• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Торгсофт Дайджест #34: останні новини бізнесу в Україні

27.12.2020

Торгсофт дайджест 34 останні новини бізнесу в Україні

Як Україна зверталася за допомогою від держави

За даними Опендатабот, на отримання допомоги від президента подали заявки майже 280 350 осіб. Найактивнішими виявилися підприємці з Києва та області, Дніпропетровської, Харківської та Львівської областей. Найбільше заявок подали ФОП, що займаються роздрібною торгівлею, також зверталися заклади громадського харчування; підприємці, що займаються ремонтом обладнання та техніки; заклади відпочинку, фітнес-клуби та культурно-мистецькі заклади.

НБУ скасував плату за послуги в системі електронних платежів

«Карантинні» виплати в СЕП (системі електронних платежів) в локдаун будуть безкоштовними - Нацбанк скасував плату за послуги. Рішення набрало чинності 22 грудня. Також безкоштовними будуть операції з повернення банками не зарахованих сум матеріальної допомоги.

Уряд дав грошей кінотеатрам

Уряд виділив 4 млн грн для українських кінотеатрів, гроші підуть на виплати заробітних плат співробітників - повідомив співвласник мережі кінотеатрів "Планета Кіно" Дмитро Деркач. Мережі "Планета Кіно", а це 500 співробітників, вистачить на половину місяця зарплат. Кінотеатри були закриті чотири місяці.

Борги бізнесу прощають і переносять

Законодавчо вирішено відкласти сплату деяких боргів, а то і зовсім пробачити. Наприклад, якщо борг не перевищує суму в 3060 грн, і існує до 1 листопада 2020 року, він буде списаний. Інспекція ліквідує його автоматично, ніяких заяв писати не потрібно. Якщо у вас накопичилися борги, які не перевищують 6800 грн, їх можна оплатити до кінця грудня 2021 року. Якщо все вчасно закрити - штрафів не буде. Для цього потрібно написати заяву в податкову.

Ресторани та кафе працюватимуть у новорічну ніч

Кабмін дозволив ресторанам та кафе в новорічну ніч працювати до 7:00, а не до 1:00, як було оголошено раніше.

Рекламу на дорогах можуть заборонити

В Україні може зникнути реклама на дорогах - в Раді зареєстрували законопроєкт для запобігання аварій, тому що зовнішня реклама дуже відвертає увагу водіїв. Пропонується заборонити розміщувати рекламу: уздовж алей, пішохідних і велосипедних доріжок, над проїжджою частиною автомобільних доріг, ближче 50 метрів від місць перетину трас із залізничними коліями, а також ближче, ніж за 5-10 метрів до автодоріг.

Дія.Бізнес запустив експортний веб-портал

Офіс по просуванню експорту на платформі Дія.Бізнес запустив онлайн-платформу для експортерів та компаній, які зацікавлені в експорті - повідомило Мінекономіки. Мета запуску - підвищення рівня вітчизняного експорту, підтримка підприємств для виходу на нові ринки та допомога іноземним компаніям, зацікавленим в імпорті товарів та послуг з України.

Створено координаційну раду підприємців при офісі президента

В Офісі президента провели нараду з представниками малого бізнесу щодо створення координаційної ради. Вона розробить законодавчі зміни для розв'язання проблем малого та мікробізнесу. У дорадчий орган при президенті увійдуть представники мікробізнесу з кожного регіону, представники спілок та об'єднань підприємців, незалежні експерти, представники уряду та ОП.

Податкові пільги для культури, туризму і креативних індустрій

Президент схвалив податкові пільги для культури, туризму і креативних індустрій. Документ звільняє від податку на прибуток та податку на доходи фізосіб для реалізації проєктів. Передбачено також зниження ставки ПДВ до 7% для операцій з постачання послуг, пов'язаних зі сферами культури та туризму. Йдеться про показ вистав, проведення культурних заходів та екскурсій. Знижену ставку ПДВ пропонується надавати готелям.

Українці підтримують малий бізнес, купуючи подарунки

Вибираючи подарунки кожен другий українець свідомо прагне підтримати локальний бізнес. 6 з 10 споживачів планують купувати подарунки у місцевих підприємців. При цьому, 56% опитаних планують робити покупки у локальних бізнесів онлайн. Третина опитаних вирішили підтримати малий та середній бізнес, замовивши святкову вечерю в одному з локальних ресторанів або кафе.

Торгсофт вітає підприємців зі святами

Торгсофт в курсі, що свята - "гарячий час" для підприємців, тому ми вирішили оголосити період знижок на автоматизацію з 21 грудня по 8 січня.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором