• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Що трапилось в Україні протягом цього тижня

03.01.2021

Зона вільної торгівлі України та різних країн

Україна готується до переговорів про зону вільної торгівлі з шістьма країнами: В'єтнамом, Тунісом, Єгиптом, Йорданією, Індонезією та Китаєм, заявив Ігор Петрашко і додав, що також почалися переговори про оновлення угоди з ЄС. Переговори також ведуться з Канадою та північною Македонією.

Хто відкриває та закриває бізнес в Україні

За даними Опендатабот, за рік кількість компаній зросла на 3%. Найчастіше бізнес відкривали у сфері гуртової торгівлі (9 тис. компаній) та IТ (1,3 тис.). Зараз в Україні зареєстровано 1,9 млн ФОП. Кількість приватних підприємців збільшується на 7 тис. щомісяця: відкривається близько 20 тис., а закривається близько 13 тис. ФОП. Закрили свій бізнес підприємці, що займаються складами, радіо та телебаченням, авіацією, готельним бізнесом і громадським харчуванням.

Ринок Великобританії відкритий

З 1 січня 2021 року 98% українських товарів матимуть вільний доступ на ринок Великобританії - повідомили у Міністерстві розвитку економіки. З 2023 року для України будуть лібералізовані ще 2%.

Нові рахунки для оплати Єдиного Податку

З 1 січня 2021 року Державне казначейство оновлює рахунки для оплати ЄСВ. Засоби, які будуть надходити після 1 січня на старі рахунки будуть повертатися платникам, як нез'ясовані надходження.

Книга обліку доходів більше не потрібна

Для фізосіб-підприємців з 1 січня 2021 року скасовується обов'язковість ведення паперової книги обліку доходів. Реєстрація книги в контрольних органах також скасовується - повідомила прес-служба податкової.

Як виросли податки підприємців

Податки для фізосіб-підприємців з 1 січня зросли у зв'язку зі збільшенням мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму. ЄCВ для ФОП з початку 2021 року зріс з 1,1 тис. грн до 1,32 тис. грн на місяць, з грудня - зросте ще до 1,43 тис. грн. Правда, прийняті закони про підтримку бізнесу під час локдауну передбачають податкові канікули для ФОП першої групи з грудня 2020 року по травень 2021 року.

Нові ліміти за обсягами доходу

З нового року для ФОП встановлять нові ліміти за обсягами доходу: перша група - 167 розмірів мінімальної зарплати (1,002 млн грн), друга група - 834 розміру мінімальної зарплати (5,004 млн грн), третя група - 1167 розмірів мінімальної зарплати (7,002 млн грн).

Надходження від податків зросли у п'ять разів

В останні роки надходження від підприємців зросли в п'ять разів. За рік фопономіка приносить Україні більше ніж $ 1 млрд.

Продаж електронних сигарет неповнолітнім заборонено

З 1 січня заборонено продаж електронних сигарет неповнолітнім українцям. Новий закон збільшує штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім до 6800-13600 грн.

Торгсофт записав подкаст з підсумками 2020-го року

Фахівці Торгсофт записали позитивний і добрий подкаст про те, що корисного ми зробили для підприємців у 2020-му році. Сильні емоції, яскраві враження і 100% взаємної користі.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором