• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Торгсофт Дайджест #31: головні новини першого тижня грудня

06.12.2020

Торгсофт дайджест

Рада відстрочила РРО

ФОП домоглися свого боєм: після протестів Верховна Рада проголосувала за відстрочку РРО для фізосіб-підприємців до 1 січня 2022 року. Законопроєктом вводиться: перенесення фіскалізації ФОП 2-4 груп; скасування кешбеку; зменшення списку ризикових видів діяльності; прив'язка всіх лімітів до ставки мінімальної зарплати, в тому числі ліміту фіскалізації.

Обслуговування українською - обов'язкове

З 16 січня 2021 року згідно із Законом України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", всі постачальники послуг зобов'язані обслуговувати споживачів українською мовою. Інформація про товари та послуги - теж українською. Це стосується супермаркетів, інтернет-магазинів, кафе та ресторанів, банків, АЗС, аптек, бібліотек - всіх сфер. Персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою виключно на прохання клієнта.

Карантин вихідного дня все

Кабінет Міністрів України не продовжив карантин вихідного дня. У суботу та неділю все буде працювати. Також Міністерство охорони здоров'я повідомило, що в грудні локдауна не буде. Дати ще невідомі, але швидше за все введуть з перших чисел січня на три тижні.

Електронні цигарки - теж цигарки

Верховна Рада підтримала законопроєкт №3628 про заборону продажу електронних цигарок та рідин до них покупцям до 18 років - повідомляє Парламент. Закон набуде чинності 1 січня 2021 року і передбачає перехідний період в 18 місяців. За продаж цигарок неповнолітнім продавцеві загрожує первинний штраф: 6800 грн - 13 600 грн. У разі повторного порушення протягом року штраф зросте до 13 600 грн - 23 800 грн.

Податки для бізнесу виростуть в новому році

З 1 січня 2021 року голосуванням за бюджет збільшать мінімальну заробітну плату з 5000 до 6000 грн на місяць. Це відразу підніме податки, в першу чергу для малого бізнесу - написав депутат "Голосу" Ярослав Железняк. ПП 2-ї групи будуть платити на 475,4 грн на місяць більше єдиного податку + ЄСВ; ЄСВ для ФОП на спрощеній системі оподаткування виросте на 220 грн/міс (до 1320 грн). Утримувати співробітника на мінімальній зарплатні тепер буде коштувати на 1220 грн на місяць дорожче. Мінімум 7320 грн. У грудні 2021 буде наступне підвищення мінімальної зарплати - до 6500 грн.

Списання податків для бізнесу схвалено

Податковий Комітет одноголосно затвердив законопроєкт президента України про підтримку бізнесу №4431: це закон про списання податкових боргів до 3060 грн. Також прийнятий і законопроєкт №4430, який дозволяє:

  • До 29 грудня 2021 відстрочити погашення податкового боргу фізичних осіб, в тому числі самозайнятих осіб, що не перевищує 6800 грн;
  • списати пені та штрафні санкції в разі сплати податкового боргу за основним платежем протягом 6 місяців з дня набуття чинності цим законом;
  • Збільшити поріг обсягу податкового боргу для застосування заходів по його стягненню до 3060 грн;
  • Не обкладати ПДФО і податком на прибуток підприємств, доходи (матеріальну допомогу, компенсації), отримані відповідно до закону про соцпідтримку застрахованих осіб і суб'єктів господарювання на період карантину;
  • Звільняються від сплати ЄСВ платники єдиного податку першої групи на періоди з 1 грудня 2020 року по 31 травня 2021 за себе. Цей період буде включатися до страхового стажу.

Підприємці отримають по 8000 грн допомоги

Законопроєкт схвалений: підприємці отримають по 8000 грн одноразової допомоги. Виплачувати будуть застрахованим особам, які можуть втратити дохід у разі введення карантинних обмежень.

Коронавірус змінив ринок праці

Менеджери з продажу, які раніше були фаворитами роботодавців, зараз стали мало потрібні. Те ж саме стосується інженерів. Юристи, економісти та рекламісти, яких і раніше було більше, ніж вакантних місць, криза викинула за борт - багато хто втратив роботу, а пропозицій немає. Більшість актуальних вакансій - на підприємствах переробної промисловості (20%), торгівлі - 13%, сфери освіти - 12%, транспорту - 9%. Потрібні: водії, оператори, токарі, дорожні працівники, оператори АЗС.

Торгсофт розповів, чому клієнт не завжди правий

У новому подкасті фахівці Торгсофт міркують про те, коли потрібно погоджуватися на вимоги клієнта, а коли - ні, як працювати зі скаргами та що робити, якщо клієнт поводиться ірраціонально.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором