• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Торгсофт Дайджест #27: підсумки першого тижня листопада

08.11.2020

Торгсофт дайджест

За відсутність масок у відвідувачів потрібно платити штраф

Верховна Рада підтримала законопроєкт про штрафи. Якщо у працівника на роботі немає маски, штраф підприємця - від 3400 до 5100 гривень за кожного. Це також стосується і транспорту. Відвідувача теж будуть штрафувати - від 170 до 225 гривень.

Карантин вихідного дня

Міністр охорони здоров'я Степанов розповів, що карантин вихідного дня в Україні може набрати чинності вже 14-15 листопада. "У суботу та неділю в нас повинні працювати тільки аптеки, продуктові магазини та транспорт. Все інше має бути зачинено", - заявив міністр.

Обмеження роботи магазинів та "година для літніх"

Орієнтуючись на європейську аналітику, МОЗ пропонує в «червоних зонах» працювати магазинам, але з 7 ранку до 8 вечора і щоб кількість відвідувачів була не більш ніж 1 особа на 20 кв. м. Також Міністерство має намір рекомендувати ввести в Україні «годину для літніх». Це спеціально відведений час, в який буде дозволено робити покупки в магазинах та аптеках тільки літнім людям. На початку жовтня «годину для літніх» ввели в Польщі. Уряд виділив для них період між 10 та 12 годинами.

6 листопада в Україні оновили зони карантину

Рішення прийнято у зв'язку з епідеміологічною ситуацією в регіонах. Значно збільшено кількість регіонів «червоної» зони. "Жовтої" та "зеленої" зон більше немає. Київ поки залишається в помаранчевій зоні, а в Харкові протестують підприємці - власники кафе та ресторанів. Головний мессадж: "Дайте працювати"!

Дистанційна робота набула статус офіційної

Рада схвалила законопроєкт про «віддалену роботу». Він передбачає поділ понять дистанційної та надомної роботи, а також вводить поняття гнучкого робочого графіка.

Укрпошта починає працювати на вихідних

З 1 листопада найбільш завантажені відділення Укрпошти почали працювати без вихідних. "Перехід на семиденний робочий тиждень торкнеться 250 відділень" - заявив гендиректор компанії Ігор Смілянський.

Підприємці вибирають фрілансерів

Підприємці в Україні все частіше звертаються до фрілансерів. Останні 5 років кількість замовлень фріланс-послуг зростає на 25-30% на рік. Основні причини: зручність в підборі виконавця конкретного завдання, економія в порівнянні з агентствами, можливість працювати, не оформлюючи людину в штат.

Ринок праці в жовтні

Середня зарплата в жовтні 2020 в Україні по вакансіях та резюме становила 12 000 грн - говорить аналітика Прозорої Роботи. Більшість кандидатів в цей період хотіли отримувати 8 000-13 000 грн. У жовтні кількість вакансій перевалила за 52 000, а активних кандидатів - 293 265. Найактивніше шукали робочих сфери: торгівля роздрібна та оптова, дистрибуція, імпорт-експорт, промисловість та виробництво. Здобувачі найчастіше подавали резюме у сфери «Початок кар'єри/без досвіду»,«Торгівля»,«Адміністративний персонал/водії/кур'єри» та «Продажі/клієнт-менеджмент».

Податковий бот працює

Прес-служба Кабміну заявила, що почав роботу податковий бот InfoTax. Він вже доступний у Telegram та Viber. За допомогою бота можна отримати інформацію про стан розрахунків з бюджетом, результати обробки документів, терміни подання звітності та сплати податків, облікові та реєстраційні дані. Наступний етап сервісу попередньо запуститься у січні 2021 року.

Продуктовий e-commerce виріс на 107%

З початку року в Україні частка онлайн-торгівлі, за даними Euromonitor International, зросла до 8% від загального обсягу роздрібних продажів в країні. Продуктовий e-commerce виріс на 107% в порівнянні з торішніми показниками.

Торгсофт розповів про сезонні товари та пРРО на сайті податкової

У Торгсофт склався продуктивний тиждень. Ми записали подкаст про сезонні товари та розповіли, як зареєструвати пРРО на сайті податкової.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором