• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Торгсофт Дайджест # 22. Підсумки 13 - 18 вересня

18.09.2020

Торгсофт Дайджест

Доступні кредити недоступні

Кожному четвертому підприємцю відмовили в кредиті за програмою «Доступні кредити 5-7-9%». За результатами експрес-опитування ЕВА, серед представників малого та мікробізнесу таких виявилося близько 27%. При цьому 89% підприємців зверталися в державні банки, а 11% - в комерційні. Кредити в основному видані невеликими сумами: 50% ФОП вдалося отримати до 500 тис., 20% - від 500 тис. до 1 млн, 17% - від 1 млн до 3 млн грн.

Бізнес не готовий до карантину

42% малих підприємств не готові до нового карантину - показує ще одне опитування ЕВА. При цьому 29% підприємців готові до погіршення ситуації, а 29% сумніваються у своїй реакції на розвиток подій. Багато хто в разі посилення карантину планує скорочувати бізнес або закривати його. Підприємці сподіваються на спрощений доступ до кредитних ресурсів.

Прийнято закон про дистанційну роздрібну торгівлю ліками

Верховна Рада у другому читанні прийняла законопроєкт, який легалізує дистанційну роздрібну торгівлю лікарськими засобами. При цьому гуртова дистанційна торгівля ліками заборонена. Законом забороняється електронна роздрібна торгівля ліками, які продаються за рецептами лікарів. А також продаж ліків, оборот яких вимагає наявності ліцензії на діяльність з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин.

Стягувати борги з підприємців будуть без рішення суду

Міністерство фінансів розробило законопроєкт, в якому пропонується дозволити стягувати з підприємців борги по податках без рішення суду - списавши потрібну суму з підприємницького рахунку. Кабмін затвердив закон, але текст поки не опублікований - повідомляє AIN.

Кількість вакансій зростає

Станом на 7 вересня кількість вакансій на 7% перевищило відповідний показник, зафіксований на 17 лютого цього року, а кількість резюме на 4% перевищило цей показник лютого.

Держпраці розпочала полювання

1 вересня Держпраці почала інспекцію, мета якої - виявити тіньові трудові відносини. Спочатку під перевірку потраплять роботодавці групи високого ризику застосування нелегальної праці: ті, у кого обсяг послуг не відповідає числу працівників; у кого під час карантину відбулося скорочення, а після пом'якшення штат не повернувся; ті, що приховують трудові відносини за іншими видами відносин.

Очікується, що Держпраці направить зусилля на сферу торгівлі, громадського харчування, готельно-ресторанного бізнесу (ті, хто найбільше постраждав в карантин), а також будівництва і сільського господарства. Під час інспекцій будуть звертати увагу на випадки, коли працівники фактично працюють всупереч офіційному звільненню або працюють повний день з встановленням скороченого робочого графіка. А також якщо перебувають у відпустці без збереження зарплати.

За порушення передбачена відповідальність: кримінальна (штраф від 34 до 85 тис. грн, позбавлення права обіймати посади або займатися діяльністю 5 років, виправні роботи до 2 років, арешт до 6 місяців); адміністративна (від 8,5 до 34 тис. грн); фінансова (від 50 до 150 тис. грн). Штраф за недопуск інспектора без вагомих підстав - 80 000 гривень (на вересень 2020).

Крадіжки на касі

За статистикою від Glaz Systems, власники бізнесу втрачають чимало грошей в результаті махінацій: кав'ярні - 2% від прибутку, нічні клуби та бари - 12%, кальянні - 3%, супермаркети - 6%. У дослідженні взяли участь понад 300 різних точок продажів.

Мінімальна зарплата зросте до 6500 грн

Мінімальна зарплата у 2021 році зросте на 1500 грн - до 6500 грн. Як стало відомо з тексту презентації проєкту держбюджету-2021, підвищення мінімалки урядом планується у два етапи: з 1 січня - на 1000 грн і з 1 липня - на 500 грн.

Торгсофт розповів, як продавати товари через інтернет-магазин

Торгсофт записав детальний відеоурок, в якому розповів, як продавати товари через інтернет-магазин.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором