• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Торгсофт Новинний дайджест #20

08.09.2020

Торгсофт оновився!

Ми врахували більшість побажань клієнтів: змінили інтерфейс, переробили деякі інформаційні форми, додали корисні функції. Про зміни ми детально розповідаємо на сайті. До нової версії Торгсофт можна оновити самостійно.

Прийнято закон про електронні трудові

Верховна Рада схвалила закон про електронні трудові книжки. Ведення обліку трудової діяльності буде повністю проходити в електронній формі з 2025 року. До цього діє перехідний період, коли паралельно будуть використовуватися як паперові, так і електронні варіанти.

Нацбанк вилучає з обігу деякі банкноти та монети

З 1 жовтня 2020 року Нацбанк почне активніше вилучати з обігу банкноти номіналом 1 і 2 гривні зразків 2003-2007 років і оборотні «золоті» монети номіналом 1 гривня, виготовлені до 2018 року - зазначає заступник голови НБУ Олексій Шабан. Шабан також розповів, що з 1 жовтня монетами номіналом 25 копійок вже не можна буде оплачувати товари або послуги, але їх можна здавати в банки, обмінювати на банкноти та інші монети ще три роки.

Відкрити та закрити ФОП через сервіс "Дія" тимчасово неможливо

Українці не можуть відкрити та закрити ФОП через сервіс Дія. Приймання заявок припинено. У Мінцифри кажуть, що проблеми почалися після запуску оновленого Єдиного держреєстру, коли відновлять роботу - не знають.
З 19 серпня через портал "Дія" подано 8039 заяв. Розглянуто 1760 заяв, на розгляді знаходиться ще 6152.

Прем'єр прогнозує істотне підвищення зарплат

Денис Шмигаль заявив у фейсбуці, що очікує середніх зарплат по країні на рівні 15 тисяч вже у 2022 році. Також прем'єр зазначив, що в червні середні реальні зарплати перевищили докризовий рівень і склали 11,6 тисяч гривень.

Іноземним бізнес-мандрівникам потрібно пред'являти довідки

Іноземним бізнес-мандрівникам, що вилітають в Україну, потрібно мати при собі лист, що підтверджує бізнес-цілі візиту. До 28.09, поки не буде знята заборона, в'їзд в українські аеропорти та наземні пункти пропуску залишається доступним тільки на розсуд співробітників кордону.

Бізнес готовий працювати в легальному полі

За перший місяць роботи програмного РРО, його застосували 399 компаній, які зареєстрували 32 000 пРРО. Фіскалізовано 12 млн чеків. Мінфін вважає, що це говорить про готовність бізнесу працювати в легальному полі.

Прийнято закон про інвестиційні няні

30% податку на доходи фізосіб, залучених у великих інвестиційних проєктах, будуть спрямовані на створення нових робочих місць. Також інвестор звільняється від сплати ПДВ при ввезенні обладнання з 1 січня 2021 року.

Прийнято закон про Бюро економічної безпеки

Верховна Рада прийняла в першому читанні проєкт закону про Бюро економічної безпеки. За словами одного з авторів законопроєкту, завдання закону - прибрати всіх правоохоронців від впливу на бізнес. Одна з цілей проєкту - ліквідація податкової міліції.

Держава дає гарантії

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт про внесення змін до держбюджету на 2020 рік в частині надання держгарантій на забезпечення зобов'язань за кредитами. Як повідомив прем'єр-міністр України, закон дасть можливість малому і середньому бізнесу отримати кредити під державні гарантії.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором