• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Жорсткий локдаун: як виживає бізнес в Україні

10.01.2021

Торгсофт Дайджест локдаун в Україні

Почався зимовий локдаун

8 січня в Україні розпочався зимовий локдаун. Чиновники заборонили продаж низки товарів до 24 січня. Супермаркети заклеїли стрічками "заборонене" на полицях: шкарпетки, сміттєві пакети, лампочки, батарейки, свічки та інші непродовольчі товари.

Що можна продавати під час локдауну?

Кабмін дозволив продавати побутову хімію та друковану пресу під час локдауну - заявив представник Кабінету міністрів Василь Мокан. Також можна продавати харчові продукти, лікарські засоби, вироби медичного призначення, засоби гігієни, засоби зв'язку, ветеринарні препарати, корм, насіння, засоби захисту рослин. Торгівля дозволена на торгових площах, не менше 60 відсотків яких призначені для торгівлі такими товарами. Все інше продається тільки з адресною доставкою.

Хто і як працює під час локдауну?

Кафе, ресторани та бари працюють з доставкою і на винос. Дозволена діяльність фінансових установ та діяльність з інкасації та перевезення валютних цінностей, операторів поштового зв'язку, медичної та ветеринарної практики, діяльність автозаправних комплексів (без зон харчування), технічне обслуговування та ремонт транспортних засобів. Перукарні та салони краси працюють за попереднім записом. Заборонено роботу кінотеатрів, фітнес-клубів, спортивних залів, басейнів, театрів.

Компанії викручуються за допомогою роботи "в режимі офісу"

Під час локдауну багато невеликих компаній працюють в «режимі офісу»: відвідувачам можна прийти, поговорити з менеджером, подивитися товар (будівельний та ін.). А «замовити», «купити» - тільки онлайн. Заборони відвідувати офіси немає.

У Києві можуть закрити деякі станції метро

Київський метрополітен повідомив, що може під час локдауну закривати частину станцій, щоб не було стовпотворіння. Які саме і коли - не повідомили.

Що буде замість книги обліку доходів та витрат?

Книгу обліку доходів та витрат замінить затверджена Міністерством фінансів Типова форма. Її можна буде заповнювати в паперовому або електронному вигляді, в тому числі через електронний кабінет платника податків. ФОПи в будь-якому випадку повинні зберігати Книгу обліку протягом 3 років після останнього звітного періоду.

Кого звільнили від сплати Єдиного внеску?

Фізособи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та відносяться до 1 групи платників єдиного податку, тимчасово звільняються сплати ЄСВ - повідомили в податковій. Єдиний внесок можна не платити за: 1 - 31 грудня 2020 року; 1 - 31 січня, 1 - 28 лютого, 1 - 31 березня, 1 - 30 квітня, 1 - 31 травень 2021 року.

Бізнес зобов'язаний обслуговувати клієнтів українською мовою

З 16 січня 2021 року магазини, ресторани, кафе та ін. повинні перейти на українську мову. У цей день набуває чинності закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Це ж стосується і реклами в інтернеті.

Новий формат відділень від Нової Пошти

Нова Пошта у 2021 році планує відкрити 40 відділень нового формату, які будуть надавати повний спектр послуг для бізнес-клієнтів і фактично замінять теперішні вантажні відділення компанії. Відділення відкриються в містах-мільйонниках, обласних центрах та деяких великих районних центрах - повідомляють в Новій Пошті.

Торгсофт розповів, з чого почати облік товару - відеокурс

Як правильно встановити та налаштувати програму для автоматизації бізнесу? З чого почати облік товару в магазині? Як правильно оприбуткувати товар? Як імпортувати товар їх Exel? Для тих, хто задається цими та подібними питаннями, Торгсофт спеціально зібрав навчальні відео в один відеокурс для початківців. Навчитися обліку також можна на онлайн-курсах Торгсофт.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором