• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Яким буде життя після локдауна?

24.01.2021

Торгсофт Дайджест

Бізнес проти локдауну

Через локдаун у січні закриється 9% малого бізнесу – показує опитування ЄБА. 62% опитаних підприємців вважають обмеження беззмістовними, 24% вважають заходи занадто жорсткими та тільки 14% визнали обмеження адекватними ситуації чи м’якими. Серед опитаних лише 36% звернулися по отримання допомоги від держави в розмірі 8000 грн. Тільки 3% ФОПів вважають, що ця допомога дасть змогу компенсувати збитки, а 84% стверджують, що цих коштів недостатньо. Серед тих, кому не вдалося отримати компенсацію від держави, 59% відмовили через невідповідність КВЕДам, 12% – через те, що ФОП є найманим працівником, і 9% – через технічні проблеми платформи “Дія”.

Жорсткий карантин не продовжили

В Україні не будуть продовжувати жорсткий карантин. З 25 січня країна має повернутися до «помаранчевого» рівня карантину - зауважив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Про те, що локдаун не будуть продовжувати, привселюдно заявив і головний санлікар Віктор Ляшко.

Що буде після локдауну?

Після локдауну частина обмежень діятиме і надалі: уряд планує подовжити період дії адаптивного карантину. Найближчими днями Кабмін ще має надати додаткові пояснення, однак з огляду на те, які правила помаранчевої зони в Україні діяли раніше, мають знову запрацювати: непродовольчі магазини та ринки, ТЦ; кав'ярні, ресторани та інші заклади громадського харчування — окрім проміжку з 22:00 до 7:00 (у ці години можна видавати лише виніс). Кінотеатри та театри з заповненістю не більше ніж на 50%. Спортзали та фітнес-зали; музеї, виставки, галереї — лише за умови, коли можна дотриматися обмежень. Поки заборонена діяльність деяких закладів, які надають послуги розміщення, розважальних закладів та масових видовищ.

Приват Банк знизив ставки кредитування для підприємців

Приват Банк з нового року знижує ставки кредитування для малого бізнесу та підприємців. З 1 січня до кінця лютого діятиме пільгова ставка кредитування за програмою фінансування підприємців «КУБ». На цей період акційна ставка становить 1,4% на місяць від початкової суми кредиту за перші пів року та 1,2% на місяць за наступний термін користування кредитом. Кредити за програмою «КУБ» тепер можна отримати просто в картці тендеру на Zakupivli24.

Як працювати зі співробітниками на дистанції

У службі зайнятості роз'яснили українцям, чи можуть обмежуватися трудові права у випадках дистанційної роботи.  Якщо працівник виконуватиме дистанційну роботу, з ним обов'язково має укладатися трудовий договір. Тривалість робочого часу для осіб, що працюють дистанційно, не може перевищувати норм, встановлених Кодексом законів про працю (ст. 50 і 51). В таких умовах працівники розподіляють робочий час на свій розсуд, на них не поширюються правила внутрішнього трудового розпорядку.

Зниження оплати соціального внеску для деяких підприємців

З 1 січня 2021 року Законом України № 592-IX знижено ЄСВ-навантаження для деяких ФОПів - нагадав Пенсійний фонд України. Якщо в якомусь місяці у платника не було доходу, він має право не сплачувати ЄСВ. Звільнені від сплати: ФОП на загальній системі оподаткування; особи, які провадять незалежну професійну діяльність; члени фермерського господарства.

Кому списала борги податкова служба?

Податкова списала борги 3,65 млн платникам податків на загальну суму 1,18 млрд грн - повідомляє пресслужба ДПС. Анульовано податкові борги, що утворилися на дату їх обліку 21 листопада 2020 року і залишилися несплаченими до 21 грудня 2020 року.

Обслуговування - українською

16 січня набув чинності Закон про мову. Відтепер підприємства та організації всіх форм власності, у тому числі інтернет-магазини, повинні обслуговувати споживачів та надавати інформацію про товари й послуги державною мовою. Соцмережі - не виключення. Інформація може дублюватися іншими мовами, а персональне обслуговування може здійснюватися будь-якою мовою по бажанню клієнта. Якщо порушення відбудеться вперше - дають лише попередження. Якщо протягом року підприємець повторно порушить закон, буде платити від 1 700 грн до 3 400 грн. З 16.07.2022 року штраф зросте і складатиме від 3 400 грн до 11 900 грн. Якщо підприємець не згоден зі штрафом, він може оскаржити його у суді. З липня 2021 року стануть чинними ще низка норм. Зокрема, перехід на державну мову культурних і розважальних заходів, мистецьких виставок, туристичного обслуговування. Української має стати більше й у книговиданні - не менше ніж 50 відсотків асортименту.

Кабмін може відібрати 8000 гривень назад

Кабмін може не тільки видавати допомогу 8000 грн, а й забирати назад. Наприклад, якщо співробітник або ФОП працює в момент карантину, скажімо, віддалено, і отримує зарплату або дохід. Торгсофт докладно розглянув це питання у статті.

Торгсофт створив корисний календар для бізнесменів

Торгсофт опублікував календар для підприємців на 2021 рік. У ньому зазначено, що і коли потрібно платити і які звіти здавати у новому році. 

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором