• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Як змінилося життя підприємців у карантин

17.01.2021

Торгсофт дайджест як виглядає новий локдаун в Україні?

 "Черга на підйомник. Буковель". Джерело: РБК Новини

Оновлені рахунки для сплати єдиного податку

1 січня Податкова служба оновила 1 492 рахунки для сплати єдиного податку та 24 для ЄСВ. Такі зміни ДПС вносить щороку, що призводить до того, що тисячі підприємців сплачують податки не на ту адресу, пише Опендатабот. Знайти реквізити можна на сайті податкової — там же зазначено, як правильно заповнити документи. Підприємці також можуть сплачувати податки та подавати звіти в Опендатабот: там гроші автоматично надходять на коректний рахунок, а ФОПи не ризикують втратити податковий статус чи отримати пеню.

Виплати роботодавця на одного працівника у 2021 році

З 1 січня наймані працівники не можуть отримувати зарплату менш як 6000 грн. А з 1 грудня роботодавцям доведеться підняти зарплату персоналу мінімум до 6500 грн. Із зарплати необхідно утримати податок з доходів фізосіб (ПДФО - 18%) і військовий збір (ВС 1,5%). Витрати на одного працівника складуть: ставка 6000 грн (з них ПДФО (1080 грн) + військовий збір (90 грн)) + ЄСВ 1320 грн = 7320 грн. «На руки» працівник отримає 4830 грн на місяць, оскільки ПДФО і ВС утримуються з його ставки, а роботодавець вносить ЄСВ.

За клієнтів без масок почнуть штрафувати

Бізнес почнуть штрафувати за клієнтів без масок: закон набув чинності 14 січня. Штрафи можуть виписати за допуск особи без респіратора, маски, що закриває ніс та рот, в тому числі виготовленої самостійно, в громадські будівлі та транспорт в період карантину. За порушення закону юрособа, фізособа-підприємець заплатить від 3400 до 5100 грн. Крім того, законом передбачені штрафи за не ношення масок для працівників та ФОПів.

Податкова оприлюднила перелік перевірок на 2021 рік

Зараз до візиту податківців слід готуватися 6288 компаніям. Загальна кількість перевірок не змінилася з минулого року. Заплановані рейди ДПС можна розділити на групи:

 • перевірки холдингів, концернів, корпорацій та їх контрагентів;
 • великого, середнього і малого бізнесу;
 • фінансових установ та ФОПів.

Високий ризик проведення перевірок мають компанії:

 • у яких рівень сплати податку на прибуток нижче на 50%, ніж в середньому по галузі;
 • мають відношення з контрагентами, які знаходяться в розшуку або ліквідовані; щодо яких встановлено факт неподання податкової звітності протягом двох податкових (звітних) періодів;
 • які мають ознаки фіктивності;
 • реєстрація яких скасована в судовому порядку;
 • ті, що знаходяться в розшуку або які визнані банкрутами.

Пільгові кредити за програмою «5-7-9%» стали доступні середньому бізнесу

З початку 2021 року пільгові кредити за програмою «5-7-9%» доступні й середньому бізнесу - заявив Міністр розвитку економіки Ігор Петрашко і додав, що в кінці 2020 року програма була ще більш вдосконалена під потреби бізнесу. Зокрема, було підвищено максимальний рівень річного доходу до еквівалента 20 млн євро. Останні дані Фонду розвитку підприємництва на 11 січня показують такий розподіл кредитів за програмою: сільське господарство - 55%; торгівля – 18%; промисловість – 16%; послуги – 8%; будівництво – 2%; інші галузі – менше ніж 2%.

Після свят платіжна активність українців різко впала

Анастасія Телетьон, економіст ЦЕС, зазначає, що платіжна активність українців різко впала після Нового року. Працівники пішли в новорічні відпустки й менше відвідують робочі місця (-25% за тиждень), люди менше ходять в магазини (-12%) і скоротили користування громадським транспортом (-13%). А ПриватБанк повідомив, що люди менше розраховуються як картками в фізичних магазинах, так і онлайн - падіння близько 14% за перший тиждень 2021 року.

Інфляція на споживчому ринку росте

Держстат зазначає, що інфляція на споживчому ринку за рік склала 5%. Ціни на харчові продукти та безалкогольні напої зросли на 1,7%. Найбільше (на 16,1%) подорожчали яйця. На 8,3-0,9% зросли ціни на овочі, цукор, соняшникову олію, молоко та молочні продукти, хліб, продукти перероблення зернових, макаронні вироби, м'ясо птиці, масло, рис, сало. Водночас на 1% подешевшала свинина.

Як зимовий локдаун позначається на роботі бізнесу

Зимовий локдаун вдарив по ресторанах і барах, пише Сьогодні. Обороти просіли на 58% та 51% відповідно в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. Кафе і кальянні втратили 40% та 39% виторгу. Пекарні - 37%, піцерії - 23%, фастфуд - 14%, кондитерські - 16%, а кав'ярні - 12%. Проте установи, які й минулого року орієнтувалися на доставку, в зимовий локдаун виросли на 5%. А бізнес доставки суші взагалі показав зростання на цілих 25%.

Бізнес налаштований скорочувати кількість працівників

П'ятий квартал поспіль бізнес налаштований скорочувати кількість працівників, хоча і повільніше, ніж раніше. Тільки 11,5% підприємств планують наймати нових працівників протягом наступних 12 місяців. Скорочення персоналу передбачають 21,4% опитаних компаній. Одночасно продовжує зростати число компаній, які планують підвищувати зарплати своїм працівникам протягом наступних 12 місяців. Таких - 62,6% (проти 55,7% у попередньому кварталі).

Торгсофт розповів, як настройка ролей захищає від махінацій та помилок

Безмежна довіра в бізнесі шкодить: кожному співробітнику потрібен свій обмежений доступ до інформації. Комусь обмеження потрібні для захисту від спокуси, іншому - від банальних неусвідомлених помилок. У новому подкасті спеціалісти Торгсофт розповідають: яким співробітникам який доступ до інформації відкрити; яку інформацію закрити; як настройка ролей захищає від махінацій продавців.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором