• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Торгсофт Дайджест # 24: підсумки першого тижня жовтня

12.10.2020

Книгу скарг і пропозицій скасували

Минулого тижня набула чинності постанова Мінекономіки про скасування обов'язкового ведення книги скарг та пропозицій. Тепер відгуки залишають через "гарячу лінію", email та соцмережі. А для захисту прав споживача є Держпродпотребслужба.

Зросли штрафи за порушення під час продажу ліків

Штрафи за продаж ліків без рецепта підвищать в декілька разів (у випадках, заборонених законом) - з 425 грн до 8500 грн. Штрафи також виростуть за продаж неякісних ліків, що не відповідають вимогам держстандартів (з 1700 грн до 13600 грн) і за недотримання умов зберігання лікарських препаратів (з 306 грн до 8500 грн).

Скасування перевірок пожежної безпеки

НАПКА схвалив скасування перевірок пожежної безпеки для бізнесу.
У законопроєкті запропоновано звільнити підприємства із середнім ступенем ризику від проведення планових перевірок техногенної та пожежної безпеки при наявності поліса страхування відповідальності.

Мораторій на податкові перевірки великих платників можуть скасувати

Верховній Раді пропонують змінити умови "карантинного" мораторію на проведення податкових перевірок. Мораторій на перевірки великих платників можуть скасувати.

Кінотеатри під загрозою банкрутства

Через пандемію світ може залишитися без кінотеатрів. Кінокомпанії відкладають релізи довгоочікуваних прем'єр, і багато кінотеатрів перебувають під загрозою банкрутства. На цьому тижні в Нью-Йорку вже закрили 10 кінотеатрів. Друга за величиною у світі мережа Cineworld закриється в Великобританії (127 кінотеатрів) та США (536 кінотеатрів) - пише Reuters. Це рішення залишить без роботи близько 45 тисяч співробітників компанії.

Попит на готові та напівготові продукти зростає

У міських супермаркетах продається все більше напівготових продуктів.
Засновник Lanka CX Олег Косс, зазначає: зараз все більшої популярності набувають продукти традиційних категорій (помита морква, вже зварений буряк, натертий сир, ядра насіння, салати, які потрібно тільки заправити й т.д.)

Харчові продукти стрімко дорожчають

У серпні та вересні ціни в магазинах зросли на 5-10%, а на окремі групи товарів - до 40%. Але це ще не межа. У жовтні виробники вже попередили роздріб про чергове подорожчання на 10-15% - повідомляє пресслужба АТБ. Ціни на харчі ростуть через підвищений попит на новий урожай та подальшу девальвацію гривні. А оскільки частка витрат українців на харчові продукти виросте, це зазвичай призводить до падіння продажів на суміжних споживчих ринках - одягу, взуття, побутової техніки.

Рівень бідності в Україні зростає

Економічна криза призведе до підвищення рівня бідності в Україні. Для зниження бідності необхідно стійке економічне зростання - говорить прогноз Світового банку. Бідність, розрахована на основі міжнародної межі бідності в 5,5 доларів на день, є найнижчою в Україні й, як очікується, у 2020 році зросте на 2,3%.

Держпраці нагадує: з'явиться без попередження!

Держпраці нагадує, що має право без попередження перевіряти, як бізнес виконує закон в галузі праці. Інспектор може прийти без попередження в будь-який час, перевіряти будь-які документи щодо працівників, наодинці спілкуватися з ними. У зв'язку з цим, фахівці Торгсофт вирішили записати детальний подкаст: як підприємцю "зустріти" перевірку?

Торгсофт починає працювати з ПРРО

Програма обліку Торгсофт з версії Торгсофт 2020.0.15 починає працювати з Програмним РРО. У користувачів, які оновилися до версії Торгсофт 2020.2.4 beta з новим інтерфейсом, можливість використовувати опцію "Програмний РРО" з'явиться у листопаді 2020 року. Функціонал на стадії тестування.

Програмний РРО от Торгсофт

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором