• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Кінець локдауну, зростання зарплат і 150 тисяч на розвиток бізнесу

31.01.2021

Торгсофт Дайджест  

ПриватБанк почав фінансувати підприємців за програмою державних гарантій

ПриватБанк відкрив кредитування підприємців та малого й середнього бізнесу за програмою державних гарантій - йдеться у повідомленні банку. Бізнес-клієнти, які підходять під критерії, затверджені постановою Кабінету міністрів № 1151 від 25 листопада, зможуть отримувати фінансування. Як повідомив керівник Дирекції МСБ ПриватБанк Євген Заіграєв, кредитування під державні гарантії можливо поєднувати з фінансуванням по державній програмі «доступні кредити 5−7−9%». Подати заявку на отримання фінансування можна на сайті банку на сторінці для бізнесу.

150 тисяч на відкриття бізнесу

Заробітчанам надаватимуть фінансову допомогу на відкриття бізнесу в Україні - повідомляє Урядовий портал. 150 тис. грн зможуть отримати громадяни України, які провадили оплачувану діяльність за кордоном понад 1 рік. Одна з важливих умов підтримки - розмір державної допомоги має бути пропорційним розміру інвестицій від заявника. Тобто, учасник підтримки має інвестувати й власні гроші, зароблені за кордоном.

Податкову міліцію ліквідовано

Верховна Рада ліквідувала податкову міліцію і створила Бюро економічної безпеки - повідомив Денис Шмигаль. БЕБ буде єдиним правоохоронним органом, що розслідуватиме економічні злочини, крім тих, які розслідує НАБУ. Отже, зникне не лише податкова міліція, але й економічні підрозділи в Нацполіції та СБУ. На БЕБ, окрім іншого, планують покласти повноваження розслідувати ухилення від сплати податків. Там працюватимуть детективи, які проводитимуть не лише збір аналітичної інформації, а й вестимуть оперативно-розшукову діяльність на рівні з іншими силовими структурами.

Підприємці не у захваті від ліквідації податкової міліції

У Спілці українських підприємців сподіваються, що Бюро економічної безпеки стане якісно новим органом, проте виступають проти законопроєкту №4090 про терміни ліквідації податкової міліції. Натомість активно критикували закон про БЕБ у Європейській бізнес-асоціації, оскільки вважають, що прописані в законі категорії злочинів, які розслідуватиме бюро, розписані надто широко, тому його працівники зможуть їх трактувати на власний розсуд.ЄБА також проти надання працівникам нового органу силових функцій, вогнепальної зброї та спеціальних звань.

Чи потрібно використовувати пРРО для продажів в Інтернеті?

Податківці розповіли, що ФОП - платники єдиного податку 2-4 груп при реалізації товарів через Інтернет у разі відправлення товарів поштою за умови післяплати із використанням послуги "накладений платіж" не застосовують РРО/ПРРО (до 01.01.2022), якщо:

  • обсяг доходу протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (1 млн. 320 тис. грн);
  • такі особи не здійснюють продаж: технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту; лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я; ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів та каміння, каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Що таке Е-чек та Z-звіт?

Окрім пРРО запроваджено ще одне поняття -“е-чек”. Це означає, що замість та/або разом з паперовим чеком, можна видавати електронний, який покупець може отримати СМС-повідомленням на мобільний чи на е-mail, а також у вигляді QR-коду, який потрібно просканувати смартфоном - пише ligazakon. Фіскальний звітний чек, він же Z-звіт, створюється програмним РРО щодня. Він може бути електронним або паперовим, але в будь-якому випадку повинен бути зареєстрованим на фіскальному сервері ДПС.

Як зросли зарплати в Україні?

Держстат повідомляє, що реальна зарплата українців у грудні 2020 року у порівнянні з листопадом зросла на 17,2%, а за рік – на 10,1%. Найбільша нарахована зарплата в листопаді була в Києві — 21812 грн, найнижча — у Чернігівській області — 10921 грн. Більш за всіх отримували працівники сфери постачання електроенергії, газу, пари та повітря — 22987 грн, фінансової та страхової діяльності — 22843, найнижчу — працівники, залучені в організації харчування та тимчасового розміщення — 6837 грн.

У 2020 році істотно скоротився робочий час в усьому світі

Протягом 2020 року в усьому світі було скорочено 8,8% робочого часу, що еквівалентно 255 млн повних робочих місць. Це вчетверо більше, ніж під час фінансової кризи 2008−2009 року - показує дослідження Міжнародної організації праці. За даними МОП, 71% втрат зайнятості (81 млн людей) стався у формі не безробіття, а бездіяльності: люди залишили ринок праці, оскільки не змогли працювати з різних причин - через локдаун, карантинні обмеження, тощо.

Торгсофт підбив підсумки після локдауну

Клієнти Торгсофт ділилися враженнями: хтось планував відпочити, але довелося працювати як ніколи раніше; хтось не передбачив попит на свій товар та не вилазив з магазину; хтось розпустив співробітників й працював замість них; хтось зовсім закрився та не робив нічого. Спеціалісти Торгсофт підбивали підсумки безпрецедентної заборони купівлі шкарпеток та батарейок у новому подкасті

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором