• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Карантин триває - до чого готуватися?

07.02.2021

Торгсофт Дайджест

Карантин в Україні: що далі?

Карантин в Україні розтягнеться ще на місяці: як мінімум до 30 квітня. Шмигаль прямо каже, що і ця дата навряд чи буде фінальною. Формат карантину може змінюватися «в залежності від того, як будуть розвиватися штами вірусу».
Квітень буде визначальним місяцем для подальшого розвитку ситуації в Україні, переконаний Шмигаль. В залежності від зміни ситуації, конкретні області будуть запроваджувати локальні обмеження. Зараз в Україні діють однакові для всіх регіонів правила помаранчевої карантинної зони. 1 лютого Денис Шмигаль заявляв, що в Україні вже зараз є регіони, де можна було б послабити карантин до рівня, що відповідає жовтій та зеленій зонам. Які саме це регіони - прем'єр не конкретизував.

Бізнесу варто підготуватися

Кабмін частково скасував мораторій на податкові перевірки. Дано дозвіл на перевірки:

  • тимчасово зупинених і незавершених документальних та фактичних перевірок, які були розпочаті на дату введення мораторію;
  • документальних перевірок суб'єктів господарювання реального сектора економіки, які проводять ризикові операції; перевірок щодо дотримання граничних термінів надходження товарів за імпортними операціями чи валютного виторгу за експортними операціями;
  • позапланових документальних перевірок, необхідність для проведення яких виникла за результатами розгляду скарг на дії або бездіяльність перевірчих органів щодо неправомірного нарахування грошових зобов'язань платників податків.

Як дізнатися про плани перевірок?

Всі заплановані рейди ДПС можна розділити на групи: перевірки холдингів, концернів, корпорацій та їх контрагентів: 462; перевірки великого, середнього і малого бізнесу: 3598; перевірки фінансових установ: 209; перевірки ФОП: 1664.
Основні причини, за якими податкова може відвідати бізнес з перевіркою, вказані в Плані-графіку проведення перевірок платників податків на сайті Верховної Ради.

На що скаржаться підприємці?

Бізнес у 2020 році стосовно податкової служби найчастіше скаржився на блокування податкових накладних - надійшло 273 скарги, і зарахування компанії до списку ризикових - 207 звернень, повідомив бізнес-омбудсмен Марчін Свенчицький. 76% скарг щодо блокування було закрито успішно.
“Ми вимагаємо, щоб податкові органи надавали конкретну аргументацію, конкретні мотиви, чому вважають компанію ризиковою. Тоді бізнес розуміє, які кроки зробити, щоб залишити цей список”, - зазначив Свенчицький.

Не виконання судових рішень негативно впливає на бізнес-клімат

Кількість скарг бізнесу на невиконання судових рішень щороку зростає, повідомив бізнес-омбудсмен Марчін Свенчицький. Минулого року їх було вже 200, раніше це було 100-150 скарг на рік і менше. Наприклад, є близько 12 мораторіїв, які звільняють боржника від виплати боргу. Звільняють деякі державні підприємства, у яких немає грошей, щоб цей борг сплатити - наголосив він. Такий стан справ негативно впливає на бізнес-клімат, вважає бізнес-омбудсмен.

У Приватбанку стартувала програма «Успішний бізнес»

До середини лютого представники бізнесу та ФОПи можуть безкоштовно оформити рахунок в банку з 3-місячним пільговим періодом. Про це повідомили в пресслужбі ПриватБанку. Для участі в програмі треба зареєструватися на сайті «Успішного бізнесу» з 1 до 14 лютого. Пільгові умови для рахунку в ПриватБанк будуть діяти до 30 квітня.

В Україні під час локдауну збір податків зріс у 1,5 раза

У податковій зазначають, що це результат їхньої роботи з детінізації. На січень 2021 року плановий показник становив 29,9 млрд грн, а фактичні надходження склали 33,3 млрд грн.

Зростання онлайн-оплат та миттєвих покупок на маркетплейсах

Дослідники побачили в Україні 50% зростання онлайн-оплат картою, з них зростання миттєвих оплат на маркетплейсах – 15%, пише RAU. Прогнози українських дослідників на 2021 рік – зростання сумарної онлайн-торгівлі товарами та послугами до 137 млрд грн.

Що буде з РРО?

Народний депутат України Ксенія Ляпіна повідомляє, що 3 лютого відбулась перша конференція групи з питань впорядкування використання РРО, створеної в ході роботи Ради з питань сприяння розвитку малого підприємництва (при Президенті України). Питання першої дискусії - визначення критеріїв застосування/незастосування РРО суб‘єктами спрощеної системи оподаткування. Про хід обговорення політик розповідає у своєму Facebook та обіцяє пізніше викласти докладніший звіт.

Торгсофт розповів про відкладений РРО

В новому подкасті спеціалісти Торгсофт міркували про відкладений РРО: навіщо уряду фіскалізація? Чи є шанс, що РРО скасують? Що не так з безкоштовним пРРО? Даємо відповіді на найпоширеніші питання.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором