• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Торгсофт Дайджест #19. Підсумки останнього тижня літа

30.08.2020

Торгсофт Дайджест #19. Підсумки останнього тижня літа

Контроль за офіційним працевлаштуванням посилюється

З 1 вересня в Україні посилять контроль за офіційним працевлаштуванням - за інформацією на Facebook Пенсійного фонду. Підстави для перевірок: скарга працівника або фізособи, рішення Держслужби праці після аналізу ЗМІ та інших джерел, рішення суду, поліції, податкової служби.

Фінансова відповідальність застосовується до юридичних осіб та ФОП, якщо вони є роботодавцями (штраф від 47 200 до 141 700 грн), а адміністративна - до посадових осіб підприємств і ФОП (штраф від 8500 до 34 000 грн). Закон передбачає навіть можливу кримінальну відповідальність.

Карантин продовжили до 1 листопада

Кабмін запропонував подовжити карантин в Україні до 1 листопада. Зеленський підтримав пропозицію, включаючи заборону на роботу нічних клубів та концертів, але підкреслив, що під час адаптивного карантину малий і середній бізнес повинен мати можливість організувати роботу в нових умовах.

Також в Україні можливе повернення до жорсткого карантину через зростання захворюваності на COVID-19. Головний санлікар Віктор Ляшко попереджає, що восени "ніяких ліжок може не вистачити, якщо ніхто не буде дотримуватися обмежень" - пише Ліга.бізнес.

Чернівці відстояли право на роботу

У Чернівцях близько 500 місцевих жителів вийшли на акцію протесту через те, що Кабмін вніс місто в "червону" зону карантину. В акції, зокрема, взяли участь представники ресторанного бізнесу та підприємці. Вони закликали місцеву владу дати їм можливість заробляти гроші. У підсумку депутати Чернівецької міськради на позачерговому засіданні дозволили роботу громадського транспорту, ринків, ТЦ, кафе, ресторанів, шкіл та дитсадків з дотриманням протиепідемічних заходів - повідомляє Укрінформ.

Мінімальна зарплата зросла

Рада підвищила мінімальну зарплату до 5 тисяч - з 1 вересня. Законопроєкт підтримали 295 народних депутатів. Рішення парламенту підвищити "мінімалку" потребує 4 млрд грн додаткових витрат бюджету. Їх профінансують коштом економії на обслуговуванні держборгу та збільшення надходжень від окремих податків - заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

Мінціфри розповіло про послуги для ФОПів в «Дія»

Мінціфри розповіло про послуги для ФОПів на порталі «Дія»: заява на відкриття або внесення змін в ФОП можна подати протягом 10 хвилин. Подача заяви про закриття займає 2 хвилини. Всі послуги на порталі можна отримати безкоштовно.

Після реєстрації ФОП потрібно обов'язково зареєструвати книгу обліку доходів. Це можна зробити в податковій службі за місцем реєстрації. Книга ведеться в паперовому або електронному вигляді. Але поки зареєструвати її онлайн неможливо. На порталі доступні зміни 3 видів даних - громадянство, види економічної діяльності та контактні дані. Якщо потрібно внести інші зміни, необхідно звернутися до найближчого ЦНАП.

Рейдерські захоплення бізнесу почастішали

За статистикою Офісу Генпрокурора України, протягом останніх років щодня фіксувалося близько 80 "рейдерських" правопорушень. Якщо раніше за підрахунками Opendatabot статистика фіксувала близько 400 рейдерських захоплень бізнесу в рік, то у 2020 за 6 місяців вже маємо таку цифру - пише НВ. Як забезпечити інформаційну безпеку бізнесу?

Нова допомога по частковому безробіттю

Кабмін пропонує виплачувати по-новому допомогу по частковому безробіттю. Законопроєкт передбачає виплати не тільки в період карантину, пов'язаного з коронавірусом, а й у разі встановлення подібних обмежень у зв'язку з іншими захворюваннями в майбутньому.

Світовий бізнес починає відновлення

Бізнес відновлюється. Великі компанії світу почали знову виплачувати підвищені зарплати - пише The Wall Street Journal. Компанія Yelp, наприклад, в карантин відправила в неоплачувану відпустку понад 1100 співробітників, але в липні повідомила, що повертає майже всіх і повністю відновить рівень зарплат.

Торгсофт розповідає все про податки

Торгсофт випустив нову серію статей, яка детально розповідає про податки: що таке податковий борг, як він виникає, які можуть бути наслідки, як його погасити та багато інших питань.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором