• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Торгсофт Дайджест #21. Головні бізнес-підсумки тижня

14.09.2020

Київ, Харків та Львів - у “помаранчевій” зоні

В Україні відновили зони карантину. Розпорядження почне діяти 14 вересня. У червоній зоні досі залишаються Тернопіль, Івано-Франківськ та Чернівці. У “помаранчеву зону” увійшли “новачки”: Київ, Вінниця, Харків, Суми, Хмельницький, Ужгород та Львів.

Що заборонено помаранчевій зоні?
Заборонено: робота хостелів, турбаз та ін. (за винятком готелів); розважальних закладів та ресторанів в нічний час; планових госпіталізацій; спортзалів та фітнес-центрів (крім тих, що приймають гостей з розрахунку 1 людина на 10 кв. м), закладів культури; обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 кв. м і не більше 100 осіб.

Не платиш податки? Сиди вдома

Податковим боржникам хочуть заборонити покидати територію України. Законопроєкт уже в Комітеті - повідомляється на сайті парламенту. Заборона на виїзд буде діяти до повного погашення заборгованості.

Мораторій на перевірки бізнесу подовжено

Кабмін продовжив мораторій на перевірки бізнесу ще на пів року - повідомляє Урядовий портал. Під мораторій потрапляють перевірки пожежної безпеки, охорони праці, екологічні перевірки й т. д. - всього понад 80 сфер.

Не підпадають під дію цього закону перевірки: митний, валютний, податковий і державний експортний контроль; контроль за дотриманням бюджетного законодавства; банківський нагляд; державний ринковий нагляд, контроль нехарчової продукції та ін.

Надходження від ЄСВ виросли майже на 5%

Обсяги надходжень від ЄСВ збільшилися майже на 5% - повідомляє Податкова служба. Левову частку в структурі коштів складають суми, нараховані роботодавцями на заробітні плати, винагороди, допомогу по тимчасовій непрацездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами.

Книгу обліку доходів можна більше не реєструвати

Всім ФОПам на єдиному податку  (платникам та не платникам ПДВ) з 1 січня 2021 року більше не потрібно реєструвати в Податковій Книгу обліку доходів та витрат.

З січня 2021 року ФОП може самостійно вибирати, як вести облік і куди записувати підсумки діяльності: в зошит, журнал, exel таблицю або Книгу обліку доходів і не зобов'язаний інформувати податкову, як саме він веде облік. Також податкова більше не буде штрафувати за неправильне ведення записів.

Віддалена робота може стати офіційною

Депутати пропонують законодавчо прийняти дистанційну та надомну форми роботи - про законопроєкт №4051 заявили на офіційному сайті парламенту. Згідно з ним, роботодавець повинен попередити співробітника про перехід на дистанційну або надомну форму роботи за 2 місяці. При цьому роботодавець зобов'язаний забезпечити точний облік відпрацьованого часу та ефективний контроль за раціональним використанням робочого часу.

Самообслуговування стає все більш повсюдним

Виторг магазинів, які рекламують покупку в інтернеті з можливістю самовивозу, зросла на 127% в річному численні. Тоді як виторг магазинів, які не пропонують таку послугу, зросла всього на 54%.

Витрати на онлайн не сповільнюються

Платформа SalesForce проаналізувала онлайн-продажі у 2 кварталі 2020: попри відкриття фізичних магазинів, зростання онлайн-торгівлі не зупинилося. Глобальний виторг онлайн-бізнесу у 2 кварталі зросла на безпрецедентні 71%. Один з найвищих темпів зростання спостерігався в категоріях іграшок та навчання, здоров'я і краси та товарів для дому.

Роботу може втратити кожен 10-й українець

Через падіння обсягів виробництва залишитися без роботи можуть від 2 до 5 мільйонів українців. За прогнозом уряду, до кінця року роботу може втратити кожен 10-й працездатний українець - пише Finance ua.

Торгсофт розповів про створення інтернет-магазину

У спільному подкасті від студії веб-розробки Black & White та компанії по автоматизації торгівлі Торгсофт фахівці розповіли про всі етапи створення інтернет-магазину у зв'язці з програмою обліку.

Олег
19-03-2021 в 17:29:40
по полочкам і корисно

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором