• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Торгсофт Дайджест # 30: жорсткий локдаун, страйки, виплати ФОПам і альтернатива для бізнесу в Україні

29.11.2020

Торгсофт дайджест

В Україні можуть ввести жорсткий локдаун

Уряд розробляє план введення в країні жорсткого карантину. Але поки це план Б, який буде реалізований, якщо не спрацює карантин вихідного дня, заявив раніше Денис Шмигаль. Розглядається кілька дат: з 14 або 20 грудня по 15 січня. Закриють все, крім продуктових магазинів та аптек, включаючи транспорт. Міністр МВС Аваков повідомив, що транспортне сполучення між містами теж можуть зупинити.

Бізнес втратив до 80% доходу в карантин

З початку 2020 року, в основному через карантин, закрилося майже 700 тисяч українських підприємств - зазначає голова Асоціації платників податків Григол Катамадзе. Третина власників малого та середнього бізнесу заявляють про падіння доходів на 60-80%. Звільнено до 50% штатних співробітників.

Підприємці продовжують страйкувати

У відповідь на рішення уряду про карантин вихідного дня група львівських рестораторів записала відеозвернення без штанів, в якому просить скасувати карантин. Вони вважають, що локдаун нічого не змінить і "вб'є бізнес", залишивши їхніх співробітників без роботи. Тим часом 22 листопада торговці ринку Сьомий кілометр в Одесі перекрили трасу на Овідіополь, протестуючи проти карантину вихідного дня.

Хто і як святкуватиме Новий рік?

За даними AIN, більшість українських компаній скасували новорічні корпоративи. Святкувати не будуть 72,4% опитаних. Решта (27,6%) повідомили про те, що, попри пандемію, керівництво планує свято. У 7,7% випадків проти вечірки виступили самі співробітники. Багато хто повідомляє про онлайн-формат святкування в Zoom та інших сервісах відеозв'язку, а зекономлений бюджет керівництво збирається витратити на подарунки співробітникам. Про перспективу отримати грошову премію заявили 12,3% опитаних.

Альтернативні методи працювати під час локдауна для громадського харчування

"Деловая столица" поспілкувалася з підприємцями, які зазвичай працюють в новорічний період. Планам влади ввести локдаун український бізнес протиставляє винахідливість. Ресторатори активно орендують заміські котеджі, потім відправляють туди співробітників ресторану з усією їжею. Виходить варіант віддаленої роботи. Причому все відбувається в приватному житловому приміщенні, порушень немає.

Що таке "темні кухні"?

На тлі карантину у всьому світі злетіла тема «темних кухонь»: ресторанів без залу та офіціантів. Все більше українських закладів також переходять на цю модель. Вони отримують замовлення через агрегатори доставлення готових страв. Кухня працює, зал закритий, допускають тільки кур'єрів. Частина офіціантів сидить диспетчерами на телефонах, частина - комплектує і розвозить замовлення. Послуги «темних кухонь» замовляють компанії, які самі собі організовують корпоративи або новорічні свята - в офісах і вдома.

Підприємницька кмітливість та релігійні установи

У відповідь на введення карантину вихідного дня підприємці почали оформляти документи про створення релігійних організацій, діяльність яких не можна заборонити. Наприклад, власник магазину велотоварів Олексій Кушка заявив, що тепер у нього не магазин, а "Велосипедна церква України" - він подає на реєстрацію новий статут. "Богослужіння" будуть проходити в магазинах - офлайн і онлайн.

Президент обіцяє допомогти бізнесу

Президент анонсував кілька державних програм, які повинні фінансово підтримати підприємців, чия діяльність заборонена на вихідних. Йдеться про кілька законопроєктів: про одноразову матеріальну допомогу ФОП і найманим працівникам - 8 тисяч гривень; компенсації виплат по сплаті ЄСВ; анулювання податкового боргу для майже 4 мільйонів українців, які заборгували до 3,6 тисяч гривень; податкові канікули для підприємців 1 групи при посиленні карантину.

Виплати на дітей ФОПів повернули

Кабмін відновив програму виплат на дітей ФОПів для 1 і 2 групи платників єдиного податку в листопаді-грудні 2020 року. Постанова прийнята під час засідання уряду 25 листопада.

Алло - новий конкурент Нової пошти

Мережа Алло оголосила про запуск поштово-логістичного оператора на території України - Алло Express. Компанія буде надавати послуги з доставки та видачі посилок інтернет-замовлень з сайту allo ua. Відділення поштового оператора будуть розташовані в дієвих магазинах Алло у 140 містах України. Також планується розвивати кілька форматів поштових відділень, в тому числі й за межами магазинів Алло.

Торгсофт розповів про автоматизацію секонд-хендів

Фахівці Торгсофт поговорили про те, як вести облік в магазині секонд-хенд: система взаємовідносин зі співробітниками в секонд-хенді, знижки, акції та розпродажі, повернення товару та інші теми - в новому подкасті.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором