• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Торгсофт Новинний дайджест #25

24.10.2020

Карантин продовжено до кінця року

Карантин в Україні продовжили до 31 грудня 2020 року. Також Кабмін змінив критерії для переходу в "червону" зону: якщо захворюваність в регіоні протягом 14 днів становить понад 320 випадків на 100 тис. населення - це “червона” зона. Максим Степанов зазначив: «червона» зона розширена: до неї увійшли Івано-Франківськ, Миколаїв, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Харків, Хмельницький, Чернівці, Чернігів.

Ресторанам знову заборонили працювати вночі

Уряд заборонив роботу ресторанів після 22:00 до 7:00 по всій Україні. Заборона стосується всіх зон. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов уточнив, що заклади, що працюють на винос, а також на доставку, зможуть працювати.

МОЗ просить бізнес залишати співробітників працювати з дому

МОЗ просить перевести на віддалену роботу всіх, хто може працювати з дому - про це заявила заступник міністра охорони здоров'я Ірина Микичак. Вона також нагадала, що будь-які збори потрібно проводити з дотриманням всіх карантинних вимог.

Карантинні штрафи ростуть

Відповідальність за порушення карантинних заходів може скласти від 31 000 до 51 000 грн: законопроєкт підготували на нараді у президента та узгодили в профільному комітеті. Нагадаємо, що обов'язковими для виконання залишаються правила: вимірювати температуру працівникам та забезпечити їх засобами захисту, застосовувати антисептики, тримати дистанцію, користуватися електронним меню, за столом - не більше чотирьох клієнтів (крім дітей до 14 років). Заборонено: організовувати зони самообслуговування, готувати їжу на відкритих кухнях і проводити масові заходи для більш як 10 осіб. Також потрібно забезпечити можливість безконтактного розрахунку.

Попит на роботу вдома зростає

Українці цікавляться віддаленою роботою в три рази активніше, ніж звичайною роботою. При цьому самі роботодавці готові платити віддаленим співробітникам на 9% більше - показує дослідження OLX Робота. Вакансій для роботи вдома в останні місяці стало на 22% більше.

Став відомий план перевірок на 2021 рік

У 2021 році державні органи планують провести понад 120 тисяч перевірок українських підприємств. Проєкт плану перевірок оприлюднив Інспекційний портал. Значну частину перевірок проведе Держпродпотребслужба - 21 729. Держпраці у наступному році проведе 21 150 перевірок.

Комісія за розрахунок платіжними картами зменшиться

У Раді зареєстрований законопроєкт, згідно з яким з 2021 року загальний розмір ставки комісії (з урахуванням комісії як банків, так і міжнародних платіжних систем) може зменшитися до 1,5% від розміру платежу. З липня 2021 року - до 1%, а з 2022 року - не вище 0,5% - повідомляється на сайті Верховної Ради. Зараз комісія за розрахунок картами в Україні у 7 разів вище, ніж в країнах Євросоюзу: за кожні 100 грн підприємець має віддати банку 2,5-3 грн.

Крафтовим виробникам спростять отримання документів

Мінекономіки підтримало ініціативу виробників крафтових спиртних напоїв спростити процедури отримання ними дозвільних документів. Відповідний проєкт закону розміщений для громадського обговорення на сайті міністерства. На сьогодні умови та вартість отримання дозвільних документів однакові як для великих компаній, так і для невеликих виробників. Це стримує розвиток малого та середнього бізнесу - зазначає Мінекономіки.

В Google можна буде побачити завантаженість громадських місць

Google анонсував оновлення сервісу Google Maps - відтепер користувачі зможуть дізнаватися ступінь завантаженості громадських місць в реальному часі. Опція буде працювати по всьому світу, а отже, і в Україні. Інформація має показуватися прямо на карті - не потрібно буде шукати конкретне місце, щоб дізнатися наскільки багато там людей. Це можна буде визначити за розміром червоної мітки біля назви локації.

Торгсофт розповів, як бізнесу заощадити

У новому подкасті фахівці Торгсофт обговорили, які дії безпосередньо впливають на економію. Чому час - гроші, і курс часу зростає. Як скоротити витрати, звільнивши себе від рутини.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором