• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Торгсофт Дайджест #23. Підбиваємо підсумки вересня

05.10.2020

Торгсофт розповів, який фіскальний реєстратор обрати

З 1 січня 2021 кількість підприємців, які повинні використовувати РРО різко збільшиться. Це означає, що пора задуматися який РРО використовувати: програмний або класичний. В чому різниця? Який фіскальний реєстратор вибрати - Торгсофт докладно розповів в новій статті.

Який фіскальник обрати?

Українці економлять на алкоголі, курінні, одязі та їжі

Українці зменшили витрати на алкоголь та тютюн, а також на одяг та взуття - зазначає Держстат. На харчові продукти та безалкогольні напої українці також стали витрачати менше грошей у 2 кварталі 2020 року - на 4,9%

Електроенергія для бізнесу подорожчала

Електроенергія для бізнесу у вересні подорожчала на 17%. На внутрішньодобовому ринку середня ціна купівлі-продажу електроенергії за 20 днів першого місяця осені становить 1 467,8 грн / МВт.год (без ПДВ). Це на 26,5% вище, ніж в серпні.

Ритейлери розраховують на святкові дні

Дослідження PayPal говорить про те, що 20% ритейлерів розраховують залишитися на плаву коштом Чорної п'ятниці та передноворічних покупок. 46% продавців впроваджують pick-up на стоянці. 34% респондентів, що мають офлайн магазини, заявили, що впроваджують різні варіанти безготівкової оплати.

Дослідження також показало: кожен третій ритейлер очікує, що в майбутній святковий сезон буде менше продажів, ніж у 2019 році. 57% ритейлерів ще не починали підготовку до розпродажів через невизначеність, а 70% не наймають новий персонал для пікового сезону.

Компанії переходять на віддалену роботу

За даними Upwork, до 2028 року 73% компаній будуть повністю або частково працювати з віддаленими співробітниками. До пандемії таких було менше ніж 30%. HubSpot повідомляє, що 83% опитаних працівників віддалена робота робить щасливими, а 77% працівників зізнаються, що працюють продуктивніше, ніж в офісі.

Як виживає модний ритейл?

Згідно з опитуванням, проведеним Netfluential в серпні серед ритейлерів одягу, 39% запускають нові онлайн-інструменти: сервіси для підгонки та визначення розмірів, віртуальні приміряльні, віртуальних стилістів. Крім власних онлайн-магазинів, опитані заявили, що будуть користуватися маркетплейсами: 39% планують продавати свої продукти там, а ще 31% будуть пропонувати свої товари в соцмережах.

Онлайн + офлайн = успіх

Через пандемію споживачі стали більш гнучкими у виборі каналу покупки. Для 73% покупців немає різниці між онлайн та офлайн, їм цікаві інтегровані послуги, а також зручний процес покупки незалежно від каналу. Дослідження показують, що у ритейлерів, які продають в інтернеті, протягом 5 років буде більше продажів, навіть якщо клієнти віддадуть перевагу фізичним магазинам. Це вказує на важливість інтеграції онлайн- і офлайн-торгівлі.

Хто може оголосити себе банкрутом в Україні

У разі нездатності розрахуватися за боргами українці можуть реструктуризувати заборгованість або оголосити банкрутство - повідомляється на Facebook-сторінці Міністерства юстиції. Почати процедуру банкрутства фізособа може якщо: розмір простроченого боргу перевищує 30 мінімальних зарплат (150 000 грн); протягом двох і більше місяців позичальник погашає менше ніж 50% щомісячних платежів; прийнято постанову про відсутність у боржника майна для стягнення; боржник не може здійснювати платежі.

Оновлені карантинні зони

Згідно з відновленими карантинними зонами в Україні, Тернопіль та Канів потрапили до червоної зони. Київ поки залишається в жовтій. Як і раніше, “жовтій зоні” заборонені: робота закладів громадського харчування після 24:00 до 7:00 (крім доставки та замовлень на винос); проведення дискотек; робота нічних клубів.

Google безкоштовно рекламує товари

Google дав підприємцям можливість безкоштовно рекламувати товари на сервісі Google Shopping - розповів президент компанії в Європі. Таким чином Google підтримує відновлення економіки та намагається допомогти бізнесу, постраждалому в карантин.

Торгівля має песимістичні настрої

Індекс очікувань в торговельному секторі скоротився майже на 6 пунктів до показника у 46,4 пункти. Це після того, як у серпні торгівля була єдиним сектором, де очікування зростали та показник перевищив середню оцінку в 50 пунктів. НБУ відзначає, що зараз опитувані всіх секторів очікують зростання цін на власну продукцію та послуги через зростання закупівельних цін. Всі підприємства, за винятком сфери послуг, очікують скорочення працівників.

Банківська таємниця більше не таємниця

Уже з наступного року за письмовим запитом  податкова служба зможе отримувати розгорнуту інформацію про операції банківських рахунків та вміст сейфів підприємств та громадян - попереджає Мінфін. Доступ буде надаватися до банківської таємниці всіх клієнтів, у яких є податковий борг, по якому прийнято рішення суду. Це стосується юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та звичайних громадян.

Бізнес стурбований новими законопроєктами

Бізнес глибоко стурбований змінами ставок податків та зборів, правил оподаткування, передбачених в законопроєктах № 4000 та № 4101 - зазначає Американська торгова палата в Україні. Запропоновані зміни порушують стабільність податкового законодавства, не враховують специфіку окремих галузей економіки та нівелюють заохочувальну функцію податків. Також відсутнє чітке обґрунтування необхідності підвищення ставок податків і зборів, обов'язкове за законом.

Як змінюється зарплата в Україні?

Реальна зарплата в Україні у серпні 2020 року в порівнянні з 2019-м збільшилася на 6%, але вже до липня 2020-го скоротилася на 2,8% - повідомляє Держстат. Найвищий рівень зарплат спостерігався в Києві (16,8 тис. грн), а найнижчий - в Чернівецькій області (8,9 тис. грн). Зросла зарплата у сфері послуг (27,3%), охороні здоров'я та соцзахисті (20,1%). Зменшилася - у працівників готельного господарства та харчування - на 11,3%.

Вимогу бізнесу не задоволено

Податковий комітет, що розглянув законопроєкт про Бюро економічної безпеки, не підтримав головну вимогу бізнесу - знизити вплив правоохоронних органів на бізнес - про це повідомив заступник голови комітету Ярослав Железняк. Це означає, що СБУ матиме право лізти до бізнесу.

Скільки втратили підприємства в Україні?

За підсумками першого півріччя 2020 року великі та середні підприємства України отримали у 7,5 раза менше прибутку, ніж у 2019 році - за даними Держстату. В цілому серед великих та середніх підприємств частка збиткових в першому півріччі склала 36,6%.

Торгсофт записав подкаст про дитячі магазини

Дитячий магазин - поширений вид бізнесу, і програма обліку Торгсофт з самого початку розроблялася саме для його автоматизації. Але в подкасті ми поділилися не тільки секретами ведення обліку у дитячому магазині, а й поспілкувалися про дитячі тренди, асортимент та дали корисні маркетингові поради.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором