• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Торгсофт Дайджест # 33: що буде з бізнесом в Україні у 2021 році

20.12.2020

Торсофт дайджест 33 новини України

  Фото:EPA/UPG

Карантинні обмеження з 19 грудня

Кабмін опублікував нові карантинні обмеження, які діятимуть з 19 грудня: заборонено проводити заходи для дітей (більш ніж 1 групи) та з відвідувачами у навчальних закладах; проведення масових заходів в закладах для розваг та місцях для харчування; приймання гостей в музеях і на виставках, якщо в залах присутні понад 1 людини на 10 кв. м; робота громадського харчування з 23:00 до 7:00 (крім доставлення та їжі на винос). Проведення розрахункових операцій повинно бути припинено після 22:00. У новорічну ніч ресторанам та кафе дозволено працювати до 01:00.

Інфляція в Україні швидко зростає

Інфляція в Україні продовжує зростати - повідомляє Держстат. Найбільше зростання цін - в освіті, вартості послуг ЖКГ та алкогольній продукції. Алкоголь та тютюн подорожчали на 9,5% (з листопада 2020 року до листопада 2019 року). Загалом, споживчі ціни в Україні за місяць зросли на 1,3%. Харчові продукти та безалкогольні напої подорожчали на 1,4%. Зростання цін на послуги незначно прискорилося до 6,5% відносно 2019 року. Зменшення кількості клієнтів і одночасне зростання вартості виробничих витрат змусив підняти ціни на послуги салонів краси, нотаріусів та курсів водіння автомобіля. Також подорожчали медичні послуги та страхування життя. Водночас помітно впали ціни на одяг, взуття, відпочинок та розваги. На предмети домашнього вжитку (побутова техніка та утримання житла), а також транспорт зростання цін практично не зафіксовано.

Підприємницькі протести

Під стінами Верховної Ради знову почалися протести представників руху SaveФОП - з вибухами, сутичками з поліцією і госпіталізованими постраждалими. Перш за все, підприємці вимагають скасування заборони на підприємницьку діяльність при введенні карантину з 8 по 24 січня. Є й ряд інших вимог, серед яких: зміна законодавства щодо умов діяльності мікропідприємництва; реформи податкової та митної служб України відповідно до стандартів ЄС; мораторій на перевірки мікробізнесу усіма контрольними органами та ін.

Подати заявку на допомогу 8000 гривень можна до 31 грудня

Подачу заявок на «8 тисяч Зеленського» продовжили до 31 грудня. На дві інші програми допомоги необхідно подати документи до 21 грудня - повідомила пресслужба Мінекономіки.

8000 гривень роздають не всім

Сервіс "Дія" попередив про роботу зі збоями через надмірну кількість заявок на отримання фінансової допомоги - заявили в Мінцифри. У перший же день заявки на отримання 8000 "від Зеленського" подали 33 тисячі українців. Але допомогу вдається отримати не всім. Українські підприємці масово пишуть у соцмережах, що отримують відмови через невідповідність основного КВЕД. Фокус в тому, що в "Дія" неправильний КВЕД, за яким грошей не отримати, встановлюється автоматично замість основного у ФОПа. Ще один варіант - відмова через несплачений ЄСВ. Хоча по ідеї, бізнес в той період закривався на карантин. Одночасно і ФОП, і найманим працівником теж бути не можна.

Компенсація ЄСВ, сплаченого у 2020 році

Стартувала чергова програма компенсації для бізнесу через карантинні обмеження. Для суб'єктів господарювання сплаченого у 2020 році ЄСВ, повідомила пресслужба Мінекономіки. Для отримання допомоги з 14 до 21 грудня потрібно подати до податкової заяву в електронній формі з використанням електронного ключа. Скористатися програмою можуть юрособи, чия діяльність буде припинена на карантині.

Графік роботи банків та пошти у святкові дні

Банки в Україні працюватимуть 31 грудня в скороченому режимі, тому всі фінансові питання рекомендовано закрити до 14:00, пише 112. Повний робочий день в банках - 4 і 5 січня. 6 січня робочий день скоротять на годину, а 7 і 8 січня - вихідні. Нова пошта працюватиме 31 грудня за скороченим графіком до 18:00. 1 січня - вихідний, а з 2 по 5 січня - за звичайним графіком. 6 січня день буде скорочений до 18:00. 7 і 8 січня - вихідний. Укрпошта також буде вихідною 1 і 7 січня. З 2 по 5 січня працює за звичайним графіком, а 6 січня - скорочений графік. З 8 січня відділення пошти будуть працювати у звичайному режимі.

Зросли штрафи за порушення пожежної безпеки

Верховна Рада прийняла проєкт закону №3755 у першому читанні. Він посилює адміністративну відповідальність за порушення правил пожежної безпеки, зокрема, збільшує штрафи. Порушення вимог пожежної безпеки та використання пожежної техніки й засобів пожежогасіння не за призначенням може загрожувати попередженням або штрафом для громадян від 1700 до 3400 грн та для посадових осіб - від 3400 до 5100 грн.

Поповнюють бюджет за допомогою штрафів?

Завдяки запланованому на наступний рік підвищенню зарплатної мінімалки Кабмін прогнозує зростання номінальної зарплати з 11254 грн (очікуваних на кінець 2020 року) до 13 632 грн в наступному році або на 21%. Частину грошей уряд збирається отримати зі сплати податків. Усе інше, очевидно, доведеться добирати коштом детінізації ринку праці (читай - посилення перевірчої діяльності) - пише Мінфін.

Торгсофт розповів як правильно привітати дітей співробітників

У новій статті на сайті Торгсофт розповів, як правильно показати в обліку та сплатити податки, закуповуючи подарунки для дітей співробітників.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором