• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Торгсофт Дайджест # 28: карантин вихідного дня і чорна п'ятниця в Україні

15.11.2020

Торгсофт дайджест

В Україні ввели карантин вихідного дня

Дозволена робота продуктових магазинів, аптек, транспорту, ветеринарних клінік та ветаптек, автозаправок. Все інше закрито з півночі на суботу до півночі на понеділок. ЕВА заявляє, що таке рішення остаточно "доб'є" бізнес. Підприємці закликають приймати рішення з точки зору адаптивності, довгострокового та стратегічного планування. А ще не просто встановлювати правила, а й забезпечити їх якісне дотримання - не тільки бізнесом, а й населенням.

Протестує світ - протестує Україна

У Європі у зв'язку з локдауном почалися масові протести. У Франції підприємці безпосередньо заявили, що не будуть виконувати розпорядження влади. В Іспанії почалися погроми та зіткнення з поліцією - є постраждалі. Акції протесту також проходять в Києві, Львові, Луцьку, Харкові, Рівному, Сумах, Тернополі, Полтаві, Запоріжжі, Маріуполі, Херсоні, Івано-Франківську, Одесі, Дніпрі, Миколаєві, Мелітополі, Черкасах.

"Ми будемо працювати на вихідних" - заявляє Україна слідом за Європою

Епіцентр жартома повідомив про намір працювати на «карантині вихідного дня», оголосивши про 72-годинну п'ятницю. Жарт-жартом, а журналісти стверджували, що в call-центрі «Епіцентру» заявили: магазин буде працювати на вихідних. Правда трохи пізніше на Facebook з'явилося уточнення від пресслужби ритейлера: на час дії карантину вихідного дня мережа гіпермаркетів буде працювати виключно в онлайн-режимі.

Торгсофт провів власне опитування серед підприємців

У телеграм Торгсофт на питання відповідали представники різних сфер ритейлу. Результати цікаві: 18% власників бізнесу будуть працювати, оскільки їх вид діяльності дозволений (продукти, ветклініки, аптеки й т.д.), 31% не прислухається до влади, тому що саботує ідею, 22% закриють магазин й 29% поки не визначилися з рішенням.

Держава підтримає підприємців

Шмигаль заявив, що влада розуміє: обмеження впливають на роботу бізнесу. Тому будуть відновлені та розширені програми підтримки. Частина зарплат працівників буде компенсована, повернуть виплати на дітей підприємців, буде продовжена кредитна програма "5-7-9". Крім того, можлива поява механізму, який віднесе карантин "вихідного дня" до форс-мажорних обставин для бізнесу.

Число лікарняних зростає

У жовтні зафіксовано значне зростання кількості лікарняних, виданих на оплату у Фонд соцстрахування. Їх кількість збільшилася на 48,9% в порівнянні з вереснем - повідомляє Фонд. Кількість днів непрацездатності в жовтні збільшилася на 35,4%, а сума витрат на фінансування допомоги по тимчасовій втраті працездатності - на 38,7%.

Інфляція в Україні

Держстат повідомляє, що інфляція на ринку споживачів в жовтні 2020 зросла на 1% в порівнянні з вереснем. Ціни на харчові продукти та безалкогольні напої зросли на 1,1%. Найбільше подорожчали цукор і яйця, соняшникова олія, сало, хліб, молоко і молочні продукти, макаронні вироби, м'ясо та м'ясопродукти. Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 0,9%.

День Холостяка проти Чорної п'ятниці

Найбільший китайський торговий фестиваль, відомий як День Холостяка, який проводиться дванадцять років поспіль 11 листопада, продемонстрував чергові рекорди продажів. У піковий період компанія Alibaba брала 583 тисячі замовлень в секунду, що більше рекорду минулого року, коли кількість замовлень досягала 544 тисяч в секунду. Всього до розпродажу в цей день долучилося 800 млн покупців. Це крутіше, ніж результати Чорної п'ятниці.

Україна готується до періоду розпродажів

Однак український ритейл готується до Чорної п'ятниці. Виходячи з досвіду продавців, попит на побутову техніку та електроніку в цей день виростає на 80%, на побутову хімію - на 60%, телевізори - на 70%, наполовину частіше купують книги. Intertop почав готуватися до «Чорної п'ятниці» за 2 місяці. Ритейлер дозамовив 30 000 пар взуття. Минулого року «вистрілили» продажі взуття Ecco - середня знижка на нього була 40%. У компанії "Алло" переводять на повний день працівників, які раніше працювали по 4 години, тому що в попередні роки сайт не витримував трафіку через великий наплив клієнтів.

Торгсофт розповів, як підготуватися до Чорної п'ятниці

Як підготувати магазин до Чорної п'ятниці, Торгсофт розповів у статті та записав на цю тему детальний подкаст.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором