно розвиваються. На думку експертів, упередження ще заважають перспективі виходу онлайн-медицини на новий рівень, однак покоління Z - нинішні випускники шкіл - буде користуватися цим за замовчуванням. Про можливості медичних послуг і їхній облік та контроль Торгсофт написав докладну статтю

Як змінювалися ціни у червні?

У червні, разом з обробленими продовольчими товарами (12,1%), підвищувалася вартість послуг - до 8,1%. Через стійкий споживчий попит та зростання виробничих витрат швидше дорожчали послуги закладів громадського харчування, культури, відпочинку, інтернету та таксі. Однак темпи зростання цін на сирі харчові продукти продовжили знижуватися (до 5,1%). Зокрема, уповільнилося подорожчання ягід через розширення пропозиції на українському ринку. Збільшення імпортної та вітчизняної продукції ранніх овочів позначилося на зниженні цін на них. Незначно прискорилося зростання цін на непродовольчі товари (до 1,6%) під впливом стійкого споживчого попиту.

Які опції Торгсофт допоможуть автоматизувати торгівлю влітку?

Згідно із законом в Україні готівковою іноземною валютою розраховуватися не можна. Але такі ситуації часто трапляються, зособливо влітку на курортах, де багато туристів. Якщо ви вже автоматизували бізнес та користуєтеся програмою Торгсофт, на допомогу прийдуть "багатовалютні продажі". Які ще опції Торгсофт допоможуть автоматизувати торгівлю влітку, ми розповіли у статті.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором